TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нафтата што не му треба на светот, „плови“ во танкери

Automedia - 08.04.2020

Светот денес троши помалку нафта и тоа се должи на повеќе фактори. Првиот е масовното ширење на електричниот погон и општото преоѓање на обновливи извори на енергија, а вториот и многу повлијателен е тоа што светот моментно е затворен во домовите, ...

Русија се согласи да го намали производството на нафта за 14 проценти

Локално - 08.04.2020

Како дел од договорот постигнат со земјите на ОПЕК, Русија изрази подготвеност да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави во средата неименуван официјален претставник од руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Опсервер - 08.04.2020

Москва, 8 април 2002 () – Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на ...

Спутник: Ултиматум до Русија да го намали производството на нафта

МКД - 08.04.2020

И покрај најавите, сѐ уште нема консензус меѓу Русија и Саудиска Арабија за намалување на производството на нафта, а за сѐ ќе биде одлучено на денот на состанокот на групата ОПЕК+ на 9 април, изјави за руската агенција Спутник извор запознаен со ...

Без јасен договор за Иран состанокот со ОПЕК+ е бесцелен

Слободен Печат - 08.04.2020

Доколку претходно нема јасен предлог и проценка каков би бил ефектот на овие разговори посветени на пазарот за нафта тогаш воопшто и нема потреба од одржување на ваков состанок, смета Занганех.

Ултиматум за Владимир Путин: Додека продолжува војната за нафта помеѓу Русија и Ријад, Путин издаде посебна наредба!

Магазин - 07.04.2020

Два дена пред состанокот на групата ОПЕК и сите други земји што произведуваат и извезуваат нафта, предвидено да се стави крај на „нафтената војна“ меѓу Саудиска Арабија, Америка и Русија, Ријад испрати ултиматум до Москва.

Трамп размислува за намалување на производството на нафта во САД

Макфакс - 07.04.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека не ја исклучува можноста, ако е потребно, САД да го намалат производството на нафта по сличниот можен потег на ОПЕК + за намалување, пренесува „Спутник“.

Стабилизација на светскиот пазар на нафта

Слободен Печат - 07.04.2020

Повикувајки се на извори од ОПЕК, западните медиуми јавуваат дека новиот договор околу цената на нафтата ќе биде постигнат во четврток Државите производители на нафта, членки на ОПЕК, се обидуваат да ги договорат новите правила за количината на ...

Трамп размислува за намалување на производството на нафта во САД

Н.Македонија - 07.04.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека не ја исклучува можноста, ако е потребно, САД да го намалат производството на нафта по сличниот можен потег на ОПЕК+ за намалување, пренесува „Спутник“.

Трамп размислува за намалување на производството на нафта во САД

24Инфо - 07.04.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека не ја исклучува можноста, ако е потребно, САД да го намалат производството на нафта по сличниот можен потег на ОПЕК + за намалување, пренесува „Спутник“.

Трамп размислува за намалување на производството на нафта во САД

Точка - 07.04.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека не ја исклучува можноста, ако е потребно, САД да го намалат производството на нафта по сличниот можен потег на ОПЕК + за намалување, пренесува „Спутник“.

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

А1 On - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

24Инфо - 08.04.2020

– Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Слободен Печат - 08.04.2020

Се очекува утре во Виена да се оддржи видео средба на земјите од ОПЕК + за намалување на светското производство на нафта. – Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството ...

Членките на ОПЕК ќе го намалат дневното производство на нафта

+инфо - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Press24 - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Вечер - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 14 отсто

Независен - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

MakPress - 09.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...