TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се играло и пеело, наместо четиричлено семејство на маса завршувале и пријатели

Канал5 - 01.06.2020

Се играло и пеело, на маса наместо четиричлено семејство завршувале и пријатели, но имало и такви кои наместо на столче завршиле на маса качени додека ги забавувало акустична музика. Како резултат на таквото однесување, спротивно на протоколот, 12 ...

Инспекторите на отстапуваат – по двајца на маса, четворица за семејство

ММС - 01.06.2020

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за работа на угостителските објекти. Раководството на ДПИ, претходно имале средба со Комисијата за ...

Угостителски објекти добија прекршочни или кривични пријави за кршење на протоколите за работа

Алсат-М - 01.06.2020

Пазарниот инспекторат почна да ги казнува угостителите кои не ги почитуваат пропишаните протоколи за работа. Викендов 11 угостителски објекти низ Македонија биле санкционирани со прекршочни, а еден локал добил и кривична пријава. Вкупно 12.

11 угостителски објекти ги прекршиле корона-мерките

Р.С.Европа - 01.06.2020

Викендов 11 угостителски објекти низ државата биле санкционирани со прекршочни, а еден локал со кривична пријава поради непошитување на мерките за заштита од коронавирусот, информираше денеска директорот на Пазарниот инспекторат Стојко Пауновски, ...

И ова е Скопје… како изгледа „јавниот живот“ во угостителските објекти

Порта 3 - 01.06.2020

Кафеаната на Балканот е незаобиколива општествена институција. Поради коронавирусот кафе-баровите, рестораните и кафеаните беа затворени од 14. март. Ова е најдолг период на неработење на угостителските објекти во нашата земја.

Ангеловска: Нормално е протоколите да претрпат измени, важно е граѓаните да ги почитуваат мерките

24 Вести - 31.05.2020

Ќе бидеме флексибилни. Нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат заштитните мерки, рече денеска министерката за финансии, Нина Ангеловска.

Ангеловска најави измени во протоколите за кафеаните, апелира да се почитуваат заштитните мерки

Независен - 31.05.2020

Ќе бидеме флексибилни. Нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат заштитните мерки, рече денеска министерката за финансии, Нина Ангеловска.

Ангеловска: Нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат ...

Опсервер - 31.05.2020

Скопје, 31 мај 2020 () – Ќе бидеме флексибилни. Нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат заштитните мерки, рече денеска министерката за финансии, Нина Ангеловска.

Ангеловска: Нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат ...

А1 On - 31.05.2020

Ќе бидеме флексибилни. Нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат заштитните мерки, рече денеска министерката за финансии, Нина Ангеловска.

Ангеловска: Протоколите за угостителите ќе претрпат измени

Вечер Прес - 31.05.2020

Ќе бидеме флексибилни. Нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат заштитните мерки, рече денеска министерката за финансии, Нина Ангеловска.

Ангеловска: Протоколите за угостителските објекти ќе претрпат измени

Локално - 31.05.2020

Mинистерката за финансии, Нина Ангеловска на новинарско прашање изјавила дека е нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат заштитните мерки.

Ангеловска: Нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат ...

Либертас - 31.05.2020

Ќе бидеме флексибилни. Нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат заштитните мерки, рече денеска министерката за финансии, Нина Ангеловска.

Ангеловска: Ќе има измени во протоколите за кафулињата

Слободен Печат - 31.05.2020

Ангеловска нагласи дека угостителите биле вклучени во носењето на протколите, но сепак, мислењето на епидемиолозите е клучно. Mинистерката за финансии Нина Ангеловска денеска изјави дека е нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно ...

Ангеловска: Ќе има измени во протоколите за кафулињата

Press24 - 31.05.2020

Mинистерката за финансии Нина Ангеловска денеска изјави дека е нормално е протоколите да претрпат измени, но многу е важно и граѓаните и угостителите да ги почитуваат заштитните мерки. Ангеловска нагласи дека угостителите биле вклучени во носењето ...