TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон во фронтален напад: Се обидуваат да ме запрат со глупави казни

SportMedia - 28.09.2020

Хамилтон се уште не може да се помири со фактот дека беше казнет со 10 секунди на Руското ГП и не успеа да остане на врвот за да ја одбележи новата победа во Ф1 шампионатот. Британецот смета дека судиите овој пат се обиделе да го спречат во новата ...

Сало: Хамилтон е полн сра**

Спортклуб - 28.09.2020

Мика Сало, кој во минатото возеше во Ф1, а сега е дел од ФИА, или дел од органите кои ги „скенираат“ грешките на возачите, истакна дека Хамилтон воопшто не е во право што критикува дека некој имал нешто против него, и дека е полн сра**.

Мика Сало без влакна на јазикот: Хамилтон е полн со гомна!

TopSport - 28.09.2020

Поранешниот Ф1 возач, а сега стјуард на ФИА, Мика Сало вели дека тврдењата на Луис Хамилтон дека стјуардите се на мисија да го „сопрат“ по казната која му ја доделија на Руското ГП се глупави, и го нарече светскиот шампион „полн со гомна“ Финецот ...

Хамилтон: ФИА често ги менува правилата, обидувајќи се да се осигура дека трките ќе останат интересни

Опсервер - 28.09.2020

Лондон, 28 септември 2020 () – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, по казната на трката за ГН на Русија, рече дека ФИА, секогаш се обидуваше да ги промени правилата, обидувајќи се да го забави лидерот и да ја направи трката поинтересна.

Хамилтон: Неверојатно е што ми прават од ФИА

TopSport - 28.09.2020

Поради двете казни од по 5 секунди Луис Хамилтон трката за Големата награда на Русија ја заврши на третата позиција. Британецот два пати ги прекршил упатствата на директорот на трката поврзани со вежбите за страт на трката.

Хамилтон смета дека сите се против него

СуперСпорт - 28.09.2020

Луис Хамилтон ја заврши трката за Големата награда на Русија на третото место иако имаше пол позиција. Кога излезе на патеката Хамилтон, тој вежбаше старт на недозволено место, а откако трката започна, му беше изречена казна од 10 секунди.

Formula 1: Победа на Ботас во Русија по казната на Луис Хамилтон

Додај Гас - 28.09.2020

Валтери Ботас ги искористи 10-те секунди казна за Луис Хамилтон и оствари победа на трката за ГН на Русија Финецот стигна до вториот сезонски триумф и првиот по воведната трка во Австрија, откако Луис Хамилтон доби 10 казнени секунди поради два ...

Хамилтон во Мерцедес и наредните три сезони за 120 милиони фунти

Макфакс - 27.09.2020

Британскиот Формула 1 возач Луис Хамилтон ита кон новата титула во „летечкиот циркуз“, а на дофат му е и постигнувањето на легендарниот Михаел Шумахер по бројот на шампионски титули. Неговиот договор со тимот на Мерцедес истекува на крајот на ...

Хамилтон во Мерцедес и наредните три сезони за 120 милиони фунти

Опсервер - 27.09.2020

Британскиот Формула 1 возач Луис Хамилтон ита кон новата титула во „летечкиот циркуз“, а на дофат му е и постигнувањето на легендарниот Михаел Шумахер по бројот на шампионски титули. Неговиот договор со тимот на Мерцедес истекува на крајот на ...

Раиконен ќе изедначи уникатен рекорд на денешната трка

А1 On - 27.09.2020

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен, ќе забележи уникатно достигнување на денешниот старт за Големата награда на Русија во Сочи. Трката ќе биде под број 322 за него во Формула 1, со која тој ќе го изедначи рекордот за најмногу стартови во ...

Раиконен ќе изедначи уникатен рекорд на денешната трка

Sport M - 27.09.2020

Сочи, 27 септември 2020 (МИА) – Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен, ќе забележи уникатно достигнување на денешниот старт за Големата награда на Русија во Сочи. Трката ќе биде под број 322 за него во Формула 1, со која тој ќе го изедначи рекордот ...

Раиконен ќе изедначи уникатен рекорд на денешната трка

MakPress - 27.09.2020

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен, ќе забележи уникатно достигнување на денешниот старт за Големата награда на Русија во Сочи. Трката ќе биде под број 322 за него во Формула 1, со која тој ќе го изедначи рекордот за најмногу стартови во ...

Формула 1: Раиконен денеска ќе изедначи уникатен рекорд

Денешен - 27.09.2020

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен, ќе забележи уникатно достигнување на денешниот старт за Големата награда на Русија во Сочи. Трката ќе биде под број 322 за него во Формула 1, со која тој ќе го изедначи рекордот за најмногу стартови во ...

Ботас ја искористи казната на Хамилтон и победи во Русија

MakPress - 27.09.2020

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфираше на трката за Големата награда на Русија во Сочи. Тој започна од третата позиција и на крајот, се испостави, лесно стигна до втората победа во кариерата на оваа патека.

Ботас ја искористи казната на Хамилтон и победи во Русија

Опсервер - 27.09.2020

Сочи, 27 септември 2020 () – Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфираше на трката за Големата награда на Русија во Сочи. Тој започна од третата позиција и на крајот, се испостави, лесно стигна до втората победа во кариерата на оваа патека.

Ботас ја искористи казната на Хамилтон и победи во Русија

А1 On - 27.09.2020

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфираше на трката за Големата награда на Русија во Сочи. Тој започна од третата позиција и на крајот, се испостави, лесно стигна до втората победа во кариерата на оваа патека.

Ботас ја искористи казната на Хамилтон и победи во Русија

Sport M - 27.09.2020

Сочи, 27 септември 2020 (МИА) – Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфираше на трката за Големата награда на Русија во Сочи. Тој започна од третата позиција и на крајот, се испостави, лесно стигна до втората победа во кариерата на оваа патека.

Ботас ја искористи казната на Хамилтон и победи во Русија

Либертас - 27.09.2020

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфираше на трката за Големата награда на Русија во Сочи. Тој започна од третата позиција и на крајот, се испостави, лесно стигна до втората победа во кариерата на оваа патека.

Хамилтон: Неверојатно е што ми прават од ФИА

Макфакс - 28.09.2020

Поради двете казни од по 5 секунди Луис Хамилтон трката за Големата награда на Русија ја заврши на третата позиција. Британецот два пати ги прекршил упатствата на директорот на трката поврзани со вежбите за страт на трката.

Хамилтон: Неверојатно е што ми прават од ФИА

Опсервер - 28.09.2020

Поради двете казни од по 5 секунди Луис Хамилтон трката за Големата награда на Русија ја заврши на третата позиција. Британецот два пати ги прекршил упатствата на директорот на трката поврзани со вежбите за страт на трката.

Хамилтон: ФИА ги менува правилата за да не бидат досадни трките

+инфо - 28.09.2020

Хамилтон доби два казни од по 5 секунди и ја изгуби пол-позицијата. По трката, тој рече дека не е изненаден од ова, бидејќи стјуардите, според мислењето на тркачот Мерцедес, се обидуваат да го забават и да им дадат шанса на конкурентите.

Хамилтон: ФИА често ги менува правилата, обидувајќи се да се осигура дека трките ќе останат интересни

Sport M - 28.09.2020

Лондон, 28 септември 2020 (МИА) – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, по казната на трката за ГН на Русија, рече дека ФИА, секогаш се обидуваше да ги промени правилата, обидувајќи се да го забави лидерот и да ја направи трката поинтересна.

Хамилтон: ФИА често ги менува правилата, обидувајќи се да се осигура дека трките ќе останат интересни

А1 On - 28.09.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, по казната на трката за ГН на Русија, рече дека ФИА, секогаш се обидуваше да ги промени правилата, обидувајќи се да го забави лидерот и да ја направи трката поинтересна.

Хамилтон: ФИА често ги менува правилата, обидувајќи се да се осигура дека трките ќе останат интересни

Либертас - 28.09.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, по казната на трката за ГН на Русија, рече дека ФИА, секогаш се обидуваше да ги промени правилата, обидувајќи се да го забави лидерот и да ја направи трката поинтересна.

Хамилтон: ФИА често ги менува правилата, обидувајќи се да се осигура дека трките ќе останат интересни

Курир - 28.09.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, по казната на трката за ГН на Русија, рече дека ФИА, секогаш се обидуваше да ги промени правилата, обидувајќи се да го забави лидерот и да ја направи трката поинтересна.

Хамилтон: ФИА често ги менува правилата, обидувајќи се да се осигура дека трките ќе останат интересни

MakPress - 28.09.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, по казната на трката за ГН на Русија, рече дека ФИА, секогаш се обидуваше да ги промени правилата, обидувајќи се да го забави лидерот и да ја направи трката поинтересна.

Ф1: Хамилтон со сериозни обвинувања до ФИА

OhridNews - 28.09.2020

Поради двете казни од по 5 секунди Луис Хамилтон трката за Големата награда на Русија ја заврши на третата позиција. Британецот два пати ги прекршил упатствата на директорот на трката поврзани со вежбите за страт на трката.

Хамилтон: ФИА често ги менува правилата, обидувајќи се да се осигура дека трките ќе останат интересни

Локално - 28.09.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, по казната на трката за ГН на Русија, рече дека ФИА, секогаш се обидуваше да ги промени правилата, обидувајќи се да го забави лидерот и да ја направи трката поинтересна.

Стјуардите ја променија одлуката за казнените поени за разочараниот Хамилтон

Дерби - 27.09.2020

Луис Хамилтон очекуваше многу повеќе од трето место на трката во Русија, но двете казни од по пет секунди не му овозможија вистински да му парира на Валтери Ботас. Британецот сигурно ќе беше позагрижен и поради казнените поени впишани на неговата ...

Ботас победи во Сочи, Хамилтон доби казна и заврши трет

24 Вести - 27.09.2020

Валтери Ботас ја прекина доминацијата на Хамилтон оваа сезона и се истакна како победник на трката за големата награда на Русија. Втор заврши Макс Ферстапен, а носителот на пол-пизицијата, Луис Хамилтон, мораше да се задоволи со третото место.

Ботас се испречи меѓу Хамилтон и рекордот

Нетпрес - 27.09.2020

Финецот Валтери Ботас од тимот на Мерцедес победи во неделата на патеката во Сочи за Големата награда на Русија во Светското првенство во класата Формула 1, оневозможувајќи го клупскиот колега и актуелен шампион Британецот Луис Хамилтон да го ...

Ботас најбрз во Сочи, Хамилтон ќе почека за рекордот

Спортски - 27.09.2020

Валтери Ботас е победник на патеката во Сочи за Големата награда на Русија. Возачот на Мерцедес ја казни грешката на својот тимски колега Луис Хамилтон , па откако го презеде лидерското место на трката во Сочи, Финецот не ја испушти шансата до ...

Хамилтон: Некој има нешто против мене, затоа ме казнија за – глупост!

Sport 1 - 27.09.2020

Луис Хамилтон заврши како трет на денешната трка за Големата награда на Русија во Сочи, првенствено поради казната од 10 секунди што ја доби поради „подготовка пред почетокот на трката на недозволен дел од патеката“, поради што смета дека има нешто ...

Хамилтон по трката: Некој се обидува да ме запре!

Спортклуб - 27.09.2020

Луис Хамилтон кој по добиената казна (10 секунди) на трката во Сочи денеска, се сомнева дека против него постои валкана игра од страна на стјуардите, кои сакаат да го срушат. На патот кон гридот, Хамилтон два пати вежбаше старт надвор од означеното ...

Хамилтон сам „се сопна“ во Сочи, па не го стигна рекордот на Шумахер

TopSport - 27.09.2020

Финецот Валтери Ботас со Мрцедес е победникот на денешната десетта трка во шампионатот, на патеката во Сочи за Големата награда на Русија. Второто место му припадна на Макс Ферстапен од Ред Бул, додека трет низ целта мина актуелниот шампион, Луис ...

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен Печат - 27.09.2020

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфира на 10. трка сезоната која се возеше за Големата награда на Русија во Сочи. Ботас денеска ја оствари втората победа на патеката во Сочи, а вкупно деветта во кариерата.

Ботас стигна до втора сезонска победа во Сочи, Хамилтон на два поени од голема казна

Дерби - 27.09.2020

Валтери Ботас стигна до својата втора победа во тековната сезона и му го расипа најавеното славје на Луис Хамилтон, откако ова попладне беше најдобар на трката за Големата награда на Русија.

Ботас триумфираше на руското Гранд-при

Сител - 27.09.2020

Валтери Ботас е победник на руското Грант-при во формула 1 шампионатот. Возачот на Мерцедес ја казни грешката на својот тимски колега Луси Хамилтон, па откако го презеде лидерското место на трката во Сочи, Финецот не ја испушти шансата до самиот ...

Хамилтон требаше да добие казна за Ботас по втор пат да се радува на победа оваа сезона!

МКД - 27.09.2020

Валтери Ботас конечно се искачи на највисокото место на пиедесталот по отварањето на сезоната, Финецот победи во Сочи откако Луис Хамилтон доби две казни од по пет секунди. Луис Хамилтон не ја искористи првата шанса за изедначување на рекордот на ...

ВИДЕО: Ботас победи во Сочи, Хамилтон заврши како трет

Дриблинг - 27.09.2020

Валтери Ботас запиша победа за ГН на Русија во Сочи, тој ја искорсити казната на тимскиот колега од Мерцедес, Луис Хамилтон и запиша втора победа на оваа патека во кариерата а вкупно девета во кариерата.

ВИДЕО: Два инциденти на стартот од трката за Големата награда на Сочи

Sport M - 27.09.2020

Трката за Големата награда на Сочи започна на најлош можен начин бидејќи два инциденти се случија веднаш. Двајца возачи ја завршија денешната трка на самиот старт, во која Луис Хамилтон е голем фаворит, а Британецот ја започна од пол-позицијата.

Ботас ги искористи казните за Хамилтон, за триумф на Големата награда на Русија

Екипа - 27.09.2020

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас е победник на десеттата трка сезонава од Формула 1 која се возеше во Сочи за Големата награда на Русија. Ботас до победата стигна искористувајќи ги казните кои ги заработи Хамилтон, поради подготовка пред почетокот ...

Ботас најбрз во Сочи, ја искористи почетничката грешка на Хамилтон

SportMedia - 27.09.2020

Иако Луис Хамилтон имаше пол-позиција во Сочи, и беше најголем фаворит за победа, сепак, на ГН на Русија во Сочи триумф на Валтери Ботас. Ова за Ботас беше деветти триумф во кариерата, а Хамилтон кој ја имаше пол позицијата, вежбаше старт во ...

Триумф на Ботас во Сочи, Хамилтон победата ја загуби уште пред да почне трката

Спортманија - 27.09.2020

Двете казни од по пет секунди, му пресудија на шампионот. Валтери Ботас од Мерцедес победи на Формула 1 трката за Големата награда на Русија, која се возеше на патеката во Сочи, искористувајќи ја грешката на клупскиот колега Луис Хамилтон кој беше ...

Ботас одново најбрз во Сочи за втора сезонска победа во Формула 1

Gol.mk - 27.09.2020

Валтери Ботас стигна до нова втора победа на патеката во Сочи во Формула 1, откако беше најбрз и зад себе ги остави Макс Верстапен и Луис Хамилтон во трката за Големата Награда на Русија. Финецот уште на самиот старт иако тргна како трет го мина ...

Ботас: Ќе продолжам да вршам притисок врз Хамилтон

Локално - 27.09.2020

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас е задоволен од победата на ГП на Русија и вели дека цело време ја контролирал трката. Финецот славеше во Сочи по втор пат во кариерата и го забележа својот втор триумф во сезоната, откако вешто ги искористи казните ...

Ботас ги казни грешките на Хамилтон за триумф на трката во Сочи!

Sport 1 - 27.09.2020

Валтери Ботас, возачот на Мекларен, дојде до втората победа сезонава, откако триумфира во денешната трка за Големата награда на Русија, која се возеше на патеката во Сочи. Финецот максимално ги казни двете грешки на клупскиот колега Луис Хамилтон, ...

Ботас ја искористи казната на Хамилтон и победи во Русија!

СуперСпорт - 27.09.2020

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфираше на трката за Големата награда на Русија во Сочи. Тој тргна од третата позиција и на крајот лесно стигна до втората победа во кариерата на патекава.

Две грешки му ја однесоа победата на Хамилтон: Ботас ја освои Русија

Спортклуб - 27.09.2020

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас ја оствари втората победа во сезоната откако триумфираше на патеката во Сочи, за Големата награда на Русија. Финецот ги искористи двете грешки на својот тимски колега Луис Хамилтон, направени при стартот, поради ...

Хамилтон на чекор од нов договор тежок 120 милиони евра

Gol.mk - 27.09.2020

Луис Хамилтон речиси сигурно ќе остане во Мерцедес и ќе продолжи да испишува историја со екипата. Шесткратниот Ф1 шампион е на чекор да потпише нов тригодишен договор. На крај раководството на Мерцедес ќе попушти и ќе му овозможи заработка од ...