TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рекорден број на трки во Мото ГП шампионатот наредната година

SportMedia - 30.09.2022

Раководните луѓе на Мото ГП го зголемија бројот на трки за 2023 година. Наредната сезона/година ќе се вози вкупно 21 трка, а новите патеки се во Казахстан и Индија, додека Шпанците останаа без трката во Арагон.

Рекорден број трки во Мото ГП шампионатот наредната година

Gol.mk - 30.09.2022

Како и во Формула 1, челниците на Мото ГП шампионатот воведоа уште неколку трки за новата сезона во 2023 година. Наредната сезона ќе се вози вкупно 21 трка. Новитет ќе бидат настаните во Казахстан и Индија, додека Шпанците останаа без грен-при ...

Нè чека рекордна сезона во Мото ГП, но без омилената патека на Маркез!

СуперСпорт - 30.09.2022

Џек Милер го воодушеви светот минатиот викенд во Јапонија, откако стигна до победа пред Биндер, Мартин и Маркез. Од следната недела нè очекуваат возбудувања во Тајланд, а денеска беше објавен и неофицијалниот распоред за следната сезона.

Рекордна 21 трка – Мото ГП го објави календарот за 2023

TopSport - 30.09.2022

Елитната светска организација Мото ГП го објави својот прелиминарен календар на трки за сезоната 2023 година. Наредната сезона нема да се вози трката за Големата награда на Арагон, што значи деаШпанија сега ќе има „само“ три трки во календарот.

Рекордна 21 трка – Мото ГП го објави календарот за 2023

Макфакс - 30.09.2022

Елитната светска организација Мото ГП го објави својот прелиминарен календар на трки за сезоната 2023 година. Наредната сезона нема да се вози трката за Големата награда на Арагон, што значи деаШпанија сега ќе има „само“ три трки во календарот.

Рекорден број на трки во Мото ГП шампионатот наредната година

Курир - 01.10.2022

Раководните луѓе на МOTO ГП го зголемија бројот на трки за 2023 година. Наредната сезона/година ќе се вози вкупно 21 трка, а новите патеки се во Казахстан и Индија, додека Шпанците останаа без трката во Арагон.