TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Redmi сака да произведе конкурент на iPhone 12 mini

USB - 21.10.2020

Генералниот менаџер на Redmi брендот, Лу Веибинг на страниците на Weibo објави дека компанијата сака да произведе компактен теелфон. Во последно време, поголем дел од смартфоните од средниот сегмент имаат дисплеи со големина над шест инчи.

Huawei Watch GT 2 Pro - Време е за нешто елегантно и прецизно

Фактор - 21.10.2020

Дали би сакале часовник кој може постојано да го менува стилот преку изборот на приказ на стрелките, уред кој има феноменално тело, вистински премиум квалитет на градба и најмодерни смарт функции? Ако одговорот е да, тогаш сметаме дека новиот Huawei ...

Xiaomi ќе ја намали пластиката, но полначот останува

Телефони.мк - 20.10.2020

Xiaomi повторно го пецнува Apple со новата иницијау за наводно намалување на количината на пластика во пакувањето на смартфоните, со една клучна разлика. Xiaomi најави дека ќе ја намали пластиката за околу 60% при што во пакетот со новите смартфони ...

OnePlus 9 во фаза на развој, се очекува следната година

USB - 20.10.2020

Компанијата OnePlus работи на новиот смартфон OnePlus 9, што се очекува во 2021. година. OnePlus го развива наследникот на OnePlus 8T моделот, а тоа го потврдуваат и информациите од доверливиот извор Max J.

Huawei Mate 40: Цена, дизајн на камера и софтвер

Телефони.мк - 20.10.2020

Huawei Mate 40 серијата ни е тука веќе пред врата со моделите: Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro Plus, и Mate 40 RS. Сите уреди ќе бидат со првиот 5нм чип на Huawei, Kirin 9000 процесор, а излегоа и цените.

Redmi работи на мини модел како опонент на iPhone 12 mini

Телефони.мк - 20.10.2020

iPhone 12 mini е компактен 5G телефон со помали димензии и добри перформансии. A14 Bionic чипот со iPhone 12 дизајн би можело да биде добитна комбинација за Apple. Генералниот менаџер на Redmi во Кина, Лу Веибинг, објавил на Weibo нов Redmi телефон ...

Motorola прави смартфон со батерија од 6000 mAh

Телефони.мк - 20.10.2020

Motorola наскоро ќе лансира нов смартфон кој ќе има батерија со мега капацитет од 6000 mAh што ќе биде доволно за дводневна активна работа со едно полнење. Смартфонот ќе биде заеднички проект на Motorola и Lenovo, но се уште нема информации како ќе ...

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

МакМода - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12 . 999 денари.

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Фактор - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery - Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12.999 денари.

„Huawei Seeds for the future“ – онлајн студиска програма

Smartportal - 20.10.2020

Huawei и Министерството за информатичко општество и администрација со повик за студенти кои можат да добијат стипендија Министерството за информатичко општество и администрација преку соработка со компанијата Huawei обезбеди можност за наградување ...

„Huawei Seeds for the future“ – онлајн-студиска програма

Факултети - 20.10.2020

Министерството за информатичко општество и администрација преку соработка со компанијата Huawei обезбеди можност за наградување на петте најдобри студенти од ИКТ-факултетите во Република Северна Македонија.

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Хаштаг - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery - Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12.999 денари.

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Црнобело - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery - Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12 . 999 денари.

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Smartportal - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery - Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12.999 денари Со својот 6,67 инчен Full HD ...

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар

Локално - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12.999 денари.

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000 mAh

Екран - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12 . 999 денари.

Huawei P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера и 5000mAh батерија

USB - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12.999 денари Со својот 6,67 инчен Full HD ...

Huawei Seeds for the future – онлајн студиска програма

USB - 20.10.2020

Huawei и Министерството за информатичко општество и администрација со повик за студенти кои можат да добијат стипендија Министерството за информатичко општество и администрација преку соработка со компанијата Huawei обезбеди можност за наградување ...

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000 mAh

Факултети - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery - Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12.999 денари.

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Точка - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery - Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12.999 денари.

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, и 5000 mAh батерија

Телефони.мк - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery - Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12.999 денари.

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Пулс24 - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12 . 999 денари.

Huawei Seeds for the future – онлајн студиска програма

Телефони.мк - 21.10.2020

Huawei и Министерството за информатичко општество и администрација со повик за студенти кои можат да добијат стипендија Министерството за информатичко општество и администрација преку соработка со компанијата Huawei обезбеди можност за наградување ...

„Huawei Seeds for the future“ – онлајн студиска програма

Црнобело - 20.10.2020

Министерството за информатичко општество и администрација преку соработка со компанијата Huawei обезбеди можност за наградување на петте најдобри студенти од ИКТ факултетите во Република Северна Македонија.

Познати се речиси сите детали за Huawei Mate 40 Pro

USB - 20.10.2020

Неколку дена пред објавата, страницата WinFuture го расипа изненадувањето и ги објави речиси сите информации, како и официјалните фотографии од Huawei Mate 40 Pro. Според сајтот, Mate 40 Pro воопшто нема да изгледа како неговиот претходник.

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Опсервер - 20.10.2020

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12 . 999 денари.

Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Кајгана - 20.10.2020

Новиот Huawei Watch GT 2 Pro има врвен дизајн, издржливи и ергономски материјали, следење на нивото на стрес во телото, мерење на квалитетот на спиење и над 100 режими за тренинг и вежби. Стаклото на дисплејот од 46 мм е изработено од издржлив сафир ...

Huawei е подготвен да докаже дека нема закана за безбедноста од нивната мрежа

Фактор - 20.10.2020

Кинескиот гигант Huawei е подготвен темелно да се испита за да покаже дека нивната технологија не претставува никаков ризик за земјите што ќе ја вклучат опремата при создавање на 5G мрежите, изјавија за Ројтерс претставници од раководството на ...

Објавени нови фотографии за Huawei Mate 40 Pro

Кајгана - 19.10.2020

Има малку информации за перформансите на претстојниот Huawei Mate 40 Pro, но новите фотографии го откриваат изгледот на овој уред од сите агли. Германскиот веб-сајт WinFuture наведува дека Mate 40 Pro ќе биде претставен на 22 октомври, а објави и ...

Ако некој уште го памети, HTC лансира нов смартфон

Телефони.мк - 19.10.2020

HTC долго време е на маргините на смартфон пазарот иако некогаш важеше за еден од најуспешните брендови. Сега, по долга пауза HTC повторно лансира нов смартфон кој припаѓа на средната класа.