TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Комити“ ја прославија новата титула на Вардар (ФОТО)

Sport 1 - 04.07.2020

Вардар ја доби титулата во македонската Прва лига, откако Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ја прекина сезоната поради Ковид-19. „Комити“ решија да ја прослават титулата, па направија одлична атмосфера со факели во ...

„Комити“ направија фешта и славеа титула на Вардар (ФОТО)

SportMedia - 04.07.2020

Навивачите на Вардар „Комитите“, вечерва во Градскиот Парк во Скопје со фешта, со пиротехника и навивачки песни ја прославија титулата на фудбалскиот клуб. Пред неколку дена ФК Вардар беше прогласен за првак на земјата.

ФОТО: „Комити“ со факли ја прославија 12-тата титула на Вардар

Gol.mk - 04.07.2020

Вардар е прогласен за лидер од страна на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) во завршената сезона поради ковид-19, а навивачката група на клубот, популарните „Комити“ направија мала прослава по тој повод.