TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога Роналдињо дозна дека ќе го напушти затворот (ВИДЕО)

МКД - 09.04.2020

Се појави видео со моментот кога Роналдињо ја слуша одлуката дека ќе го напушти затворот и ќе се брани од слобода. Бразилската фудбалска легенда, Роналдињо пред неколку дена излезе од затворот во Парагвај во кој беше од средината на март поради влез ...

Поранешен играч на Интер тврди: Жанг има пари за Меси!

Спортски - 09.04.2020

Поранешниот претседател на Интер Масимо Морате пред неколку дена изјави дека не е забрането Интер да го сонува Меси, а сега на ова се надоврза и поранешниот играч играч на Интер, Французинот Беноит Каует.

Италија е на нозе, но не поради Ковид-19: Интер дефинитивно може да го купи Меси!

Sport 1 - 09.04.2020

Постепеното смирување на пандемијата со коронавирусот во Италија, која до неодамна беше најпогодена европска земја од болеста Ковид-19, полека го враќа вниманието на јавноста кон поведри теми, меѓу кои дефинитивно број еден е потенцијалниот трансфер ...

Меси заминува од Барселона, веќе го пронашол новиот клуб!?

Канал5 - 09.04.2020

Најдобриот светски фудбалер Аргентинецот Лионел Меси размислува на заминување од Барселона. Познатиот аргентински новинар Мартин Кастиља, кој работи за „ТНТ Спортс“ тврди дека Меси кој има уште една година од договорот со Барселона, сака да се проба ...

Генијалецот ова лето доаѓа на Меаца: Секако дека Интер може да го купи Меси!

SportMedia - 09.04.2020

И покрај катастрофата со Ковид-19, во Италија фудбалската јавност е на нозе. Екс првиот човек на Интер, Масимо Морати, пушти „бомба“ во јавноста, кажа дека Интер не само што би можел да го купи Меси, туку и дека некои чудни работи ќе се случуваат во ...

Роналдињо преку видео порака ја дозна одлуката на судот (Видео)

Дерби - 09.04.2020

Легендарниот бразилски фудбалер вчера го напушти затворот во Парагвај и е преместен во домашен притвор во луксузниот хотел „Палмарога“. Роналдињо помина 32 дена во затворот во Асунсион откако му беше доделена казна затвор од шест месеци поради ...

Бесценето: Реакцијата на Роналдињо кога дозна дека ќе го напушти затворот (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.04.2020

Поранешниот бразилски репрезентативец, Роналдињо, пред неколку дена го напушти затворот во Парагвај, каде што беше од средината на март, за да се брани од слобода против обвинението дека во земјата влегол со лажен пасош.

Моментот кога Роналдињо дозна дека излегува од затвор (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.04.2020

Поранешната ѕвезда на Барселона после поминати 32 дена во затвор, ќе биде во домашен притвор во парагвајскиот главен град Асунсион. Славниот бразилски фудбалер Роналдињо ја плати кауцијата и излегува од затворот во Асунсион, Парагвај.

Моментот кога Роналдињо дознал дека излегува од затвор (ВИДЕО)

СуперСпорт - 09.04.2020

Поранешната sвезда на Барселона влезе во затвор на почетокот на март, откако таа и нејзиниот брат фалсификувани пасоши за да влезат во Парагвај. Иако беше осуден на шест месеци затвор, Роналдињо помина само 32 дена во затвор.

Моментот кога Роналдињо дозна дека ќе излезе од затвор (ВИДЕО)

SportMedia - 09.04.2020

Некогашната ѕвезда на Барселона, Роналдињо излезе од затвор, откако на почетокот на март заедно со својот брат влегоа во Парагвај со лажни документи. Бразилецот првично доби казна од шест месеци, откако плати 1,3 милиони фунти го напушти затворот и ...

Реакцијата на Роналдињо кога дозна дека излегува од затвор… (ВИДЕО)

Екипа - 09.04.2020

Бразилецот Роналдињо го напушти затворот во Парагвај, во кој заврши на почетокот на март откако беше фатен со лажен пасош како влегува во земјата. Иако му е предвидена казна затвор од шест месеци, Роналдињо мина само 32 дена.

Како реагираше Роналдињо кога дозна дека ќе излезе од затвор (Видео)

Спортманија - 09.04.2020

Поради пандемијата од Коронавирусот, некогашниот бразилски фудбалер, одлуката од судијата ја дочека преку видео разговор Роналдињо веќе втор ден како не е во затвор. Некогашниот најдобар фудбалер во светот, решетките од парагвајскиот затвор ги ...

Реакцијата на Роналдињо кога му беше соопштено дека го напушта затворот (ВИДЕО)

Спортски - 09.04.2020

Роналдињо го напушти затворот во Парагвај и сега е префрлен во куќен притвор. Славниот фудбалер и неговиот брат се пуштени од затворот откако била платена кауција од 1.6 милиони долари и сега одбраната ќе ја припремаат од куќен притвор.

Меси и Интер – не е шега: Аргентинците пишуваат, а поранешните играчи велат дека е возможно!

Спортклуб - 08.04.2020

Веста дека Лионел Меси би можел да ја напушти Барселона, реално, ќе предизвика неверување кај било кој фудбалски вљубеник. Тоа и понатаму е многу далеку од реалноста, но Масимо Морати не би излегол пред два дена и јавно да каже дека би сакал да го ...

Домашниот притвор Роналдињо ќе го „одлежи“ во хотел со четири ѕвездички (галерија)

TopSport - 08.04.2020

Бразилската легенда на Барселона, Роналдињо, конечно, излезе од парагвајскиот затвор и сега е во домашен притвор, кој очигледно нема да му „легне“ лошо, бидејќи се работи за престој во луксузен хотел со четири ѕвездички.

Не е обичен трач: Меси преговара со Интер!

Екипа - 08.04.2020

Лионел Меси би можел да ја напушти Барселона и кариерата да ја продолжи во Интер, почнувајќи веќе од јули 2020 година. „Трачот“ прв го пушти поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, кој изјави дека кога „нероаѕурите“ можеле да го доведат ...

Роналдо: Мојата преубава тренинг партнерка е Георгина (ВИДЕО)

Дриблинг - 08.04.2020

Роналдо со семејството во моментов се наоѓа во Португалија, во луксузната вила ги минува деновите на самоизолација. Португалецот има лична теретана, базен но тренира и на отворено, денеска заедно со девојката Георгина која привлече внимание на ...

Аргентински новинар тврди: Меси следната година доаѓа во Интер или се враќа во Аргентина

Дриблинг - 08.04.2020

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати изјави дека Лионел Меси е сон кој клубот од Милано сака да стане јаве, со оваа изјава ги „запали“ навивачите, реагираше Барселона којa го обвини Интер дека прави раздор во клубот.

Меси има две понуди: Дали ќе ја напушти Барселона?

SportMedia - 08.04.2020

Лионел Меси има уште една година од договорот со Барселона. Аргентинецот не е во најдобри односи со челниците на клубот, по бројните скандали, на големо се пишува дека ќе го напушти каталонскиот гигант.

Георгина се приклучи во спринт тренингот на Роналдо: Разликата меѓу патка и газела (Видео)

Дерби - 08.04.2020

Кристијано Роналдо сподели едно видео на социјалните мрежи со кое долови дека го одработува денешниот тренинг со навистина убав партнер, но дефинитивно многу повеќе коментари предизвика коментарот кој го даде неговата Георгина.

Роналдо се пофали како вежба со Георгина во изолација, осум милиони прегледи на еден час (ВИДЕО)

Канал5 - 08.04.2020

Кристијано Роналдо објави видео од својата тренинг партнерка , атрактивната Георгина Родригез. „Моjата прекрасна партнерка за обука“, напиша тој со видео клипот од него и Георгина како трчаат по патеката во дворот на семејниот дом.

(ВИДЕО) Роналдо објави снимка како тренира со Георгина за која зборуваат сите

Спортклуб - 08.04.2020

Поради што мора да бидат во домашна изолација, голем број на спортисти пронаоѓаат алтернативни начини да останат во тренажен процес. Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, членот на Јувентус, Кристијано Роналдо објави снимка како тренира со ...

Џорџина го стави Роналдо во „сенка“ (ВИДЕО)

SportMedia - 08.04.2020

Кристијано Роналдо заедно со своето семејство е во Мадеира. Португалскиот фудбалер чекајќи ги подобрите денови ја одржува формата, на дел од тренинзите друштво му прави неговата поубава половина Џорџина Родригез, која пак е една од ретките кои може ...

Лео Меси е се уште незавршен сон за Интер!

Спортклуб - 08.04.2020

Иако деновиве не се игра фудбал, сепак големите екипи сонуваат за големи трансфери следното лето. Поврзано со тоа, поранешниот прв човек на Интер, Масимо Морати, истакна дека последните неколку години Интер сонува за доаѓањето на Лео Меси и дека тој ...

Роналдо објави видео како тренира, но вниманието го собра атрактивната Георгина

Спортски - 08.04.2020

Кристиано Роналдо со своето семејство се наоѓа во Мадеира во домашна изолција. Неколку дена пред да биде потврдено дека во Јувентус има случај на коронавирусот Роналдо дојде во Португалија и таму ќе остане веројатно додека Јувентус не започне со ...

Роналдо објави снимка од тренинг, а сите гледаат во згодната Георгина (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2020

Кристијано Роналдо со своето семејство се наоѓа во татковината во домашна изолација. Португалецот најмногу време поминува во теретана затоа што сака да го пречека остатокот од сезоната во што е можно подобра форма.

Меси платил 1,5 милиони евра за да го извлече Роналдињо од затвор?

Sport 1 - 08.04.2020

Парагвајските медиуми вчера објавија дека Роналдињо, по еден месец поминат зад решетки, конечно бил пуштен и сега ќе биде во домашен притвор. Роналдињо беше уапсен пред еден месец откако со лажни документи со неговиот брат влезе во Парагвај.

Дали Меси го извади Роналдињо од затвор?

Спортски - 08.04.2020

Парагвајските медиуми вчера потврдија дека Роналдињо после еден месец го напуштил затворот и сега судењето ќе го чека во домашен притвор. Роналдињо беше уапсен пред нешто повеќе од еден месец откако со лажни документи со својот брат влезе во ...

Домашен притвор во луксуз – на Роналдињо нема да му фали ама баш ништо (фото)

Екипа - 08.04.2020

Роналдињо денеска конечно го напушти притворот во Парагвај, откако судот ја прифати кауцијата во висина од 1,6 милиони долари и му одреди домашен притвор. Бидејќи Бразилецот е странец во оваа јужноамериканска земја, тој домашниот притвор ќе го ...

Поранешниот претседател на Интер сонува за ангажирање на Меси

СуперСпорт - 08.04.2020

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати и понатаму тврди дека Лионел Меси би можел да потпише за италијанскиот тим. Во минатото Меси неколку пати се поврзуваше со Интер,но на крајот реши да остане верен на Барселона.

Еве каде Роналдињо ќе го минува домашниот притвор (ФОТО)

Спортски - 08.04.2020

После еден месец поминат во притвор бразилскиот славен фудбалер Роналдињо вчера беше пуштен од парагвајскиот затвор со кауција од 1.6 милиони евра. Роналдињо е пуштен од притвор, но проблемите за него не се завршени затоа што тој сега ќе биде во ...

Роналдињо од мизерија во луксуз

SportMedia - 08.04.2020

Бразилската фудбалска легенда Роналдињо по еден месец минат во притвор во Парагвајскиот затвор конечно е пуштен со кауција од 1.6 милиони евра. Далеку од тоа дека проблемите за него се завршени, затоа што замина во домашен притвор, но барем истиот ...

Од затвор, Роналдињо се префрли во луксузен притвор (Фото)

Спортманија - 08.04.2020

По повеќе од еден месец поминат зад решетки, Бразилецот доби услови на коишто е навикнат. Роналдињо малку го намали кошмарот кој го поминува во изминатиов период. Некогаш најдобриот фудбалер во светот 32 дена беше во затвор во Парагвај, откако беше ...

Од затвор во луксузен хотел: Роналдињо се пресели во „домашен“ притвор!

СуперСпорт - 08.04.2020

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо беше пуштен од затвор во текот на минатата вечер, по 32 дена поминати зад решетки во парагвај. Заедно со неговиот брат, Роналдињо беше испратен до еден хотел со пет ѕвезди, каде што ќе престојува во ...

Роналдињо излезе од затвор со кауција од 1,6 милиони, не престанува да ѕвони телефонот на хотелот во кој се смести

24Фудбал - 08.04.2020

По 32 дена зад решетки, Роналдињо излезе од затвор со кауција од 1,6 милиони долари, Бразилецот и неговиот брат сега ќе бидат сместени во куќен притвор во хотелот Палмарога во Асунсион. Роналдињо конечно излезе од затвор, судот го прифати неговото ...

ВИДЕО: Судијата преку мобилен телефон му соопшти на Роналдињо дека излегува од затвор

Gol.mk - 08.04.2020

Парагвајското обвинителство ја прифати кауцијата и ги ослободи Роналдињо и неговиот брат од затворот во Асунсион. Бразилецот ќе продолжи да се брани од слобода, а до денот кога ќе застане пред судија ќе биде сместен во хотел во центарот на градот.

Роналдињо префрлен во домашен притвор

Макфакс - 08.04.2020

Некогаш најдобриот светски фудбалер Роналдињо е префрлен во домашен притвор. Почетокот на судењето во Парагвај Роналдињо ќе го чека во хотелот Палмарога во Асунсион. Роналдињо и неговиот брат Роберто Асис беа уапсени пред еден месец во Асуснсион ...

Роналдињо ослободен од затвор во Парагвај

Локално - 07.04.2020

Поранешната суперsвезда на Барселона, Роналдињо е ослободен од затворот во Парагвај по само 32 дена, откако требаше да одлежи шестмесечна казна поради фалсификувана документација, пренесе Дејли Мејл.

Роналдињо префрлен во домашен притвор

Точка - 08.04.2020

Некогаш најдобриот светски фудбалер Роналдињо е префрлен во домашен притвор. Почетокот на судењето во Парагвај Роналдињо ќе го чека во хотелот Палмарога во Асунсион. Роналдињо и неговиот брат Роберто Асис беа уапсени пред еден месец во Асуснсион ...

Роналдињо плати кауција и го напушти затворот во Асунсион

Тера - 08.04.2020

Бразилскиот фудбалски феномен Роналдињо е префрлен во домашен притвор. Почетокот на судењето во Парагвај Роналдињо ќе го чека во хотелот Палмарога во Асунсион. Роналдињо и неговиот брат Роберто Асис беа уапсени пред еден месец во Асуснсион откако во ...

Роналдињо пуштен од затворот во Парагвај

OhridNews - 08.04.2020

Некогаш најдобриот светски фудбалер Роналдињо е префрлен во домашен притвор. Почетокот на судењето во Парагвај Роналдињо ќе го чека во хотелот Палмарога во Асунсион. Роналдињо и неговиот брат Роберто Асис беа уапсени пред еден месец во Асуснсион ...

Роналдињо по 32 дена во затвор излезе со кауција од 1,6 милиони долари: Ви благодарам за молитвите

МКД - 08.04.2020

По 32 дена зад решетки, Роналдињо излезе од затвор со кауција од 1,6 милиони долари, Бразилецот и неговиот брат сега ќе бидат сместени во куќен притвор во хотелот Палмарога во Асунсион. Роналдињо конечно излезе од затвор, судот го прифати неговото ...

Георгина се приклучи во спринт тренингот на Роналдо: Разликата меѓу патка и газела (Видео)

Курир - 08.04.2020

Кристијано Роналдо сподели едно видео на социјалните мрежи со кое долови дека го одработува денешниот тренинг со навистина убав партнер, но дефинитивно многу повеќе коментари предизвика коментарот кој го даде неговата Георгина.

Од затвор замина во луксуз: На ова место Роналдињо ќе го помине домашниот притвор (ФОТО)

Курир - 08.04.2020

После еден месец поминат во притвор бразилскиот славен фудбалер Роналдињо вчера беше пуштен од парагвајскиот затвор со кауција од 1.6 милиони евра. Роналдињо е пуштен од притвор, но проблемите за него не се завршени затоа што тој сега ќе биде во ...

Домашниот притвор Роналдињо ќе го „одлежи“ во хотел со четири ѕвездички (галерија)

Макфакс - 08.04.2020

Бразилската легенда на Барселона, Роналдињо, конечно, излезе од парагвајскиот затвор и сега е во домашен притвор, кој очигледно нема да му „легне“ лошо, бидејќи се работи за престој во луксузен хотел со четири ѕвездички.

Домашниот притвор Роналдињо ќе го „одлежи“ во хотел со четири ѕвездички

MTM - 08.04.2020

Бразилската легенда на Барселона, Роналдињо, конечно, излезе од парагвајскиот затвор и сега е во домашен притвор, кој очигледно нема да му „легне“ лошо, бидејќи се работи за престој во луксузен хотел со четири ѕвездички.

Домашниот притвор Роналдињо ќе го помине во хотел со четири ѕвезди

Н.Македонија - 08.04.2020

Бразилската легенда на Барселона, Роналдињо, конечно, излезе од парагвајскиот затвор и сега е во домашен притвор, кој очигледно нема да му „легне“ лошо бидејќи се работи за престој во луксузен хотел со четири ѕвездички.

Домашниот притвор Роналдињо ќе го помине во хотел со четири ѕвезди

Република - 08.04.2020

Бразилската легенда на Барселона, Роналдињо, конечно, излезе од парагвајскиот затвор и сега е во домашен притвор, кој очигледно нема да му „легне“ лошо бидејќи се работи за престој во луксузен хотел со четири ѕвездички.

Моментот кога Роналдињо дозна дека ќе излезе од затвор

Република - 09.04.2020

Некогашната ѕвезда на Барселона, Роналдињо излезе од затвор, откако на почетокот на март заедно со својот брат влегоа во Парагвај со лажни документи. Бразилецот првично доби казна од шест месеци, откако плати 1,3 милиони фунти го напушти затворот и ...

Моментот кога Роналдињо дозна дека ќе го напушти затворот (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.04.2020

Се појави видео со моментот кога Роналдињо ја слуша одлуката дека ќе го напушти затворот и ќе се брани од слобода. Бразилската фудбалска легенда, Роналдињо пред неколку дена излезе од затворот во Парагвај во кој беше од средината на март поради влез ...