TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во ПЛ одлучиле: Наскоро ќе биде објавено дека сезоната е завршена!?

Спортски - 08.04.2020

Директорот на Удинезе Пјерпаоло Марино тврди дека веќе е донесена одлука за завршување на сезоната во Премиер лигата. Вакво нешто се случи веќе во Белгија која објави крај на првенството и го прогласи Клуб Бриж за шампион.

Збогум на ЕДНА мијларда фунти, Премиерлигата наскоро ќе соопшти дека сезоната е завршена?!

24Фудбал - 08.04.2020

Премиерлигата ќе го следи примерот на Белгија и ќе соопшти дека сезоната е завршена, ова го тврди директорот на Удинезе, Пјерпаоло Марино. Белгија е првата земја во Европа која реши да стави крај на првенството поради коронавирусот и да го прогласи ...

Десната рака на сопственикот на Ватфорд фрли „бомба“: Премиер лигата нема да се доигра!

Спортманија - 08.04.2020

Директорот на Удинезе има информации од семејството Поцо, кое го поседува и англиски Ватфорд. Директорот на италијанскиот Удинезе, Пјерпаоло Марино, даде изјава која предизвика големо внимание во Европа.

Марино: Белгијците откажаа, и Премиер лигата ќе го направи истото!

Слободен Печат - 08.04.2020

– Само се надевам дека ќе можеме да уживаме во фудбал после коронавирусот – вели спортскиот директор на Удинезе, Пиерпоало Марино. Со оглед на тоа што Удинезе и Ватфорд се наоѓаат во сопственишто на семејството Поцо, Марино преку сигурни извори ...

Ситуацијата е сериозна, Премиер лигата ќе биде откажана

Спортклуб - 08.04.2020

Прашање е дали ова лето ќе се игра фудбал во Англија, барем така тврди спортскиот директор на Удинезе, Пјерпаоло Марино. Со оглед на тоа дека Удинезе и Вотфорд се наоѓаат во сопствеништво на семејството Поцо, Марино тврди дека има сигурни информации ...

„Премиерлигата ќе ја прекине сезоната“

TopSport - 08.04.2020

Директорот на Удинезе Пјерпаоло Марино рекол дека сезоната во англиската Премиерлига е завршена. Марино имал точни информации, запознаен е со ситуацијата бидејќи сопствениците на Удинезе се и сопственици на Вотфорд.

„Премиерлигата ќе ја прекине сезоната“

Макфакс - 08.04.2020

Директорот на Удинезе Пјерпаоло Марино рекол дека сезоната во англиската Премиерлига е завршена. Марино имал точни информации, запознаен е со ситуацијата бидејќи сопствениците на Удинезе се и сопственици на Вотфорд.

Англија ќе го следи примерот на Белгија, Премиерлигата во брзо време ќе соопшти дека сезоната е завршена?!

МКД - 08.04.2020

Премиерлигата ќе го следи примерот на Белгија и ќе соопшти дека сезоната е завршена, ова го тврди директорот на Удинезе, Пјерпаоло Марино. Белгија е првата земја во Европа која реши да стави крај на првенството поради коронавирусот и да го прогласи ...

Марин: Оваа сезона нема да се доигра, загрижен сум и за стартот на следната

Сител - 08.04.2020

Директорот на Удинезе Пјерпаоло Марино рекол дека сезоната во англиската Премиерлига е завршена. Марино имал точни информации, запознаен е со ситуацијата бидејќи сопствениците на Удинезе се и сопственици на Вотфорд.