TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БиХ ќе побара екстрадиција на уапсениот мигрант од Србија

Слободен Печат - 26.11.2020

Јосип Грубеша, државниот министер за правда на БиХ, рече дека ќе побара од Србија да го испорача уапсениот Мароканец, осомничен за убиството на Јасмин Беровиќ на Отес пред осум дена. Грубеша за „Дневни аваз“ изјави дека сега се чека документацијата ...

Во Белград уапсен Мароканец, илегален мигрант кој убил човек во Сараево (ВИДЕО)

Канал5 - 26.11.2020

Илегален мигрант осомничен за вмешаност во убиството на млад човек во Сараево минатата недела, е пронајден и уапсен во Белград, потврди денеска Министерството за внатрешни работи на округот Сараево.