TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Европа фаќа сеир, Вардар се бранеше со ОСУМ играчи и прими гол

Gol.mk - 28.10.2021

Ракометарите на Вардар долго се надигруваа со гигантот Кил, ама во второто полувреме попуштија и запишаа домашен пораз во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ во првиот дел со цврста одбрана и расположениот Томовски имаа и водство, но не издржаа ...

Стоилов: Не игравме добра одбрана, се потпиравме на Томовски

Спортски

Колапс на Вардар во второто полувреме и пораз од Кил

MTM

Црната серија продолжува, Кил му го нанесе третиот пораз по ред на Вардар во ЛШ

Слободен Печат

Штета: Вардар падна во вториот дел, Кил ги однесе бодовите од Скопје

Екипа

Стоилов: Првото полувреме беше лажна слика поради одличниот Томовски

Екипа

Доброто прво полувреме не беше доволно, Вардар загуби од Кил

МКД

МКД Екипа Курир Спортски Спортски Спортклуб SportMedia Gol.mk

„Не можам да сфатам зошто некои играчи не превземаат одговорност“

SportMedia - 28.10.2021

Веселин Вујовиќ и неговите момци ги чека многу работи пред продолжението на Лигата на шампионите. ЕХФ неделата доаѓа во вистинско време, иако дел од играчите ќе бидат со своите репрезентации, сепак паузата добро ќе им дојде.

Вујовиќ: Некои играчи треба да се замислат дали ќе останат во Вардар

Спортски

Вујовиќ најави: Некои играчи не се за во Вардар

Дриблинг

Вујовиќ: Далеку сме од сериозен модерен ракомет, позицијата среден бек не е најдобро пополнета

Слободен Печат

Стоилов: Играчите на Кил долго време се заедно и добро се познаваат, овој Вардар не е таков

Слободен Печат

Вујовиќ: Некои играчи треба да се замислат, ако сакаат да останат во Вардар…

Дерби

Вујовиќ: Некои играчи треба да се замислат, или ќе играат подобро или ќе си одат од Вардар

Екипа

Gol.mk Спортманија 24 Ракомет 24 Ракомет Курир Sport 1 МКД SportMedia

Стоилов: Премногу зависевме од голманот кој имаше неколку фантастични одбрани

Дриблинг - 28.10.2021

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов беше разочаран од поразот од Кил во Лигата на шампионите и посочи која е најголемата грешка која ја направиле неговите соиграчи. Вардар го претрпе третиот пораз во низа во Лигата на шампионите, петти по ред од ...

Стоилов: Томовски нè држеше во игра, ни фали уште воигрување

Gol.mk

Стоилов: Не е алиби, ама не се познаваме доволно за веднаш да играме добро!

Sport 1

Вардар доби германска лекција – ракометот се игра 60 минути (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа

Победата остана само илузија, Кил го доби Вардар на зрелост (ФОТО)

Sport 1

Спектакл во „Јане Сандански“: Огромно знаме колку цела трибина! (ВИДЕО)

Sport 1

Стоилов: Вардар може и мора да се издигне од оваа ситуација

24 Ракомет

Курир 24 Ракомет Спортманија 24 Ракомет SportMedia Денешен 24 Ракомет Локално

Јиха по триумфот над Вардар: Посебно задоволство е да се игра во ваква атмосфера

Дерби - 28.10.2021

Германски Кил успеа да го победи Вардар во Скопје и тоа благодарение на одличното второ полувреме, во кое бундеслигашот ја надополни негативата од првиот дел. Атмосферата во „Јане Сандански“ беше еден од елементите кои најмногу ги плашеше гостите, ...

Трет пораз во низа: Вардар во вториот дел ја загуби главата со Кил

Gol.mk

Јиха: Убаво е да се игра во Скопје, одушевен сум од вториот дел

Gol.mk

Едно полувреме не е доволно: Кил го освои Скопје, Вардар влезе во црна серија

Дерби

Јиха: Секогаш е посебно да се игра во Скопје, среќни сме што победивме…

Екипа

Јиха: Играчите се мотивирани кога играат во „дива“ атмосфера како во Скопје

24 Ракомет

Ландин немоќен, Дибиров повторно ги „урна“ сите закони на физиката (ВИДЕО)

Екипа

Спортманија Вечер Прес 24 Ракомет Gol.mk Екипа 24 Вести Слободен Печат Екипа

Монпелје во вторитот дел го урна отпорот на ППД Загреб

Екипа - 27.10.2021

Францускиот Монпелје славеше на гостувањето кај ППД Загреб со 22-25 во шестото коло од новата сезона во ракометната Лига на шампионите. Домаќините имаа сила само за едно полувреме, кое го одиграа феноменално и на пауза заминаа со предност од 13-12.

„Плинарите“ издржаа едно полувреме, Монпелје ги собра бодовите од Загреб

24 Ракомет

Парондо си донесе „екс-вардарец“ во Мелсунген

Екипа - 27.10.2021

Роберто Парондо го продолжува „ремонтот“ во редовите на Мелсунген, откако шпанскиот стратег реши да доведе ракометар со кого имаше успешна соработка во Вардар. Глеб Калараш е ракометарот кој од денеска повторно ќе игра за Парондо, откако рускиот ...

Парондо донесе поранешен вардарец во Мелзунген (ФОТО)

24 Ракомет

Калараш замина од Балинген, ќе игра во Мелсунген на Парондо

Gol.mk

Парондо и Мораеш повторно во ист клуб

Курир