TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Принцот Вилијам го прослави својот 39-ти роденден!

Слободен Печат - 21.06.2021

Денес принцот Вилијам, војводата од Кембриџ го прослави својот 39-ти роденден на вториот ден од прославата по повод „Денот на таткото“ со сопругата Кејт, војвотката од Кембриџ и нивните три деца – принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луи.

(ФОТО) Посебна честитка на кралицата: Вилијам денес го слави 39. роденден – Меган и Хари без честитки!

Екран - 21.06.2021

Кралицата Елизабета Втора на својот профил на Твитер му го честиташе 39-от роденден на принцот Вилијам. Таа објави неколку фотографии од кралското семејство. Во серијата слики споделени на семејниот профил на Твитер, војводата од Кембриџ се гледа ...

Прво интервју на Меган Маркл по раѓањето на ќерката: Што сѐ откри?

+инфо - 21.06.2021

На почетокот на овој месец, 39-годишната војвотка Меган Маркл и нејзиниот три години помлад сопруг, принцот Хари, ја добија ќерката Лилибет Дијана. Двојката веќе го има двегодишниот син Арчи, а во минатото рекоа дека сакаат да имаат само две деца.

Астрологот на принцезата Дијана тврди дека Лилибет е посебна: Уште на рана возраст ќе доживее чуда!

Убавина и Здравје - 21.06.2021

Наталната карта на наследничката на принц Хари веќе е детално анализирана Ѕвездите тврдат дека ќерката на принц Хари и Меган Маркл дошла на свет со посебна мисија. Лилибет Дијана, родена на 4 јуни, во знакот Близнаци, е посебно девојче, открива Деби ...

Принцот Чарлс со овој потег дал до знаење дека нема намера да се види со принцот Хари

Екран - 21.06.2021

ПРИНЦ Хари ќе отпатува од Лос Анџелес во Лондон за да биде со неговиот постар брат принцот Вилијам на откривањето на новата статуа на нивната мајка, покојната принцеза Дајана. Нивниот татко принцот Чарлс ќе биде на неговиот шкотски имот во Балморал ...

Принцот Чарлс со еден потег стави до знаење дека нема намера да се види со Хари

Канал5 - 21.06.2021

Принцот Хари ќе отпатува од Лос Анџелес во Лондон за да биде со неговиот постар брат принцот Вилијам на откривањето на новата статуа на нивната мајка, покојната принцеза Дајана. Нивниот татко принцот Чарлс тогаш ќе биде на неговиот шкотски имот во ...

Еве зошто Опра Винфри одби да ѝ биде кума на ќерката на Хари и Меган

+инфо - 21.06.2021

Американската водителка Опра Винфри одлучи да ги прекине гласините за кумството на ќерката на принцот Хари и Меган Маркл. Имено, како што беше наведено, војводата и војвотката од Сасекс ја прашале Опра да ѝ биде кума на малата Лилибет Дијана, а ...

Првото интервју на Меган Маркл по раѓањето на ќерката Лилибет

Попара - 21.06.2021

На почетокот на овој месец, 39-годишната војвотка Меган Маркл и нејзиниот три години помлад сопруг, принцот Хари, добија ќерка, Лилибет Дајана. Парот веќе го има двегодишниот син Арчи и во минатото изјавија дека сакаат да имаат само две деца.

Ова се чекаше: Прво интервју на Меган Маркл по раѓањето на Лилибет Дијана

Женски магазин - 21.06.2021

фото:printscreen Меган Маркл имаше супер причина да се појави во интервју, за прв пат по раѓањето на ќеркичката Лилибет. Иако таа молчеше од породувањето, јавноста чекаше Меган да проговори.

Меган и Хари сакаат Опра да биде кума на нивната ќерка, но не се надевале на таков одговор

ММС - 21.06.2021

Опра Винфри (67) реши да ги запре гласините за кумството на ќерката на принцот Хари (36) и Меган Маркл (39), малата Лилибет. Во едно неодамнешно интервју, таа објасни дека е премногу стара за улогата на кума.

Принцот Хари и Меган Маркл бараат кума: Опра откри дали ќе ја преземе таа улога

Хаштаг - 21.06.2021

Американската водителка Опра Винфри одлуки да ги прекине гласините за кумството на ќерката на принцот Хари и Меган Маркл. Имено, како што се наведуваше, тие ја прашале Опра да ѝ биде кума на малата Лилибет Дајана, а водителката сега објасни што е во ...

Како ќе изгледа Лилибет Дајана: Црна виткана коса на Меган и сини очи на принцот Хари

Женски магазин - 21.06.2021

Фото насловна: REUTERS Меган Маркл неодамна им испрати фотографија на своите пријатели од ќерка си Лилибет, но додека чекаме да се појави првата фотка на девојчето, се обидовме да направиме апликација за тоа како ќе изгледа Лили најверојатно.

Како изгледа малата Лилибет Дајана? Што би наследила од принцот Хари, а што од Меган Маркл?

Хаштаг - 21.06.2021

Апликациите на социјалните мрежи некогаш знаат да бидат од корист... Меган Маркл неодамна им испрати фотографија на своите пријатели од ќерка си Лилибет, но додека чекаме да се појави првата фотка на девојчето, се обидовме да направиме апликација за ...

Хари и Меган ја сакаат Опра за кума, но не го очекувале нејзиниот одговор

Lider - 21.06.2021

Американската водителка Опра Винфри одлучи да ги прекине гласините за кумството на ќерката на принцот Хари и Меган Маркл. Имено, како што беше наведено, војводата и војвотката од Сасекс ја прашале Опра да ѝ биде кума на малата Лилибет Дијана, а ...

Чарлс му е лут на Хари, но сподели фотка од него, додека се бори неговиот син Арчи да не стане принц

Црнобело - 21.06.2021

Принцот Чарлс кога ќе седне на престолот ќе менува легални документи за Арчи да не може да биде принц. Дополнително, најверојатно нема да се сретне со својот помал син при крајот на месецов, а за Денот на татковците објави фотографија на која е и ...

Принцот Чарлс по седнување на престолот ќе направи промена во документите на Арчи?

Lider - 21.06.2021

Принцот Чарлс кога ќе седне на престолот ќе менува легални документи за Арчи да не може да биде принц. Дополнително, најверојатно нема да се сретне со својот помал син при крајот на месецов, а за Денот на татковците објави фотографија на која е и ...

СТРАШНА ИЛИ НУЖНА ОДЛУКА? Принцот Чарлс ќе се погрижи неговиот внук Арчи никогаш да не стане принц, Хари и Меган ...

Попара - 21.06.2021

Британските медиуми пишуваат дека принцот Чарлс ќе се погрижи неговиот внук Арчи, кој има само две години, никогаш да не стане принц! Тој даде до знаење дека Арчи никогаш нема да биде во „првите редови“ на семејството, ниту дека ќе може да биде ...

„Беше очаен“: Зошто Хари се согласи на интервју со Опра?

Локално - 21.06.2021

Принцот Хари се согласи да направи интервју со неговата сопруга Меган со Опра Винфри на почетокот на март, и откако дозна дека кралицата ќе му ги одземе воените титули поради „Мегзит“. Одлуката донесена на 19 февруари за повлекување на принцот од ...

Опра Винфри одбила да биде кума на ќерката на Меган Маркл и Хари

Вистина.мк - 21.06.2021

Опра Винфри одлучи да ги прекине гласините за кумството на Лилибет, ќерката на Меган Маркл и Хари. Неодамна во едно интервју таа откри дека е престара за таа улога. „Јас само сум сосетка и пријателка, верувам дека ќе земат некој млад за таа улога“, ...

Опра Винфри стави крај на сите гласини – Одбила да биде кума на ќерката на Меган и Хари

Убавина и Здравје - 21.06.2021

Опра Винфри одлучи да ги прекине гласините за кумството на Лилибет, ќерката на Меган Маркл и Хари. Неодамна во едно интервју таа откри дека е престара за таа улога. Во интервјуто таа откри дека многу и се допаѓа името на бебето, па ќе им испрати ...

Поради една причина Опра Винфри ја отфрли можноста да ѝ биде кума на Лилибет Дијана

Слободен Печат - 20.06.2021

Легендарната водителка беше главен фаворит за кума на малата Лилибет Дијана, но изгледа дека сепак сака Меган и Хари да ја тргнат од листата на кандидати. Од првиот момент кога принцот Хари и Меган Маркл го објавија раѓањето на својата ќерка Лилибет ...

Опра одбила да биде кума на детето на Хари и Меган

Канал5 - 20.06.2021

Најпознатата и најбогатата тв водителка на светот, милијардерката Опра Винфри (67) реши да ги запре гласините за кумство на ќерката на принцот Хари (36) и Меган Маркл (39), малата Лилибет.

ДАЛИ ОВА ЌЕ ГО НАРУШИ ОДНОСОТ? Опра одби да биде кума на ќерката на Хари и Меган

Попара - 20.06.2021

Не го очекувавме ова… Дури и птиците на гранката знаат за посебната врска помеѓу американската водителка Опра Винфри и поранешната кралска двојка, принцот Хари и Меган Маркл. Откако донесоа одлука да го напуштат семејството и да се преселат во САД ...