TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груби не се поклони на Гоце Делчев

Република - 04.02.2023

Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ реагира што Вицепремиерот Артан Груби не се поклони на одбележувањето на роденденот на Гоце Делчев. На фотографијата од црквата Св.Спас убаво се гледа дека само Груби не му оддава чест на македонскиот револуционер.

Ковачки до премиерот: Не е првпат Груби да не се поклонува при оддавање почит

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Осудуваме цензура,вечерва забрануваат известување за чествувањето на Гоце Делчев

Канал5

Ковачевски повика на смиреност на утрешниот ден: Да бидеме обединети и горди

Centar

ВМРО-ДПМНЕ: Осудуваме цензура на медиуми и новинари, Ковачевски и владата прво забрануваа новинарски прашања, вечерва забрануваат известување за чествувањето на Гоце Делчев

Курир

ВМРО-ДПМНЕ го осуди цензурирањето на медиумите од страна на Владата

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на одредени медиуми им забрани известување за чествувањето на Гоце Делчев

А1 On

Lider Press24 Нетпрес Макфакс 360 степени MakPress PressingTV

Институциите во Македонија покажаа одговорност, МВР беше професионална – Радикалите во Македонија и Бугарија поразени ...

Centar - 04.02.2023

Смиреноста, одмереноста и државничкиот однос на Претседателот, премиерот, Владата и поголем дел од партиите придонесоа спречување на инциденти. По денешниот ден кој помина без инциденти, може да се каже дека институциите на Македонија покажаа ...

Чествувањето на Гоце Делчев, покрај без инциденти, помина и без националистички симболи

24Инфо

Силно полициско обезбедување и ограничено движење во Скопје, бугарскиот министер не е задоволен од работата на колегите

Сител

Политичарите над обичните луѓе: Граѓаните со часови чекаа функционерите се сликаат пред гробот на Гоце Делчев

Алфа

Чествување на 151-та годишнина од раѓањето на Гоце Делчев - дојде и бугарската делегација

Канал5

Спасовски покажа дека системот функционира! Полицијата на границата во најдобар ред, без подлегнување на провокации и без инциденти

Бриф

Одбележување на 151-та годишнина од раѓањето на Гоце Делчев: Негаторите на Македонците нема да влезат во Македонија

Слободен Печат

Фокус Курир Сител Бриф Локално Курир MakPress MakPress

ДЕНЕСКА ИМАВМЕ УШТЕ ЕДНА КЛАСИЧНА ЗЛОУПОТРЕБА НА БУГАРСКИТЕ РАДИКАЛНИ СТРУКТУРИ: Проф. Георгиев за Фактор

Фактор - 04.02.2023

Професорот Драги Георгиев, претседател од македонската страна на мешовитата македонско-бугарска Комисија за Фактор ги коментираше денешните настани поврзани со чевствувањето на 151-годишнината од раѓањето на македонскиот револуционерен великан, Гоце ...

Спасовски: Во официјалниот дел само пријавени делегации ќе може да се поклонат на гробот на Гоце Делчев

Бриф

Видео:Спасовски: МВР презема мерки за достоинствено чествување на Гоце Делчев

Либертас

Спасовски: Постојат структури коишто сакаат тензии на 4 февруари

Алсат-М

Спасовски: Сите пријавени делегации ќе може достоинствено да чествуваат, не се дозволени собирања во заштитената зона

24Инфо

Спасовски: Постојат структури кои не сакаат мирно чествување и сакаат тензии на утрешниот ден

24Инфо

Ковачевски: Провокаторите и негаторите на македонскиот народ и држава нема да можат да влезат во земјава

24 Вести

Локално Бриф Курир +инфо Press24 Фокус 24Инфо Zoom

(Видео) Ременски за ограничувањето на медиумите: Сите политичари треба да ја почитуваат новинарската професија

Макфакс - 04.02.2023

Професорката Фросина Ременски која беше потпретседателка на СДСМ, положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев. Таа смета дека ограничувањето на новинарите да известуваат од настанот, како и ограничувањето на нивното движење не е оправдано.

Ременски: Гоце Делчев е повеќе од Македонија!

Фокус

Ременски: Гоце Делчев не треба да биде камен на сопнување туку точка на зближување на народите на Балканот

ТВ21

(Видео) Ременски за ограничувањето на медиумите: Сите политичари треба да ја почитуваат новинарската професија

MTM

Ременски: Гоце Делчев не треба да биде камен на сопнување туку точка на зближување на народите на Балканот

Бизнис Вести

Ременски: Гоце Делчев не треба да биде камен на сопнување туку точка на зближување на народите на Балканот

4NEWS

Ременски: Делчев не треба да биде камен на сопнување туку точка на зближување на народите на Балканот

Локално

Опсервер МКД Во Центар Press24 Слободен Печат Точка Вечер Прес