TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сугарески: Гасоводот е приоритет на Владата

+инфо - 25.08.2019

Владата очекува најголемиот дел од делниците за гасификација на Градот Скопје да бидат завршени до крајот на 2019, а остатокот идната година. Процесот како што кажа министерот Горан Сугарески е од голема важност и очекува тој да биде завршен во ...

Сугаревски: Гасоводот на Скопје е врвен приоритет

Канал5 - 25.08.2019

Гасоводот е врвен приоритет на Владата. Владата очекува најголемиот дел од делниците за гасификација на Градот Скопје да бидат завршени до крајот на 2019, а остатокот идната година. Процесот како што кажа министерот Сугарески е од голема важност и ...

СДСМ:Успешно се реализира процесот на гасификација, завршени над 70 отсто од градежните работи на кракот Неготино – ...

MTM - 25.08.2019

Владата предводена од СДСМ продолжува со реализација на мерки кои обезбедуваат чиста животна средина, како и пониски трошоци за граѓаните. Интензивно се работи на процесот на гасификација на државата, клучна мерка на Владата предводена од СДСМ.

(ФОТО) Премиерот Заев во „Астон Мартин“

Фактор - 25.08.2019

Нема дилема дека добро се облекува. Без сако очигледно се гледа и што носи под него. Денес во Општина Новаци Премиерот Зоран Заев присуствуваше на настанот по повод увидот на напредокот на работите на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – ...

Министерот за транспорт и врски ги повика градоначалниците да се подготват за секундарна гасификација

Фактор - 25.08.2019

Завршени се 70 проценти од гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидените 92 километри цевки за гасоводот, поставени се цевки во должина од 83 километри од трасата, што претставува завршени над 70 проценти од градежните и машинските ...

Сугаревски: Градначалниците да се подготват за секундарната гасификација

Телма - 24.08.2019

Кракот од магистралниот гасовод Неготино-Кавадарци-Прилеп и Битола веќе е во Пелагонискиот регион. Досега се заврешни 70 проценти од оваа делница во вкупна должина од 92 километри, и надминати се голем дел од проблемите при експропријацијата и ...

Завршени 70 проценти од гасоводниот крак Неготино-Битола, напролет испитувања за пуштање во употреба

Сител - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.

Напредува изградбата на гасоводот Неготино-Битола

Канал5 - 24.08.2019

Напредува изградбата на гасоводот Неготино-Битола ,се пофалија од Министерството за транспорт и врски. Дополнително Прилеп денеска доби нови градски автобуси на гас. Од 92 километри колку штое е кракот на гасоводот од Неготино до Битола досега се ...

Заев направи увид на изградбата на гасоводот од Новаци на кај Битола

Тера - 24.08.2019

Изградбата на гасоводот Неготино-Битола се одвива според предвидената динамика. Во увид на теренските активности во близина на РЕК Битола, денес беше премиерот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, ...

Заев: Гасот доаѓа се поблиску до индустријата и до граѓаните

24Инфо - 24.08.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, директорот на МЕР Бајрам Реџепи, и градоначалниците на општините Новаци и Битола, Љубе Кузманоски и Наташа ...

Сугаревски: Најголемиот дел од делниците за гасификација ќе се завршат годинава

Фокус - 25.08.2019

Владата очекува најголемиот дел од делниците за гасификација на Градот Скопје да бидат завршени до крајот на 2019, а остатокот идната година. Процесот како што кажа министерот Горан Сугарески е од голема важност и очекува тој да биде завршен во ...

Гасоводот Неготино-Битола напредува: Завршени над 70 проценти од градежните и машинските работи

Фактор - 24.08.2019

Од предвидени 92 километра цевки за гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола, поставени се цевки во должина од 83 километри од трасата, напролет се планира испитувања за пуштање во употреба на гасоводот.

СДСМ: Успешно се реализира процесот на гасификација

24Инфо - 25.08.2019

Владата предводена од СДСМ продолжува со реализација на мерки кои обезбедуваат чиста животна средина, како и пониски трошоци за граѓаните. Интензивно се работи на процесот на гасификација на државата, клучна мерка на Владата предводена од СДСМ, се ...

Завршени 70 проценти од гасоводниот крак Неготино-Битола, напролет испитувања за пуштање во употреба

4NEWS - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.

Завршени 70 отсто од гасоводниот крак Неготино-Битола

+инфо - 24.08.2019

Од 92 километри колку што изнесува кракот на гасоводот од Неготино до Битола досега се поставени 66 километри. Се работи во близина на Новаци и според планот до крајот на септември ќе бидат реализирани 90 отсто или 80 километри од гасоводната мрежа, ...

Заев: Гасот доаѓа сѐ поблиску до индустријата и до граѓаните

Канал5 - 24.08.2019

Премиерот Зоран Заев,заедно со министерот Горан Сугарески, директорот на МЕР Бајрам Реџепи, и градоначалниците, Љубе Кузманоски и Наташа Петровска, беа на увидот на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола.

СДСМ:Успешно се реализира процесот на гасификација, завршени над 70 отсто од градежните работи на кракот Неготино – ...

Локално - 25.08.2019

Владата предводена од СДСМ продолжува со реализација на мерки кои обезбедуваат чиста животна средина, како и пониски трошоци за граѓаните. Интензивно се работи на процесот на гасификација на државата, клучна мерка на Владата предводена од СДСМ.

Заев: Завршени се 70 отсто од работите на гасоводот со кој РЕК Битола ќе произведува струја на гас

Независен - 24.08.2019

Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев, денеска беше на увид на извршување на работите околу гасоводот Неготино – Прилеп – Битола кој е значаен, како што вели премиерот, за транзицијата на РЕК Битола од јаглен на гас.

(Видео) Гасот доаѓа сѐ поблиску, завршени 70 проценти од работите на кракот Неготино – Прилеп – Битола

Макфакс - 24.08.2019

Премиерот Зоран Заев, во придружба на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, директорот на МЕР, Бајрам Реџепи и градоначалниците на општините Новаци и Битола, Љубе Кузманоски и Наташа Петровска беа на увидот во напредокот на работите на ...

СДСМ:Успешно се реализира процесот на гасификација, завршени над 70 отсто од градежните работи на кракот Неготино – ...

Канал5 - 25.08.2019

Владата предводена од СДСМ продолжува со реализација на мерки кои обезбедуваат чиста животна средина, како и пониски трошоци за граѓаните. Интензивно се работи на процесот на гасификација на државата, клучна мерка на Владата предводена од СДСМ.

Гасоводот Неготино-Битола при крај, напролет крајни испитувања

Слободен Печат - 24.08.2019

Директорот на МЕР Бајрам Реџепи очекува до крајот на годината да бидат реализирани над 90 проценти од градежните активности. Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола.

Магистралниот гасовод кон Битола е завршен 70 проценти

Мета - 25.08.2019

Заклучно со јули завршени се нешто повеќе од 70 проценти од градежните и машинските работи на кракот од магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола, информираше премиерот Зоран Заев при увидот во градежните работи.

СДСМ:Успешно се реализира процесот на гасификација, завршени над 70 отсто од градежните работи на кракот Неготино – ...

Либертас - 25.08.2019

Соопштение на СДСМ Владата предводена од СДСМ продолжува со реализација на мерки кои обезбедуваат чиста животна средина, како и пониски трошоци за граѓаните. Интензивно се работи на процесот на гасификација на државата, клучна мерка на Владата ...

Завршени се над 70 проценти од градежните работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола

MakPress - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.

(Видео) Гасот доаѓа сѐ поблиску, завршени 70 проценти од работите на кракот Неготино – Прилеп – Битола

Centar - 25.08.2019

Премиерот Зоран Заев, во придружба на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, директорот на МЕР, Бајрам Реџепи и градоначалниците на општините Новаци и Битола, Љубе Кузманоски и Наташа Петровска беа на увидот во напредокот на работите на ...

СДСМ: Успешно се реализира процесот на гасификација, завршени над 70% од градежните работи на кракот Неготино – Прилеп ...

iPortal - 25.08.2019

Владата предводена од СДСМ продолжува со реализација на мерки кои обезбедуваат чиста животна средина, како и пониски трошоци за граѓаните. Интензивно се работи на процесот на гасификација на државата, клучна мерка на Владата предводена од СДСМ.

Завршени 70 проценти од гасоводниот крак Неготино-Битола, напролет испитувања за пуштање во употреба

Опсервер - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп- Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.

Магистралниот гасовод кон Битола е завршен 70 проценти

Либертас - 25.08.2019

Заклучно со јули завршени се нешто повеќе од 70 проценти од градежните и машинските работи на кракот од магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола, информираше премиерот Зоран Заев при увидот во градежните работи.

СДСМ: Успешно се реализира процесот на гасификација

MakPress - 25.08.2019

Владата предводена од СДСМ продолжува со реализација на мерки кои обезбедуваат чиста животна средина, како и пониски трошоци за граѓаните. Интензивно се работи на процесот на гасификација на државата, клучна мерка на Владата предводена од СДСМ.

Гасоводот Неготино-Битола пред крај

МКД - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.

Завршени 70 проценти од гасоводниот крак Неготино-Битола, напролет испитувања за пуштање во употреба

Вечер - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.

Интер подготвен да испрати понуда за купување на Милинковиќ-Савиќ

MTM - 24.08.2019

Интер е подготвен да испарти понуда до Лацио за купување на играчот од средниот ред Сергеј Милинковиќ-Савиќ. Клубот од Рим за 24-годишениот Србин бара 90 милиони евра, пренесува „Ла Репблика“.

Завршени 70% од гасоводниот крак Неготино-Битола

iPortal - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.

Завршени над 70% од градежните работи на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп и Битола

Фокус - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.

Завршени се 70 проценти од гасоводниот крак Неготино-Битола

Нетпрес - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.

Завршени 70 проценти од гасоводниот крак Неготино-Битола, напролет испитувања за пуштање во употреба

Либертас - 24.08.2019

Завршени се над 70 проценти од градежните и машинските работи на на гасоводот Неготино-Кавадарци-Прилеп-Битола. Од предвидени 92 километра поставени се цевки од гасоводот во должина од 83 километри од трасата.