TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бомбаш самоубиец се разнесе пред факултет во Кабул, загинаа 8 лица

Макфакс - 19.07.2019

Повеќе од осум лица загинаа, а повеќе од 30 беа повредени кога бомбаш самоубиец активираше експлозивна направа во Кабул, соопшти денеска полицијата. Во нападот што се случи во близина на влезната врата во универзитетскиот комплекс беа повредени 33 ...

Осум жртви во експлозијата кај авганистански универзитет

Независен - 19.07.2019

Најмалку осум лица загинаа, а 27 се повредени во експлозија што денеска избувна пред влезот на универзитет во главниот град на Авганистан, Кабул. Меѓу повредените има и студенти кои чекале да одат на испит.

Талибанци нападнале полициска станица

Р.С.Европа - 18.07.2019

Талибанските милитанти нападнаа полициска станива во јужниот авганистански град Кандахар, откако бомбаш-самоубиец активираше експлозив пред влезот од комплексот. Бахеер Ахмади, портпарол на полицијата на Кандахар,за Радио Слободна Европа изјави дека ...

Авганистан: Во напад на талибаните загинаа 12 луѓе

Локално - 18.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа, а повеќе од 80 се повредени во експлозии на два автомобили бомби кои ги поставиле талибани на влез пред полициска станица во авганистанскиот град Кандахар, соопштија полицијата и талибаните.

Бомбаш самоубиец се разнесе пред факултет во Кабул, загинаа 8 лица

24Инфо - 19.07.2019

Повеќе од осум лица загинаа, а повеќе од 30 беа повредени кога бомбаш самоубиец активираше експлозивна направа во Кабул, соопшти денеска полицијата. Во нападот што се случи во близина на влезната врата во универзитетскиот комплекс беа повредени 33 ...

Загинаа шестмина во експлозија кај авганистански универзитет, повредени студенти кои отишле на испит

+инфо - 19.07.2019

Најмалку шест лица загинаа, а 27 се повредени во експлозија што денеска избувна пред влезот на универзитет во главниот град на Авганистан, Кабул. Меѓу повредените има и студенти кои чекале да одат на испит.

Во напад пред полициска станица во Авганистан загинаа 12 луѓе

Макфакс - 18.07.2019

Во експлозии на два автомобила-бомби кои ги поставиле талибанци на влез пред полициска станица во авганистанскиот град Кандахар, загинаа најмалку 12 лица, а повеќе од 80 се повредени, соопшти тамошната полиција.

Авганистан: Во напад на талибанците загинаа 12 луѓе

ММС - 18.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа, а повеќе од 80 се повредени во експлозии на два автомобили бомби кои ги поставиле талибанци на влез пред полициска станица во авганистанскиот град Кандахар, соопштија полицијата и талибанците.

Бомбаш самоубиец се разнесе пред факултет во Кабул, загинаа 8 лица

Centar - 19.07.2019

Повеќе од осум лица загинаа, а повеќе од 30 беа повредени кога бомбаш самоубиец активира експлозивна направа во Кабул, соопшти денеска полицијата. Во нападот што се случи во близина на влезната врата во универзитетскиот комплекс беа повредени 33 ...

Најмалку шест жртви во експлозијата кај авганистански универзитет

Сител - 19.07.2019

Најмалку шест лица загинаа, а 27 се повредени во експлозија што денеска избувна пред влезот на универзитет во главниот град на Авганистан, Кабул. Меѓу повредените има и студенти кои чекале да одат на испит.

Авганистан: Во напад на талибанците загинаа 12 луѓе

Нетпрес - 18.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа, а повеќе од 80 се повредени во експлозии на два автомобили бомби кои ги поставиле талибанци на влез пред полициска станица во авганистанскиот град Кандахар, соопштија полицијата и талибанците.

Најмалку шест жртви во експлозијата кај авганистански универзитет

24Инфо - 19.07.2019

Најмалку шест лица загинаа, а 27 се повредени во експлозија што денеска избувна пред влезот на универзитет во главниот град на Авганистан, Кабул. Меѓу повредените има и студенти кои чекале да одат на испит.

Во напад пред полициска станица во Авганистан загинаа 12 луѓе

Н.Македонија - 18.07.2019

Во експлозии на два автомобил-бомби кои ги поставиле талибанци на влез пред полициска станица во авганистанскиот град Кандахар загинаа најмалку 12 лица, а повеќе од 80 се повредени, соопшти тамошната полиција.

Силна експлозија кај авганистански универзитет: Шест мртви, 27 повредени

Слободен Печат - 19.07.2019

Меѓу повредените има и студенти кои чекале да одат на испит. Најмалку шест лица загинаа, а 27 се повредени во експлозија што денеска избувна пред влезот на универзитет во главниот град на Авганистан, Кабул.

Во напад пред полициска станица во Авганистан загинаа 12 луѓе

24Инфо - 18.07.2019

Во експлозии на два автомобил-бомби кои ги поставиле талибанци на влез пред полициска станица во авганистанскиот град Кандахар загинаа најмалку 12 лица, а повеќе од 80 се повредени, соопшти тамошната полиција.

Најмалку шест жртви во експлозијата кај авганистански универзитет

Опсервер - 19.07.2019

Најмалку шест лица загинаа, а 27 се повредени во експлозија што денеска избувна пред влезот на универзитет во главниот град на Авганистан, Кабул. Меѓу повредените има и студенти кои чекале да одат на испит.

Авганистан: Во напад на талибанците загинаа 12 луѓе

Сител - 18.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа, а повеќе од 80 се повредени во експлозии на два автомобили бомби кои ги поставиле талибанци на влез пред полициска станица во авганистанскиот град Кандахар, соопштија полицијата и талибанците.

Најмалку шест жртви во експлозијата кај авганистански универзитет

MakPress - 19.07.2019

Најмалку шест лица загинаа, а 27 се повредени во експлозија што денеска избувна пред влезот на универзитет во главниот град на Авганистан, Кабул. Меѓу повредените има и студенти кои чекале да одат на испит.

Во напад пред полициска станица во Авганистан загинаа 12 луѓе

Точка - 18.07.2019

Во експлозии на два автомобил-бомби кои ги поставиле талибанци на влез пред полициска станица во авганистанскиот град Кандахар загинаа најмалку 12 лица, а повеќе од 80 се повредени, соопшти тамошната полиција.

Загинаа шестмина во експлозија кај авганистански универзитет, повредени студенти кои отишле на испит

Студенти - 19.07.2019

Најмалку шест лица загинаа, а 27 се повредени во експлозија што денеска избувна пред влезот на универзитет во главниот град на Авганистан, Кабул. Меѓу повредените има и студенти кои чекале да одат на испит.

Авганистан: Во напад на талибанците загинаа 12 луѓе

Опсервер - 18.07.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа, а повеќе од 80 се повредени во експлозии на два автомобили бомби кои ги поставиле талибанци на влез пред полициска станица во авганистанскиот град Кандахар, соопштија полицијата и талибанците.