TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ШОЈГУ ДЕНЕСКА МУ РАПОРТИРАЛ НА ПУТИН: Регионот Луганск е целосно ослободен, воспоставивме целосна контрола над ...

Денешен - 03.07.2022

Советникот на украинскиот претседател Володомир Зеленски, Олексиј Арестович, денеска изјави дека Лисичанск, последниот град под контрола на украинските сили во регионот Луганск, би можел да падне во рацете на руските сили бидејќи борбите се ...

Украина призна дека Лисичанск и целиот Луганск се пред пад

Сакам да кажам

Арестович: Лисичанск може да падне; Шојгу: Регионот на Луганск е ослободен

Опсервер

Регион Луганск е целосно ослободен, му пренел Шојгу на Путин

Фокус

Арестович: Лисичанск може да падне; Шојгу: Регионот на Луганск е ослободен

А1 On

УКРАИНА СТРАВУВА ДЕКА ЛИСИЧАНСК ЌЕ ПАДНЕ Русите тврдат дека веќе е заземен

+инфо

Арестович: Лисичанск може да падне; Шојгу: Регионот на Луганск е ослободен

Во Центар

Вечер Прес Слободен Печат