TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија, Австрија и Унгарија ќе ја зајакнaт граничната контрола кон С Македонија

360 степени - 06.10.2022

Во зеднички интерес е да се помести одбранбената линија на југ затоа што така ќе се обезбеди подобро и посериозно зајакнување на границите меѓу Србија и Северна Македонија, смета министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто Австрија, ...

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Северна Македонија

Макфакс

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Македонија

Press24

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Северна Македонија

Точка

ЌЕ ЈА ЗАЈАКНЕМЕ ГРАНИЦАТА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И СРБИЈА Унгарија, Австрија и Србија се договорија да ја бранат ЕУ од мигранти

+инфо

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Северна Македонија

Centar

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Северна Македонија

Курир

Нетпрес А1 On 24Инфо 24 Вести Н.Македонија

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Северна Македонија

Независен - 06.10.2022

Министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сијарто денеска изјави дека Унгарија, Австрија и Србија се договориле да ги здружат силите и дополнително да ги зајакнат границите меѓу Србија и Северна Македонија, како во однос на персоналот, така ...

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Македонија

Опсервер

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Северна Македонија

Бриф

УНГАРСКИОТ ШЕФ НА ДИПЛОМАТИЈАТА: Зеднички ќе ја браниме границата на Србија и Македонија, а со тоа и границите ЕУ

Денешен

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Северна Македонија

Слободен Печат

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Северна Македонија

Либертас

Сијарто: Заеднички ќе ја браниме границата на Србија и Македонија

Република

Вечер Прес MakPress ММС CivilMedia Zoom Локално Во Центар