TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За една недела „пајакот“ во Скопје кренал 229 непрописно паркирани возила

24Инфо - 26.11.2020

Во текот на изминатата недела (19.11 – 25.11.2020 година) со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 229 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно паркирани и подигнати возила, 27 се отстранети од зонските паркиралишта, а ...

Пајак службата собра куп автомобили во централното подрачје на Гостивар

Gostivarpress.mk - 25.11.2020

Активностите за поголем ред и безбедност со паркирањето во Гостивар, кои заеднички ги спроведуваат полицијата и пајак службата на Јавното претпријатие за паркинзи, продолжуваат и во овој период.

Во Велес ќе се плаќа за паркирање

Сакам да кажам - 25.11.2020

Велес до крајот на годинава ќе воведе платен паркинг, одлучи Советот на Општина Велес, по предлог на ЈП „Парк спорт и паркинзи“. На седницата се официјализираа паркинг зоните каде сопствениците на автомобили ќе можат легално да ги паркираат ...

Минатата недела „пајакот“ кренал 229 возила од јавните површини во Скопје

МКД - 26.11.2020

Во текот на изминатата недела со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 229 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно паркирани и подигнати возила, 27 се отстранети од зонските паркиралишта, а другите 202 возила по налог на ...

Санкционирани 226 непрописно паркирани возила во Центар

Вечер Прес - 25.11.2020

Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција, минатата недела санкционираа 226 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот.

Шилегов најавува катни гаражи во Чаир за да нема непрописно паркирани автомобили

Независен - 24.11.2020

Прашан за проблемот на пешаците и велосипедистите во Чаир, кои немаат каде да поминат затоа што тротоарите се полни паркирани автомобили, а неретко ги има и на првата коловозна лента, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, вели дека се трудат да ...

Шилегов: Предвидени се катни гаражи во Чаир за непрописно паркираните автомобили

Локално - 24.11.2020

„Во градот Скопје поминаа два урбанистички плана од општина Чаир во кои што се предвидува изведба на катни гаражи. Очекувам дека со таквото добро урбанистичко планирање кое го воведуваме како стандард дека ќе почнеме да го надминуваме проблемот со ...