TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мис Англија ја симна круната и се врати на работа како лекар за време на пандемијата

Кајгана - 09.04.2020

Убавицата која беше прогласена за Мис Англија во 2019 година се врати во Обединетото Кралство од странство каде работеше на хуманитарни проекти за да продолжи да работи како лекар за време на пандемијата со COVID-19.

(ФОТО) ХУМАН ГЕСТ: Мис на Англија ја вратила круната за да за време на пандемијата се врати на работата како докторка

Екран - 09.04.2020

Баша Мукерје, крунисана Мис на Англија во 2019. година, се вратила во Велика Британија за да ја продолжи кариерата како лекар за време на пандемијата на коронавирус. Мукерје направила пауза во кариерата како помлада докторка, откако се ...

Англиската мисица ја симна круната и се врати на својата лекарска професија

Убавина и Здравје - 08.04.2020

Мис на Англија за 2019 година Баша Мукерје (24) реши да се врати на својата лекарска работа поради состојбата со коронавирусот и смртта на повеќе од 3.000 луѓе за еден ден во Велика Британија.

Мис Англија ја тргна круната: Се врати на работа како лекар

Женски магазин - 08.04.2020

Баша Мукерје ќе се врати на работа како помлад доктор по 14 дена во самоизолација. Убавицата која беше крунисана за Мис Англија во 2019 година, се врати во Обединетото Кралство од прекуокеански добротворни работи за да ја продолжи кариерата како ...

Мисица, паузира со модата, за да работи како доктор при пандемијата на корона (фото)

Црнобело - 08.04.2020

Баша докажува дека мисиците не се само површни девојки со убаво лице, таа се вклучува во првите борбени редови во битката со короната. Баша Мукерје во 2019-та година ја доби титулата Мис на Англија, но сега таа одлучи да ја тргне круната на страна и ...

Мис на Англија ја извади круната и се врати на својата докторска професија (ФОТО)

Канал5 - 07.04.2020

Убавата Баша Мукерџи, која стана Мис Англија во 2019 година, се врати во татковината за да ја продолжи лекарската кариера во времето на коронавирусот, пренесува Си-Ен-Ен. Баша била поканета да посети како амбасадор неколку земји каде требало да ...

Мис Мукерџи замина во својата татковина за да и помогне на земјата од Ковид-19

А1 On - 07.04.2020

Мис Англија за 2019 година, Баша Мукерџи, која по професија е лекарка, се врати во земјата каде што израснала, за да ѝ помогне во борбата против коронавирусот. Мукерџи завршила медицина на Универзитетот во Нотингем.

Поранешна Мис на Англија има IQ 146: Ја тргна круната и повторно ќе работи како докторка! (ФОТО)

Слободен Печат - 07.04.2020

Кој вели дека убавината и интелигенцијата не одат заедно? 24-годишната Баша Мукерје има IQ 140 , а во 2019 година стана Мис на Англија. Сепак, поради актуелната ситуација со коронавирусот околу пандемијата, таа се врати во својата татковина за да ја ...

Мис Англија ја остави круната за убавина и застана во прв лекарски ред

Скопје24 - 07.04.2020

На Светскиот ден на здравјето што годинава им е посветен на здравствените работници, уште една убава приказна за почит го обиколи светот. Како што пренесува CNN, Мис Англија за 2019 година, 24-годишната Баша Мукерџи, која што по професија е доктор, ...

Мис Англија се врати дома во лекарски мантил

Опсервер - 07.04.2020

Лондон , 7 април 2020 () – Мис Англија за 2019 година, Баша Мукерџи, која по професија е лекарка, се врати во земјата каде што израснала, за да ѝ помогне во борбата против коронавирусот. Мукерџи завршила медицина на Универзитетот во Нотингем.

Мис Англија ја симна круната за да помогне во борбата со корона вирусот

Frontline - 07.04.2020

Мукерџи завршила медицина на Универзитетот во Нотингем. Таа ќе биде во изолација две недели, што е задолжително кога некој се враќа од странство, а потоа ќе им се придружи на колегите во болницата во гратчето Бостон, во источна Англија, каде што ...

Мис Англија се врати дома во лекарски мантил

Вечер - 07.04.2020

Мис Англија за 2019 година, Баша Мукерџи, која по професија е лекарка, се врати во земјата каде што израснала, за да ѝ помогне во борбата против коронавирусот. Мукерџи завршила медицина на Универзитетот во Нотингем.

Мис Англија се врати дома во лекарски мантил

Независен - 07.04.2020

Aнглија – Мис Англија за 2019 година, Баша Мукерџи, која по професија е лекарка, се врати во земјата каде што израснала, за да ѝ помогне во борбата против коронавирусот. Мукерџи завршила медицина на Универзитетот во Нотингем.

Мис Англија се врати дома во лекарски мантил

MakPress - 08.04.2020

Мис Англија за 2019 година, Баша Мукерџи, која по професија е лекарка, се врати во земјата каде што израснала, за да ѝ помогне во борбата против коронавирусот. Мукерџи завршила медицина на Универзитетот во Нотингем.