TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Група граѓани вечерва се обидоа да дојдат во црквата Свети Спас

Канал5 - 03.02.2023

Неколку десетици лица вечерва, како што рекоа, самоораганизирани од плоштадот Македонија дојдоа до скопското Кале во намера да го посетат гробот на Гоце Делчев. Таму беа дочекани од кордон полиција и барикади и не им беше дозволено да се доболижат ...

Ново издание на 360°: Дали ќе се дозволат собири околу „Свети Спас“ и дали ќе има забрани за влез во земјава?

360 степени - 03.02.2023

Погледнете го новото издание на емисијата „360 степени“, емитувано на 3 февруари 2023 г. на ТВ Алсат, во кое гостуваше министер за внатрешни работи Оливер Спасовски Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го прашуваме што велат последните ...

(ВИДЕО) Нема да бидат дозволени собири околу црквата „Свети Спас“, вели министерот Спасовски

360 степени - 03.02.2023

Не може да има собирања во зоната која е во делот на обезбедување. Значи, не можеме да дозволиме да се организираат собири и било што друго во моменти кога имаме зголемени тензии, рече министерот за внатрешни работи во гостувањето во „360 степени“ ...

Засилено полициско присуство околу „Свети Спас“, забрана за возила и луѓе

Фокус - 03.02.2023

Во пресрет на утрешното одбележување на раѓањето на револуционерот Гоце Делчев, што се проценува дека ќе мине во тензична атмосфера, поради најавите за присуство на гости од Бугарија, веќе има засилено присуство околу црквата „Свети Спас“.

Група граѓани вечерва се обидоа да дојдат во црквата Свети Спас – полицијата ги спречи!

4NEWS - 03.02.2023

Група граѓани вечерва се обидоа да дојдат во црквата Свети Спас каде утре ќе се одбележи 151-годишнина од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев. Како што објави „Канал 5“, граѓаните биле пречекани од кордон полиција и барикади и не им ...

Вечерва во 360°: Дали утре ќе се дозволат собири околу „Свети Спас“ и дали ќе има забрани за влез во земјава?

360 степени - 03.02.2023

Новото издание на емисијата „360 степени“, во кое гостува министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, се емитува вечерва (3 февруари 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат Мноштво погледи се свртени кон црквата „Свети Спас“ и нејзината околина во ...

Засилено полициско обезбедување околу Св Спас

Телма - 03.02.2023

Се подготвуват граѓаните, а се подготвува и полицијата на само ден пред чествувањето на раѓањето на македонскиот револуционер и великан Гоце Делчев. МВР од синоќа воведе посебен сообраќаен режим на улиците околу црквата Св.

Полицијата не дозволува влез во Св. Спас

Канал5 - 03.02.2023

Засилено полициско обезбедување, на ден пред одбележување на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев. Ако сакате да одите со автомобил на скопското Кале, ќе бидете пречекани од полициска патрола и ограда.

Во црквата Свети Спас утре за роденденот на Делчев пристап ќе имаат само најавени делегации

еМагазин - 03.02.2023

Полицијата ги контролира пристапите до црквата Свети Спас, во рамки на засилените безбедносни мерки пред утрешното одбележување 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер . Целосно се затворени за сообраќај улиците „Самоилова“ и другите ...

Не подлегнувајте на провокации од политички субјекти – Спасовски со апел за смиреност до граѓаните пред утрешното ...

360 степени - 03.02.2023

Министерот за внатрешни работи им порача на граѓаните кои ќе бидат присутни на утрешното чествување во црквата „Св. Спас“ да не подлегнуваат на евентуални провокации од кои било политички субјекти, а на одговорно однесување и внимателност во ...

(ВИДЕО и ФОТО) Околу црквата Св. Спас засилено полициско обезбедување

Frontline - 02.02.2023

Oд денеска црквата „Свети Спас“ е под засилено полициско обезбедување. Причина е чествувањето за роденденот на македонскиот револуционер „Гоце Делчев“, кое ќе се одржи в сабота на 4 февруари.

Група граѓани вечерва се обидоа да дојдат во црквата Свети Спас

Либертас - 03.02.2023

Неколку десетици лица вечерва, како што рекоа, самоораганизирани од плоштадот Македонија дојдоа до скопското Кале во намера да го посетат гробот на Гоце Делчев. Таму беа дочекани од кордон полиција и барикади и не им беше дозволено да се доболижат ...

Група граѓани вечерва се обидоа да дојдат во црквата Свети Спас

Во Центар - 03.02.2023

Во пресрет на утрешното одбележување на раѓањето на револуционерот Гоце Делчев, што се проценува дека ќе мине во тензична атмосфера, поради најавите за присуство на гости од Бугарија, веќе има засилено присуство околу црквата „Свети Спас“.

СПАСОВСКИ: Никакви собири нема да дозволиме околу црквата Св. Спас, само делегации што носат цвеќе и венци на гробот на ...

Денешен - 03.02.2023

Нема да бидат дозволени собири околу црквата „Свети Спас“ каде утре ќе се одбележува 151 година од раѓањето на Гоце Делчев, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во гостување во „360 степени“ на ТВ Алсат.