TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗНМ: Да нема стигматизација на новинарите, квалитетното новинарство спасува животи

360 степени - 10.04.2020

Здружението на новинарите на Македонија апелира да не се стигматизираат новинарите и медиумските работници кои се заболени со коронавирус или за кои постои сомнеж дека се носители на вирусот.

ЗНМ: Брзо оздравување на колегата Михајлоски и бараме безбедни услови за работа на новинарите

Слободен Печат - 10.04.2020

Здружението на новинарите на Македонија со загриженост ја прими информацијата дека уредникот на националната телевизија „Канал 5“, Гоце Михајлоски, е позитивен на коронавирусот. На колегата Михајлоски му посакуваме брзо закрепнување, да истрае во ...

Новинарот Михајловски имал контакт со член од семејството позитивен на коронавирус

Р.С.Европа - 10.04.2020

Директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат Иринка Сотирова денеска изјави дека во семејството на новинарот Гоце Михајловски има член кој е заболен од коронавирусот. Михајловски кој исто така е позитивен на болеста, според неа, имал ...

Новинарот Михајлоски во Прилеп имал контакт со член на семејството кој бил заболен од ковид-19

360 степени - 10.04.2020

Уредникот во Канал 5, Гоце Михајлоски, кој е позитивен на коронавирус, при посетата на семејството во прилеп имал контакт со член кој имал позитивен наод на болеста, соопшти денеска директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат Иринка ...

Уредникот во „Канал 5“, Гоце Михајлоски, заболел со коронавирус преку член од неговата фамилија

Макфакс - 10.04.2020

Уредникот во телевизијата „Канал 5“, Гоце Михајлоски, кој е заболен од коронавирус во неговата блиска фамилија имал член кој е позитивен на коронавирусот, потврди директорката на ДСЗИ, Ирина Бухова.

Главниот уредник на „Канал 5“ е хоспитализиран со Ковид-19 и е во стабилна состојба

Мета - 10.04.2020

Главниот и одговорен уредник на телевизијата „Канал 5“ Гоце Михајлоски е позитивен на Ковид-19 и е хоспитализиран, потврдија од телевизијата преку соопштение за јавноста објавено на нивната веб-страница .

Вработените во „Канал 5“ во паника, дека уредникот е заболен од коронавирус дознале денеска

А1 On - 10.04.2020

Зоран Заев и Христијан Мицкоски пред една недела биле на интервју во емисијата „Само интервју“ која се емитува на Канал 5 телевизија, но ниту еден од нив не знаел дека водителот Гоце Михајловски имал коронавирус.

ТВ21: Поддршка за Михајловски, но и сите колеги од Канал 5, издржете со вас сме!

ТВ21 - 10.04.2020

Медиумите се соочуваат со сериозен предизвик и работа во услови кои досега не беа познати. Вирусот не познава граници, не бира кој ќе го зафати. На првата борбена линија се медицинските лица, кои секојдневно се борат за да спасат живот, а медиумите ...

Првиот тест на Новинарот на Канал 5 заболен од КОВИД-19 во приватна болница бил негативен

Сакам да кажам - 10.04.2020

Новинарот на Канал 5 телевизија Гоце Михајлоски првите симптоми на КОВИД-19 ги добил во неделата на 5 април, односно неколку дена откако во емисијата „Само вистина“ гости му беа лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

Известување од Канал 5 поврзано со Ковид -19

Канал5 - 10.04.2020

Канал 5 ТВ, како одговорна компанија, ја известува јавноста во врска со нашиот колега, гл. и одг. уредник на нашата компанија, Гоце Михајлоски. Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која ...

Новинарот Михајлоски, заболел со коронавирус преку член од неговата фамилија

Локално - 10.04.2020

Новинарот од телевизијата „Канал 5“, Гоце Михајлоски, бил заразен од коронавирусот од негов близок член од фамилијата, потврди директорката на ДСЗИ, Иринка Сотирова Букова. -Лицето е хоспитализирано во 8 Септември, каде што е потврден позитивен наод ...

Експрес.МК: Поддршка за колегата Гоце Михајловски

Expres - 10.04.2020

И екипата на „Експрес.мк“ се приклучува на поддршката на колегата Гоце Михајловски за негово побрзо здравување и враќање на секојдневните работни обврски во Канал 5 телевизија. Неговиот случај покажува дека и новинарите се само луѓе како и сите ...

Се огласи Канал 5, му се заканува карантин

Независен - 10.04.2020

Телевизија Канал 5 објави соопштение во кое посочи дека заразениот новинар што правел интервју со лидерите на двете политички партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, е Гоце Михајловски. Во соопштението стои: -Свесни сме за тежината на актуелната ...

ТВ Канал 5: Првиот тест на коронавирус на уредникот Гоце Михајловски бил негативен, а утрово дознал дека е позитивен

МКД - 10.04.2020

Телевизијата Канал 5 соопшти дека главниот и одговорен уредник Гоце Михајлоски е заразен од коронавирусот. И ние самите сме изненадени од ваквиот развој на настаните, поради фактот што првиот тест кој го изврши колегата Михајлоски беше негативен, се ...

Канал 5: Првиот тест на нашиот колега Михајловски бил негативен, првите симптоми ги добил на 5 април

Фокус - 10.04.2020

Откако министерот Венко Филипче денеска соопшти дека еден новинар од телевизиски медиум е заразен со корона вирусот, со соопштение до јавноста се огласи телевизијата Канал 5. -Канал 5 ТВ, како одговорна компанија, ја известува јавноста во врска со ...

Канал 5 со известување откако беше утврдено дека уредникот Гоце Михајлоски е позитивен на Ковид-19

Либертас - 10.04.2020

„Канал 5 ТВ, како одговорна компанија, ја известува јавноста во врска со нашиот колега, гл. и одг. уредник на нашата компанија, Гоце Михајлоски. Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која ...

Канал 5: Првиот тест на нашиот новинар Гоце Михајловски во една приватна болница беше негативен на коронавирус

AKO - 10.04.2020

Канал 5 ТВ и злезе со соопштение откако беше известено утрината дека новинар е позитивне на коронавирус. Во соопштението се вели: ,,Како одговорна компанија, ја известува јавноста во врска со нашиот колега, гл. и одг.

Канал 5: Ќе ги превземеме сите чекори за брзо надминување на оваа несреќна здравствена состојба

Слободен Печат - 10.04.2020

Канал 5 ТВ, како одговорна компанија, ја известува јавноста во врска со нашиот колега, гл. и одг. уредник на нашата компанија, Гоце Михајлоски. Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која ...

Канал 5: Новинарот имаше прв негативен тест, веднаш јави за позитивниот тест

Frontline - 10.04.2020

Од понеделник, 6 Април, на барање на компанијата, колегата е во самоизолација а во меѓувреме тој забележува температура повисока од 38 степени, и бара од својот матичен лекар да добие упат за тестирање , но поради електронската анкета, нема доволни ...

Канал 5 со информации за новинарот Гоце Михајлоски, позитивен на Ковид -19

CivilMedia - 10.04.2020

Телевизијата информира дека новинарот на 28 и 29 Март бил во посета на своите родители во Прилеп, од каде во понеделникот, на 30ти март, продолжува со работа во дневно-информативната редакција, без никакви елементарни сомнежи ниту симптоми.

Канал 5: Ниту Михајлоски сакал да биде заразен со КОВИД-19, а уште помалку да зарази трети лица

Локално - 10.04.2020

По повод денешната информација дека лидерите на двете политички партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски се во изолација, поради контакт со новинар кој бил позитивен на коронавирусот.

Новинарот позитивен на Ковид-19 кој ги интервјуираше Заев и Мицкоски е Гоце Михајловски од Канал 5

iPortal - 10.04.2020

Новинарот позитивен на Ковид-19 кој ги интервјуираше Заев и Мицкоски е Гоце Михајловски од Канал 5, објави телевизијата. Во продолжение целото извстување на Канал 5. Канал 5 ТВ, како одговорна компанија, ја известува јавноста во врска со нашиот ...

Канал 5: Гоце Михајлоски имаше прв негативен тест, веднаш јави за позитивниот тест

Република - 10.04.2020

Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која зема замав и за жал, исклучок не беше и еден наш колега, Гоце Михајлоски. Како професионална и одговорна компанија, која сигурно ќе го надмине и ...

„Канал 5“ со детали за заболениот новинар, кај кого на интервју гостуваа Мицкоски и Заев

еМагазин - 10.04.2020

Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која зема замав и за жал, исклучок не беше и еден наш колега, Гоце Михајлоски, информираат од телевизија „Канал 5“.

„Канал 5“ со известување откако беше утврдено дека уредникот Гоце Михајлоски е позитивен на Ковид-19

Бриф - 10.04.2020

„Канал 5 ТВ, како одговорна компанија, ја известува јавноста во врска со нашиот колега, гл. и одг. уредник на нашата компанија, Гоце Михајлоски. Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која ...

Канал 5 со известување откако беше утврдено дека уредникот Гоце Михајлоски е позитивен на тестирањето

Скопје24 - 10.04.2020

Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската ситуација, која зема замав и за жал , исклучок не беше и еден наш колега, Гоце Михајлоски. Како професионална и одговорна компанија , која сигурно ќе го надмине и овој сериозен ...

Канал 5: Изненадени сме, првиот тест на уредникот Гоце Михајлоски беше негативен

Макфакс - 10.04.2020

Телевизијата Канал 5 денеска објави соопштение во врска со случајот со главниот и одговорен уредник во телевизијата, Гоце Михајлоски кој е заразен со коронавирус, поради што се во самоизолација лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и ...

ТВ Канал 5 со известување откако беше утврдено дека уредникот Гоце Михајлоски е позитивен на Ковид-19

Скопје инфо - 10.04.2020

„Канал 5 ТВ, како одговорна компанија, ја известува јавноста во врска со нашиот колега, гл. и одг. уредник на нашата компанија, Гоце Михајлоски. Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која ...

Канал 5 со хронологија на настаните за заразата на Михајлоски: Бил во Прилеп кај родителите, во Скопје правел тест ...

Денешен - 10.04.2020

Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на корона вирусот, која зема замав и за жал , исклучок не беше и еден наш колега, Гоце Михајлоски, се вели во соопштенеито ан Канал 5. Во него, натаму се стакнува:.

Новинарот на „Канал 5“ ги посетил родителите во Прилеп, симптоми му се јавиле два дена откако ги интервјуирал Заев и ...

365 - 10.04.2020

Новинарот позитивен на Ковид-19 кој ги испрати лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во домашна самоизолација е новинарот Гоце Михајлоски од „Канал 5“, кој на 2 и 3 април ги интервјуираше Зоран Заев и Христијан Мицкоски во „Само интервју“, соопштија од ...

СЕ ОГЛАСИ КАНАЛ 5: Првиот тест беше негативен, симптомите на Михајловски се појавија после интервјуата со лидерите

Фактор - 10.04.2020

Во врска со објавата на министерот Филипче дека еден новинар е позитивен на КОВИД-19, телевизијата Канал 5 чиј новинар е Гоце Михајловски, се јави со објаснување во јавноста. Канал 5 известува дека првите симпотоми кај новинарот се јавиле на 5 ...

Канал 5: Новинарот Михајловски немаше симптоми кога беа Заев и Мицкоски

Кумановски м. - 10.04.2020

Новинарот Гоце Михајловски кој ја води емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија, а каде гостуваа лидерите на политичките партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски , е позитивен на коронавирусот.

Канал 5 : Изненадени сме, првиот тест на уредникот Гоце Михајлоски беше негативен

24Инфо - 10.04.2020

Телевизијата Канал 5 денеска објави соопштение во врска со случајот со главниот и одговорен уредник во телевизијата, Гоце Михајлоски кој е заразен со коронавирус, поради што се во самоизолација лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и ...

Гоце Михајловски новинарот од Канал 5 е заразениот со КОВИД-19

Магазин - 10.04.2020

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ ќе бидат 14 дена во самоизолација, откако имале контакт со новинарот Гоце Михајловски кој бил позитивен на коронавирус, кажа утрово на вонредна прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.

Канал 5: Ниту Михајловски сакал да биде заразен со Ковид-19, уште помалку тој да биде трансмитерот и евентуално да ...

А1 On - 10.04.2020

Телевизијата Канал 5 денеска објави соопштение во врска со случајот со главниот и одговорен уредник во телевизијата, Гоце Михајлоски, кој е заразен со коронавирус, поради што се во самоизолација лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и ...

Канал 5: Изненадени сме, првиот тест на уредникот Гоце Михајлоски беше негативен

Н.Македонија - 10.04.2020

Телевизијата Канал 5 денеска објави соопштение во врска со случајот со главниот и одговорен уредник во телевизијата, Гоце Михајлоски, кој е заразен со коронавирус, поради што се во самоизолација лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и ...

Канал 5: Уредникот Михајлоски ги посетил родителите во Прилеп, првиот тест му бил негативен

+инфо - 10.04.2020

Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на корона вирусот, која зема замав и за жал, исклучок не беше и еден наш колега, главниот и одговорен уредник Гоце Михајлоски, соопшти Канал 5 телевизија, каде што ...

А1он: Вработените во „Канал 5“ во паника, дека уредникот е заболен од коронавирус дознале денеска

Либертас - 10.04.2020

Зоран Заев и Христијан Мицкоски пред една недела биле на интервју во емисијата „Само интервју“ која се емитува на Канал 5 телевизија, но ниту еден од нив не знаел дека водителот Гоце Михајловски имал коронавирус.

Канал 5 со соопштение: Изненадени сме од развојот на настаните, првиот тест на колегата Михајлоски беше негативен

ТВ21 - 10.04.2020

Телевизијата Канал 5 денеска објави соопштение во врска со случајот со главниот и одговорен уредник во телевизијата, Гоце Михајлоски кој е заразен со коронавирус, поради што се во самоизолација претседателоте на двете најголеми политички партии во ...

Новинарот немаше симптоми кога правеше интерјуа со Заев и Мицкоски

Expres - 10.04.2020

Новинарот и уредник во Канал 5 ТВ, Гоце Михајловски, е заразениот новинар за кој утрово информираше министерот за здравство, Венко Филипче. Тој е и водител на емисијата „Само интервју“, во која во четвртокот и петокот гости му беа Зоран Заев и ...

Канал 5: Изненадени сме, првиот тест на уредникот Гоце Михајлоски беше негативен

Точка - 10.04.2020

Телевизијата Канал 5 денеска објави соопштение во врска со случајот со главниот и одговорен уредник во телевизијата, Гоце Михајлоски, кој е заразен со коронавирус, поради што се во самоизолација лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и ...

Првиот тест за ковид-19 на новинарот Гоце Михајлоски бил направен во приватна клиника и бил негативен

Нова ТВ - 10.04.2020

Телевизија „Канал 5“ излезе со соопштение во кое потврдува дека главниот и одговорен уредник Гоце Михајлоски е заболениот новинар со ковид-19 кој во изминатиот период беше домаќин во „Само Интервју“ на лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев (2 ...

Канал 5: Изненадени сме, првиот тест на уредникот Гоце Михајлоски беше негативен

MTM - 10.04.2020

Телевизијата Канал 5 денеска објави соопштение во врска со случајот со главниот и одговорен уредник во телевизијата, Гоце Михајлоски, кој е заразен со коронавирус, поради што се во самоизолација лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и ...

Новинарот Михајлоски во Прилеп имал контакт со заразен член на семејството, сместен е во „8 Септември“

Фокус - 10.04.2020

Уредникот во Канал 5, Гоце Михајлоски, кој е позитивен на корона вирус, при посетата на семејството во прилеп имал контакт со член кој бил позитивен на инфекцијата, информираше денеска директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат ...

Уредникот во „Канал 5“ Гоце Михајлоски заболел со коронавирус преку член од неговата фамилија

Точка - 10.04.2020

Уредникот во телевизијата „Канал 5“, Гоце Михајлоски, кој е заболен од коронавирус во неговата блиска фамилија имал член кој е позитивен на коронавирусот, потврди директорката на ДСЗИ, Ирина Бухова.

Уредникот на „Канал 5“ имал контакт со заразено лице од коронавирус во неговата фамилија

А1 On - 10.04.2020

Уредникот во телевизијата „Канал 5“, Гоце Михајлоски, кој е заболен од коронавирус, во неговата блиска фамилија имал член кој бил позитивен на Ковид-19, потврди директорката на ДСЗИ, Ирина Бухова.

Уредникот во „Канал 5“, Гоце Михајлоски, заболел со коронавирус преку член од неговата фамилија

Н.Македонија - 10.04.2020

Уредникот во телевизијата „Канал 5“, Гоце Михајлоски, кој е заболен од коронавирус, во неговата блиска фамилија имал член кој е позитивен на коронавирусот, потврди директорката на ДСЗИ, Ирина Бухова.

Уредникот во „Канал 5“, Гоце Михајлоски, заболел со коронавирус преку член од неговата фамилија

Република - 10.04.2020

Уредникот во телевизијата „Канал 5“, Гоце Михајлоски, кој е заболен од коронавирус, во неговата блиска фамилија имал член кој е позитивен на коронавирусот, потврди директорката на ДСЗИ, Ирина Бухова.

Новинарот Михајлоски се заразил со коронавирус од заболен член на фамилијата

24Инфо - 10.04.2020

Уредникот во телевизијата „Канал 5“, Гоце Михајлоски, кој е заболен од коронавирус во неговата блиска фамилија имал член кој е позитивен на коронавирусот, потврди директорката на ДСЗИ, Ирина Бухова.

Уредникот во „Канал 5“ Гоце Михајлоски се заразил од член од неговата фамилија

Скопје24 - 10.04.2020

Уредникот во телевизијата „Канал 5“, Гоце Михајлоски, кој е заболен од оваа нова болест во неговата блиска фамилија имал член кој е позитивен на тестирањата, потврди директорката на ДСЗИ, Ирина Бухова.