TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА – Никој, никогаш не бил лош како Солскјер

Екипа - 25.10.2021

Манчестер јунајтед вчера доживеа невиден срам во дербито против Ливерпул каде на домашен терен загуби со убедливи 0-5. Оле Гунар Солскјер уште еднаш покажа дека е „изгубен во преводот“ и дека не е достоен да води клуб како што е Јунајтед.

Навивачите на Јунајтед бараат од Гери Невил да престане да го брани неговиот пријател Солшер

24Фудбал

Две причини зошто Манчестер јунајтед не може да го отпушти Солскјер!

СуперСпорт

Невил за поразот на Јунајтед: Оле нема да добие отказ, но мора да преземе одговорност за една работа

Дерби

Солшер е прв фаворити за отказ во Премиерлигата

24Фудбал

Солскјер нема намера да даде отказ, верува во себе и тоа што го работи

Дриблинг

Солскјер нема намера да даде отказ, верува во себе и тоа што го работи

Курир

Курир Нетпрес Точка Спортклуб Sport M

Поранешниот дефанзивец на Јунајтед заврши во болница по натпреварот на „црвените ѓаволи“ со Ливерпул (ФОТО)

Курир - 25.10.2021

Поранешниот дефанзивец на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, заврши во болница следејќи го поразот на „црвените ѓаволи“ од Ливерпул со 0:5 во деветтото коло од Премиер лигата. – Тие 60 минути ме испратија во собата за итни случаи, напиша Фердинанд ...

Пророк: Легенда на „ѓаволите“ ја предвиде катастрофата против Ливерпул!

СуперСпорт

ВИДЕО: Незадоволните фанови го празнеа „Олд Трафорд“ по петтиот гол на Ливерпул

Gol.mk

ВИДЕО: Навивачите на Јунајтед му простија на Солскјер, бараа автограми по поразот од 5-0!

Курир

Пол Сколс како пророк: Го предвиде резултатот на Јунајтед против Ливерпул

Спортклуб

ФОТО: Роналдо ги теши навивачите по поразот од Ливерпул

Дриблинг

Зборовите на Роналдо по шамарот од Ливерпул болат повеќе од срамот на „Олд Трафорд“

Локално

Денешен Бриф Sport 1 Спортманија Sport 1 Дриблинг Екипа Спортманија

Роналдо: Нашите навивачи заслужуваат многу подобро

Кајгана - 25.10.2021

Понижувачкиот неделен пораз од Ливерпул го погоди и Кристијано Роналдо, кој испрати порака до навивачите на Манчестер Јунајтед. Пукна петарда синоќа среде „Олд Трафорд“. „Црвените ѓаволи“ доживеаја вистинска бламажа од 0:5, а згора на сѐ поразот ...

Роналдо искрен: Дојде време! Навивачите заслужуваат многу подобро!

СуперСпорт

Роналдо: Дојде време…., навивачите заслужуваат многу повеќе!

Екипа

Бесниот Роналдо дивееше и го “шутна” играчот на Ливерпул кој беше на земјата (видео)

Во Центар

Потоп на „црвените ѓаволи“: Ливерпул си поигра со Јунајтед на дербито на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Дерби

Ливерпул го понижи Јунајтед, пукна „петарда“ на Олд Трафорд🎥

Спортски

ОВА Е КРАЈ ЗА СОЛСКЈЕР: Победа со „петарда“ на Ливерпул на Олд Трафорд (ВИДЕО)

Екипа

Слободен Печат Во Центар Спортклуб Екипа Sport M +инфо Sport M Спортманија

Како Салах стана најдобар фудбалер на светот?

Н.Македонија - 25.10.2021

Кога ќе ставите идеален играч во совршено опкружување и што ќе работи под водство на исклучителен тренер, можете да го разберете извонредниот подем на Египќанецот Мохамед Салах, моментно веројатно најдобриот фудбалер на светот, се истакнува во ...

Манчестер Јунајтед – Ливерпул во бројки

Sport M

Салах прв играч после 18 години со „хет-трик“ на „Олд Трафорд“

Екипа

Салах: Ова е голема победа, знаеме како се освојува Премиер лигата

Дерби

Салах околу тврдењата дека е најдобар на свет: Имам амбиција да бидам најдобар, не можам да лажам за тоа

Дриблинг

Неверојатни бројки: Салах на „Олд Трафорд“ оваа година има дадено повеќе голови отколку Роналдо!

SportMedia

Салах е прв фудбалер со хет-трик против Јунајтед на „Олд Трафорд“ во Премиерлигата

Sport 1

Gol.mk Sport M Дриблинг Дриблинг Денар Zoom

Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

Нова ТВ - 25.10.2021

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, по поразот од Ливерпул (0:5) во натпреварот од 9. коло на Премиер лигата Понекогаш не е можно да се дојде до резултатот за кој се бориме. Понекогаш резултатот не е онаков каков што сакаме.

Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

24 Вести

Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

OhridNews

Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

Бриф

Роналдо: Понекогаш не е можно да се дојде до резултатот за кој се бориме

Република

Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

Опсервер

Роналдо: Нема друг виновник за поразот од Ливерпул освен ние и никој друг

iPortal

Lider Денешен

Роналдо се јави по дебаклот од Ливерпул: Навивачите не го заслужуваат ова

Sport 1 - 25.10.2021

Манчестер јунајтед вчера ја имаше можеби најсрамната претстава на „Олд Трафорд“ по оној пораз од Манчестер сити од 1-6. Ливерпул доминираше во секој елемент од фудбалската игра и заслужено го понижи својот најголем ривал со 5-0.

Роналдо по дебаклот: Навивачите заслужуваат подобро од ова

Спортски

Роналдо испрати порака до фановите на Јунајтед по убедливиот пораз од Ливерпул

Дерби

Хорор во Манчестер: Хет-трик на Салах, Ливерпул ги понижи „ѓаволите“! (ВИДЕО)

Gol.mk

ВИДЕО: Тоа што го игра Ливерпул се вика фудбал, тоа што го прави Манчестер е срамота

Слободен Печат

Швајнштајгер за дебаклот на Јунајтед: Резултатот не е изненадувачки

Дерби

Дебакл на „ѓаволите“: Хет-трик за Салах и „петарда“ од Ливерпул (ВИДЕО)

Sport 1

Sport 1 Gol.mk 24Фудбал МКД Курир Спортманија SportMedia Спортманија

Се јави и Роналдо по дебаклот од 0:5

Спортманија - 25.10.2021

Само вторпат во кариерата Португалецот губи меч со овој резултат, се сеќавате ли кој беше првиот ваков пораз на Кристијано? Манчестер јунајтед го доживеа најголемиот пораз во историјата на домашен терен во дуелите со најголемиот ривал Ливерпул ...

Погба уште се мисли

Вечер Прес

Манчестер јунајтед го претрпе најголемиот пораз на домашен терен од Ливерпул во клупската историја

Нова ТВ

Манчестер јунајтед го претрпе најголемиот пораз на домашен терен од Ливерпул во клупската историја

Опсервер

Манчестер јунајтед го претрпе најголемиот пораз на домашен терен од Ливерпул во клупската историја

Независен

Манчестер јунајтед го претрпе најголемиот пораз на домашен терен од Ливерпул во клупската историја

OhridNews

Манчестер јунајтед го претрпе најголемиот пораз на домашен терен од Ливерпул во клупската историја

Вечер Прес

MakPress Сител

Мегваер во името на фудбалерите им се извини на сите навивачи на Јунајтед

SportMedia - 25.10.2021

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер, кој одигра многу слаб натпревар во дербито со Ливерпул, им се извини на навивачите на тимот за понижувачкиот пораз на „Олд Трафорд“. Камерите околу стадионот покажаа дека некои поддржувачи на „црвените ...

Холандската легенда со немилосрдна критика за капитенот на Јунајтед

Gol.mk

Мегваер им се извини на фановите на Манчестер јунајтед

24Фудбал

„Мегваер секој ден ѝ кажува на сопругата дека е пос*ан фудбалер, но дека заработува добри пари затоа што мислат дека знае да игра

Sport M

Сколс брутално подбра голема ѕвезда на Јунајтед: Не треба да го облече црвениот дрес после ова!

Дерби - 25.10.2021

Манчестер Јунајтед имаше кошмарно прво полувреме против Ливерпул на „Олд Трафорд“, сценарио кое беше незамисливо за најоптимистичките фанови на клубот, но не и за легендарниот Пол Сколс кој само неколку дена пред дербито, прогнозираше токму ваков ...

Сколс брутално подбра голема ѕвезда на Јунајтед: Не треба да го облече црвениот дрес после ова!

Курир

Сколс брутално подбра голема ѕвезда на Јунајтед: Не треба да го облече црвениот дрес после ова!

Zoom

Сколс брутално подбра голема ѕвезда на Јунајтед: Не треба да го облече црвениот дрес после ова!

Точка

Сколс го предвиде лошиот ден на Јунајтед: Фановите го критикуваа, па сега ја споделуваат неговата изјава (Видео)

Дерби

Нереална слика од Манчестер: Фановите масовно го напуштаа „Олд Трафорд“ во вториот дел (Видео)

Дерби

(ВИДЕО) Хаос во Манчестер: Роналдо се спаси, но Погба доби директен црвен

Спортклуб

Спортманија Спортманија

Роналдо во поразлично светло: Од очај и бес шутираше играч на терен – требаше ли да добие црвен картон?

Точка - 25.10.2021

Поразот на ФК Манчестер Јунајтед од Ливерпул на Олд Трафорд (5:0) му падна тешко на Кристијано Рoналдо. Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо, со својот Манчестер Јунајтед доживеа тежок пораз на домашен терен од екипата на ...

Роналдо ги загуби нервите, срамен потег на Португалецот🎥

Спортски

Неспортски потег на Роналдо: Клоцна противник додека беше на земја (ВИДЕО)

Gol.mk

Роналдо жестоко стартуваше над Џоунс, фановите на Ливерпул бараа црвен картон (Видео)

Дерби

(ВИДЕО) Селски потег на Роналдо, почна да шутира играч на Ливерпул

Спортклуб

Потег што не му доликува: Роналдо шутираше противник додека е на тревата! 🎥

СуперСпорт

(ВИДЕО) Роналдо со неспортски потег, Манчестер Јунајтед пред голем пораз

Lider

ВИДЕО: Изразот на лицето на Алекс Фергусон кажува сѐ за Манчестер јунајтед!

Слободен Печат - 24.10.2021

Ливерпул славеше 5:0 среде Манчестер, Кристијано Роналдо за малку ќе добиеше црвен картон поради неспортски потег, а легендарниот Сер Алекс Фергусон беше црвен во лицето од бес.. Во „дербито“ на Премиер лигата играчите на Јирген Клоп неочекувано ...

Фергусон никогаш не бил толку разочаран, навивачите заминуваат од „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Sport 1

Разочараност кај Фергусон кога Ливерпул поведе со 5:0

SportMedia

ВИДЕО: Ова се прераскажува, реакцијата на Фергусон, едвај „дишеше“, неговиот Јунајтед демолиран

Дриблинг

Тажна слика на „Олд Трафорд“: Реакцијата на Фергусон ќе ви каже – сѐ! 🎥

СуперСпорт

Во неговите 27 години како тренер на Манчестер немало ваков дебакл: Фергусон не може да верува што се случува на „Олд Трафорд“ (Фото)

Спортманија

Познат новинар тврди: Оле и Фергусон мора да бидат жртви на револуцијата во Манчестер Јунајтед

Дерби

Точка

Солшер призна дека полошо од ова не може и кажа дали ќе поднесе оставка!

Sport 1 - 24.10.2021

Менаџерот на Манчестер Јунатед, Оле-Гунар Солшер, не си поднесе оставка по срамниот пораз вечерва на домашен терен во дуелот со Ливерпил (0-5) иако потврди дека неговиот тим го допрел дното, односно дека не може да биде полошо од ова сега.

Клоп: Што да ви кажам после ова на Олд Трафорд?

Спортклуб - 24.10.2021

Јирген Клоп оствари луда и висока победа над Манчестер Јунајтед при гостувањето на Олд Трафорд со 0:5. Резултатот е доволно понижување за „црвените ѓаволи“, но од друга страна, Јирген Клоп свесно не сака неговата екипа да влета во облаци и сака да ...

Нереални сцени на „Олд Трафорд“: навивачите бегаат од кошмарот (Фото)

Спортманија - 24.10.2021

Домашните фанови не можеа да издржат до крајот Стотици навивачи на Манчестер јунајтед си заминаа од „Олд Трафорд“ и тоа на 30-тина минути пред да заврши дербито против Ливерпул. Црвените ѓаволи имаат пеколно лошо дерби, затоа што по само 50 минути ...