TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од понеделник почнува првата фаза на пописот: Ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците и ...

ТВ21 - 27.02.2021

Во понеделник, 1 март, еден месец пред официјалниот старт на Пописот на населението, домаќинствата и становите, почнува попишувањето на вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и нивните семејства, на дијаспората, припадниците на ...

Првата фаза од пописот почнува в понеделник

Р.С.Европа

МНР објави телефонски линии за прашања од дијаспората во врска со пописот

Скопје инфо

Од понеделник почнува првата фаза на пописот -ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците и бездомниците

Опсервер

Од понеделник почнува прва фаза на Пописот - ќе се попишуваат иселеници, затвореници и бездомници

24 Вести

Од понеделник ќе се попишуваат иселениците, затворениците и бездомниците

Фокус

Од понеделник почнува првата фаза на пописот -ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците и бездомниците

Либертас

Слободен Печат Frontline Сител Скопје1 24Инфо OhridNews еМагазин

Подготовките за пописот за професионално спроведување на статистичката операција, наспроти црната пропаганда и ...

CivilMedia - 27.02.2021

Подготовките за Пописот на население и домаќинства 2021, што ќе се спроведе од 1 до 21 април, одат во две насоки паралелно. Позитивната страна на пописот, што по 19 години се спроведува во нашата земја, е во насока да се обезбеди квалитетна ...

Попис во Чешка, без политика

Р.С.Европа

Вo североистокот ќе попишуваат 398 лица, а ќе има и 42 реонски инструктори

Kumanovo News

Продолжуваат подготовките за пописот, власта ја повикува опозицијата на обединување

Независен

Продолжуваат подготовките за пописот, власта ја повикува опозицијата на обединување

24Инфо

Подготовките за пописот продолжуваат, власта ја повика опозицијата да ја поддржи статистичката операција

Слободен Печат

Продолжуваат подготовките за пописот, власта ја повикува опозицијата на обединување

Frontline

Нова ТВ Опсервер Сител Канал5 MakPress Бизнис Вести

Османи ги собра шефовите на Амбасадите и Конзуларните претставништва за претстојниот попис

Канал5 - 26.02.2021

​Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска одржа вонреден работен состанок со сите шефови на дипломатско-конзуларните претставништва, со цел подготовка за спроведување на активностите во нивните надлежности поврзани со претстојниот ...

Османи со шефовите на Амбасадите и Конзулатите за претстојниот Попис

24Инфо

Османи: Пописот е добар пример преку нашата проактивна улога да демонстрираме одговорност и посветеност кон дијаспората

Press24

Средба на Османи со шефовите на ДКП-та за претстојниот Попис

Frontline

Средба на Османи со шефовите на ДКП-та за претстојниот Попис

iPortal

Османи ги собра шефовите на амбасадите и конзуларните претставништва за претстојниот попис

Н.Македонија

Средба на Османи со шефовите на ДКП-та за претстојниот Попис

Опсервер

Либертас Скопје1 MakPress CivilMedia