TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moto Z4 Play доаѓа со моќни перформанси и голема батерија

Телефони.мк - 24.03.2019

Motorola смартфоните доаѓаат, вклучувајќи го и обновениот Razr модел, кој овој пат ќе биде од средната класа на смартфони, но ќе биде на преклоп. Moto Z-серијата ќе добие и Play варијанта, за која @OnLeaks тврди дека ќе се вика Moto Z4 Play.

Рецензија Nokia со HMD пред првиот голем скандал

Телефони.мк - 23.03.2019

HMD Global компанијата од Финска откако го доби правото да го користи брендот на некогаш моќната Nokia сега се соочува со првиот поголем скандал кој може да ја наруши репутацијата на пазарот и да ја намали довербата кај корисниците.

Кои се најдобрите евтини смартфони?

Кајгана - 23.03.2019

Како што технологијата напредува, така станува и поевтина. Доказ за ова тврдење се огромниот број смартфони кои можат да се најдат по евтини цени, а кои имаат перформанси какви што можевме само да сонуваме пред нешто повеќе од три години.

Sony Xperia 1 постојано ќе користи 4K HD

Телефони.мк - 23.03.2019

Sony Mobile даде подетално објаснување за новиот CinemaWide дисплеј на Sony Xperia 1 кој целосно е во 4K HD резолуција и таа ќе биде примарна за сите употреби постојано. Претходниот ваков смартфон беше Sony Xperia XZ2 но, 4K HD резолуцијата беше ...

Еве како би можел 7-инчениот Sony Xperia 10 Ultra да изгледа

Телефони.мк - 22.03.2019

Минатиот месец Sony објави три телефони - Xperia 1, 10, и 10 Plus, со високи дисплеи за квалитетно кино гледање видеа. Се уште необјавениот Xperia смартфон се појави со неколку детали пред неколку недели во јавноста, кој ќе се вика Xperia 10 Ultra.

Moto Z4 ќе има една, но вредна 48 мегапикселна камера

USB - 22.03.2019

Motorola минатата година повлече доста чуден потег, иако веќе на пазарот беше достапен Snapdragon 845, Moto Z3 сепак го опремија со постариот Snapdragon 835. Поради тоа, не ни чуди дека веќе се појавуваат гласини за Moto Z4, а кој според изворите би ...

Најдобри паметни телефони за помалку од 300 долари

USB - 22.03.2019

Веб-страницата Android Central состави листа од најдобри смартфони, кои можат да се купат по цена пониска од 300 долари (265 долари) Многу уреди кои влегуваат во оваа категорија, посебно ако се земат во предвид моделите на бројните кинески ...

Кои се најдобрите евтини смартфони?

Локално - 23.03.2019

Како што технологијата напредува, така станува и поевтина. Доказ за ова тврдење се огромниот број смартфони кои можат да се најдат по евтини цени, а кои имаат перформанси какви што можевме само да сонуваме пред нешто повеќе од три години.