TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Светот може да им се поклони на Вајналдум и Де Јонг за нивниот голем потег! (ВИДЕО)

Sport 1 - 19.11.2019

Холандските репрезентативци се решена да се борат против расизмот, а вечерва уште еднаш тоа го докажаа. Неодамна, на натпревар во холандската втора лига помеѓу Ден Бош и Екселзиор беше забележан расистички инцидент, што ги шокираше сите во земјата, ...

Вајналдум и Де Јонг со потег на кој се восхитува цел свет (Видео)

Спортманија - 19.11.2019

Холандија на полувреме води со 2:0 против Естонија, но головите не беа во центарот на вниманието Холандските репрезентативци Џорџино Вајналдум и Френки де Јонг покажаа дека влегуваат во борба против расизмот и тоа со гест кој ги воодушеви сите.

Само така против расизмот – потег за почит на Де Јонг и Вајндалдум (видео)

TopSport - 19.11.2019

Фудбалерите на холандската репрезентација, Френки де Јонг и Георгинио Вајналдум покажаа дека не важна бојата на кожата кога се работи за достигнувањата на фудбалските терени, откако фудбалерот на Ливерпул, Вајналдум ја имаше капитенската лента за ...

Само така против расизмот – потег за почит на Де Јонг и Вајндалдум (видео)

Макфакс - 19.11.2019

Фудбалерите на холандската репрезентација, Френки де Јонг и Георгинио Вајналдум покажаа дека не важна бојата на кожата кога се работи за достигнувањата на фудбалските терени, откако фудбалерот на Ливерпул, Вајналдум ја имаше капитенската лента за ...