TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендата на Баерн која го најави заминувањето на Флик: Стојам зад својот збор, знам кој ќе биде нов тренер

Дерби - 18.04.2021

Лотар Матеус е предвесник на времето и важните информации кои се поврзани за Баерн Минхен, бидејќи легендарниот Германец беше првиот кој тврдеше дека Ханси Флик ги брои последните денови како тренер на европскиот првак.

Ханси Флик: Заминувам од Баерн Минхен

Дриблинг

Нојер и Милер со први реакции по одлуката за заминување на Флик

Дерби

„Војната“ донесе „земјотрес“ во Баерн: Ханси Флик потврди дека побарал раскин на договорот!

Дерби

Хаман за изјавата на Флик: Очекувам брза реакција од федерацијата

Дерби

Ѕвездите на Баерн со коментар за заминувањето на Флик: Се потроши за година ипол…

СуперСпорт

Нојер и Милер се огласиja по одлуката на Флик дека го напушта Баерн Минхен

Спортклуб

Спортманија Sport M Н.Македонија SportMedia

Флик до крајот на сезоната ќе го води Баерн Минхен

Слободен Печат - 17.04.2021

Тој го информираше клубот во текот на оваа недела околу неговата одлука, а сега за „Скај ТВ“ изјави дека на крајот од сезоната не сака повеќе да биде на клупата на баварскиот гигант. Веднаш после триумфот од 3:2 во Бундеслигата против Волфсбург , ...

Беше привремен тренер, па освои шест титули во една сезона: Флик го напушта Баерн!

Gol.mk

Флик откири:Го напуштам Баерн по крајот на сезоната

Дриблинг

Флик сака да замине од Баерн на крајот од сезоната

Опсервер

Флик сака да замине од Баерн на крајот од сезоната

MakPress

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Спортски - 17.04.2021

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за неговата желба го информирал клубот уште во средата, а денес им соопштил и на фудбалерите. „Ќе го прекинам мојот договор ова лето.

ОФИЦИЈАЛНО: Ханси Флик си заминува од клупата на Баерн Минхен

Sport 1

Флик го напушта Баерн!

Република

Oфицијално Флик го напушта Баерн Минхен

Курир

Ханси Флик потврди, заминува од Баерн Минхен по крајот на сезоната

24Фудбал - 17.04.2021

Тренерот на Баерн Минхен, Ханаси Флик соопшти дека веќе ги известил фудбалерите дека ќе си оди по крајот на оваа сезона. Човекот кој лани им ги донесе сите титули на Баварците, го напушта клубот по крајот на оваа сезона.

Флик потврди, заминува од Баерн Минхен по крајот на сезоната

МКД