TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полска не сака веќе да испорачува оружје во Украина

Deutsche Welle - 21.09.2023

Полска, според сопствени наводи, нема веќе да ѝ испорачува оружје на Украина, туку ќе се концентрира на сопственото вооружување. Полскиот премиер Матеуш Моравјецки објави дека Полска нема веќе да ѝ доставува оружје на Украина.

Моравјецки: Полска повеќе не испраќа оружје во Украина

А1 On

Моравјецки: Полската владата повеќе не испраќа оружје во Украина бидејќи сега ја вооружува својата земја

Телма

Полска веќе нема да испраќа оружје во Украина, најави премиерот Моравјецки

360 степени

Моравјецки: Полска повеќе не ја вооружува Украина

Локално

Моравјецки: Полска повеќе не испорачува оружје на Украина

Бизнис Вести

Пукна „љубовта“ помеѓу сојузниците: Полска престана да испорачува оружје за Киев

Вечер Прес

МКД Независен Независен Во Центар Сител Алсат-М Слободен Печат 24Инфо

ШОК ЗА ЗЕЛЕНСКИ, ДОБРА ВЕСТ ЗА ПУТИН: Најголемиот сојузник на Киев престанува со поддршката, еве што направи „драмата ...

Фактор - 21.09.2023

Полска соопшти дека ќе престане да испорачува оружје на Украина поради растечкиот спор меѓу двете земји околу привремената забрана за увоз на жито од Украина. Ова го изјави полскиот премиер Матеуш Моравјецки во телевизиско гостување, кое потоа беше ...

Полска објави дека ќе престане да ѝ праќа оружје на Украина

Сакам да кажам

Полска објави: Повеќе не испраќаме оружје во Украина

Макфакс

ПОЛСКИОТ ПРЕМИЕР ВО КЛИНЧ СО УКРАИНА: Откако Зеленски го повика дека Варшава не е солидарна, тој се заканува со пошироко ембарго за увоз на храна

Денар

ЗАХАРОВА МУ ОДГОВОРИ НА ПОЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: „Со вакви спасители Киев нема шанси“

4NEWS

Украина понуди увозни квоти за житото и за Полска, Словачка и Унгарија

Слободен Печат

Во услови на недоразбирање околу украинските житарки, Полска ја потсети Украина на нејзината помош

Слободен Печат

Нетпрес Кумановски м. Deutsche Welle Во Центар Бриф 365 Независен Телма

Полска би можела да забрани увоз и на други прехранбени производи од Украина

МКД - 20.09.2023

Полска би можела да забрани увоз и на други прехранбени производи од Украина, доколку Киев продолжи со ескалацијата на спорот околу увозот на житарките, изјави денеска полскиот премиер Матеуш Моравјецки. „Ги предупредувам украинските власти.

Полска може да забрани увоз на нови прехранбени производи од Украина

Нетпрес

„УКРАИНА Е ДАВЕНИК“ Остри зборови на полскиот претседател на сметка на Киев – Може да го удави спасителот, да ве повлече надолу со себе

Пулс24

Полскиот премиер со закана до Киев: „Ќе забраниме увоз на повеќе производи“

Макфакс

Полскиот премиер со закана до Киев: „Ќе забраниме увоз на повеќе производи“

Опсервер

Полскиот премиер се закани на Киев: Ќе забраниме увоз на повеќе производи

Република

Моравјецки ѝ се закани на Украина: Полска може да забрани увоз на дополнителни украински прехранбени производи

Слободен Печат

Локално Точка MTM Вечер Прес Пулс24 Канал5