TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовска: Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците е завршено

Канал5 - 24.10.2021

Жителите на Кисела Вода се пожалија на преголемата изградба на згради, неплански, узурпирање на јавниот простор, канализациски и инфраструктурни проблеми. “Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ...

Арсовска: Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на лажните ветувања е завршено

Курир - 24.10.2021

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена која ќе овозможи вратите на градот секогаш да бидат ...

Арсовска: Во вториот круг ќе оствариме уште поголема победа, заедно со моите скопјани

Курир - 24.10.2021

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој начин да победи визијата за модерно и современо Скопје, со разлика од 8000 гласови.

СДСМ Скопје: Арсовска должи 8 милиони на државата и граѓаните, не само на ЕВН, со уништувањето на салата Расадник

24Инфо - 24.10.2021

Инвеститор на Спортската сала „Расадник“ е град Скопје, а парите за спортската сала се собрани од сите скопјани по пат на самопридонес. Објектот на спортската сала „Расадник“ денес претставува градски срам, целосно деградиран и запуштен.

АРСОВСКА ОД ОПШТИНА БУТЕЛ: Субвенции за приклучок за гасификација на сите домаќинства

Денешен - 24.10.2021

Данела АРСОВСКА Како човек што доаѓа од народот, за мене е важно да се слуша гласот на граѓаните и нивните ставови да бидат активно вклучени во креирањето политички и општествени процеси, особено кога станува збор за градот во кој што живеат.

Арсовска на средба со бутелчани: Нашиот град ќе биде европска метропола, заедно ќе ја исполниме заедничката визија за ...

Курир - 24.10.2021

Како човек што доаѓа од народот, за мене е важно да се слуша гласот на граѓаните и нивните ставови да бидат активно вклучени во креирањето политички и општествени процеси, особено кога станува збор за градот во кој што живеат, вели Данела Арсовска, ...

Арсовска на средба со бутелчани: Нашиот град ќе биде европска метропола, заедно ќе ја исполниме заедничката визија за ...

Нетпрес - 24.10.2021

Како човек што доаѓа од народот, за мене е важно да се слуша гласот на граѓаните и нивните ставови да бидат активно вклучени во креирањето политички и општествени процеси, особено кога станува збор за градот во кој што живеат, вели Данела Арсовска, ...

Арсовска: Во вториот круг ќе оствариме уште поголема победа, заедно со моите скопјани

Нетпрес - 24.10.2021

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој начин да победи визијата за модерно и современо Скопје, со разлика од 8000 гласови.

Арсовска: Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на лажните ветувања е завршено

Опсервер - 24.10.2021

“Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена која ќе овозможи вратите на градот секогаш да бидат ...

Арсовска: Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на лажните ветувања е завршено

Република - 24.10.2021

, им порача независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, на граѓаните од Кисела Вода при денешната средба. Арсовска се сретна со граѓаните од 11 Октомври, Македонија Pарк, Пржино и Црниче и разговараше со нив за проблемите што ...

Арсовска во Кисела Вода: Им испративме порака дека минато е времето на лажните ветувања и неработниците

Нетпрес - 24.10.2021

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена која ќе овозможи вратите на градот секогаш да бидат ...

Арсовска: Ќе направиме многу за 82 дена

Локално - 24.10.2021

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена која ќе овозможи вратите на градот секогаш да бидат ...

Арсовска: Овој град ќе биде гордост за сите нас

Слободен Печат - 24.10.2021

Времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена, која ќе овозможи вратите на градот секогаш да бидат отворени и за секоја потреба да се најде ...

Арсовска: Имам цел и задача да направам овој град да биде гордост за сите нас

Вечер Прес - 24.10.2021

Времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена, која ќе овозможи вратите на градот секогаш да бидат отворени и за секоја потреба да се најде ...

Арсовска: Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на лажните ветувања е завршено

MTM - 24.10.2021

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена која ќе овозможи вратите на градот секогаш да бидат ...

Арсовска: Времето на неработниците и на лажните ветувања е завршено

MakPress - 25.10.2021

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена која ќе овозможи вратите на градот секогаш да бидат ...

СДСМ СКОПЈЕ: АРСОВСКА ДОЛЖИ 8 МИЛИОНИ НА ДРЖАВАТА И ГРАЃАНИТЕ СО УНИШТУВАЊЕТО НА САЛАТА „РАСАДНИК“

Локално - 24.10.2021

Инвеститор на Спортската сала „Расадник“ е град Скопје, а парите за спортската сала се собрани од сите скопјани по пат на самопридонес. Објектот на спортската сала „Расадник“ денес претставува градски срам, целосно деградиран и запуштен.

СДСМ: Каде завршувале стотици илјади евра што ги должат фирмите со кои менаџирала Арсовска?

Скопје1 - 24.10.2021

Инвеститор на Спортската сала „Расадник“ е град Скопје, а парите за спортската сала се собрани од сите скопјани по пат на самопридонес. Објектот на спортската сала „Расадник“ денес претставува градски срам, целосно деградиран и запуштен.

СДСМ Скопје: Арсовска должи 8 милиони на државата и граѓаните

Канал5 - 24.10.2021

Инвеститор на Спортската сала „Расадник“ е град Скопје, а парите за спортската сала се собрани од сите скопјани по пат на самопридонес. Објектот на спортската сала „Расадник“ денес претставува градски срам, целосно деградиран и запуштен, велат од ...

СДСМ прашува: Дали хотелите на Данела се финансирале со задолжување на салата „Расадник“?

Независен - 24.10.2021

СДСМ тврди дека постојат сериозни докази дека средствата од самопридонесот на скопјани се злоупотребувани и раскрчмувани од страна на Данела Арсовска, која според нив катастрофално ја менаџирала спортската сала „Расадник“.

СДСМ Скопје: Арсовска должи 8 милиони на државата и грѓаните, со уништувањето на салата „Расадник“

MTM - 24.10.2021

Постојат сериозни докази дека средствата од самопридонесот на скопјани се злоупотребувани и раскрчмувани токму од страна на лицето Данела Арсовска, која катастрофално ја менаџирала спортската сала „Расадник“ соопшти СДСМ Скопје.

Еве го спотот заради кој што Данела не оди на дебати

Centar - 24.10.2021

Последниве неколку денови гледаме дека кандидатот поддржан од ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска избегнува јавно соочување на дебата со актуелниот но и кандидат за градоначалник за Град Скопје, Петре Шилегов.

Еве го спотот заради кој што Данела не оди на дебати

24Инфо - 24.10.2021

Последниве неколку денови гледаме дека кандидатот поддржан од ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска избегнува јавно соочување на дебата со актуелниот но и кандидат за градоначалник за Град Скопје, Петре Шилегов.

(ВИДЕО) Еве го спотот заради кој што Данела не оди на дебати

iPortal - 24.10.2021

Последниве неколку денови гледаме дека кандидатот поддржан од ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска избегнува јавно соочување на дебата со актуелниот но и кандидат за градоначалник за Град Скопје, Петре Шилегов.

(ВИДЕО) Спотот заради кој Арсовска не оди на дебата со Шилегов

Frontline - 24.10.2021

Последниве неколку денови гледаме дека кандидатот поддржан од ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска избегнува јавно соочување на дебата со актуелниот но и кандидат за градоначалник за Град Скопје, Петре Шилегов.