TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Возило удри жена во Капиштец, возачот избега

Макфакс - 12.12.2018

Возило удрило осумдесет и тригодишна жена која пешачела на улицата „Козара“, соопшти полицијата. Возачот го напуштил местото на настанот, а жената со тешки телесни повреди завршила во болницата „Св. Наум Охридски“.

Удрил во пешак и побегнал

+инфо - 12.12.2018

Во 12 часот вчера во Скопје на улица „Козара“ непознато патничко моторно возило управувано од непознат возач, кое го напуштило местото на настанот, удрило во пешакот Л.Т.(83) од Скопје. Л.Т.

За еден ден 16 сообраќајки во Скопје

24Инфо - 12.12.2018

Во текот на изминатиoт ден (11.12.), на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле 16 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет со телесни повреди и девет со материјална штета.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

А1 On - 12.12.2018

Еден возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во седум од вкупно 16 сообраќајни незгоди во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје.

Кои се вашите права и обврски утврдени со закон во случај на сообраќајна незгода?

Скопје24 - 11.12.2018

На македонските патиштаво просек има по 4 000 сообраќајни несреќи годишно, но не сите учесници во сообраќајот ги знаат своите права и обврски, па затоа Скопје24.мк заедно со Адвокат Златко Јолески ве советуваме што треба да направите со ваков случај.

Тројца повредени во сообраќајка во Ченто

Сител - 11.12.2018

Уште една сообраќајна незгода во Скопје. Вчера во 07,15 часот било пријавено дека на улица “Методија Андонов - Ченто“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Рено 19“ со скопски регистерски ознаки управувано од Љ.Т.

Eдно лице е тешко повредено во сообраќајка на патот Делчево - Кочани

МКД - 11.12.2018

Р.Ј. (44) од Кочани вчера бил тешко повреден во сообраќајната несреќа што вчера се случила на магистралниот пат Делчево –Кочани во атар на селото Драмче. Во сообраќајната незгода учествувале товарно моторно возило „мерцедес“ со штипски регистарски ...

За само еден ден во Скопје се случиле шест сообраќајни незгоди

Макфакс - 11.12.2018

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле шест сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, една со телесни повреди и четири со материјална штета, соопштија од МВР.

Камион и автомобил се судрија кај Делчево

Макфакс - 11.12.2018

Товарно моторно возило и автомобил се судрија на магистралниот пат Делчево –Кочани во атарот на селото Драмче, делчевско, соопшти полицијата. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на автомобилот, кој со возило на Брзата помош бил ...

Во три одделни сообраќајки осум повредени

Локално - 11.12.2018

Во три сообраќајки што се случиле на патот Битола-Прилеп, Делчево Кочани и во Скопје, полесно или потешко повредени се осум лица, соопшти полицијата. Околу 9:30 часот вчера се случила сообраќајна незгода на патот Битола – Прилеп, пред влез во ...

Прегазена жена во Скопје, возачот избегал

Н.Македонија - 12.12.2018

На улица „Козара“ во Скопје вчера е прегазена 83-годишна жена од непознат возач кој се дал во бегство. -На 11.12.2018 година во 12:00 часот во Скопје на улица „Козара “ непознато патничко моторно возило управувано од непознат возач (кое го напуштило ...

Шест сообраќајки во Скопје во текот на изминатото деноноќие

Локално - 11.12.2018

Сопатник со тешки телесни повреди се здобил во една од вкупно шест сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во една сообраќајка со полесни повреди се здобило едно лице, а во останатите четири била причинета материјална штета.

Возач на автомобил настрадал во судир со камион

24Инфо - 11.12.2018

Кочанчанец бил тешко повреден во судир на автомобил и камион, вчера на магистралниот пат Делчево- Кочни, информираше МВР. Сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на дел од патот во атар на село Драмче.

МВР: За изминатото деноноќие санкционирани 32 возачи со телефон и 22 без појас

Радио МОФ - 12.12.2018

Во текот на изминатиoт ден (11.12.), на подрачјето Скопје се санкционирани тројца возачи кои поминале крстосница на црвено светло, двајца не дале првенство на минување на пешаци, тројца неправилно престигнувале, тројца не поседувале зимска опрема во ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Курир - 12.12.2018

Еден возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во седум од вкупно 16 сообраќајни незгоди во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје.

Тешка сообраќајка рано утринава во Македонија: Автомобил удри во камион

Press24 - 10.12.2018

Рано утрово на регионалниот патен правец Делчево-Кочани, кај селото Драмче дошло до судир меѓу камион и патничко возило. Според информациите на Гордана Панајотова, портпарол на СВР-Штип, во несреќата потешко е повреден возач на патничко возило.

Над 30 сообраќајки за три дена во Скопје

Макфакс - 10.12.2018

Во текот на изминатите три дена, во Скопје се случиле 34 сообраќајни незгоди, соопшти МВР. При сообраќајните незгоди две лица починале, две се здобиле со тешки телесни повреди и 29 со лесни телесни повреди.

Прегазен велосипедист во Скопје - возачот избегал

Press24 - 10.12.2018

Вчера во 09:50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од комплекс клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди е донесено 61-годишниот К.К. Според пријавеното, на 06.12.2018 година околу 13:00 часот во населба ...

Возило удри во велосипедист, возачот избегал

Макфакс - 10.12.2018

Возило урило во 61-годишен велосипедист во скопската населба Илинден, по што возилото и возачот го напуштиле местото на настанот, соопшти полицијата. Велосипедистот со тешки телесни повреди бил донесен на комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Повредени четири лица во сообраќајка на „Стража“

ТВ21 - 10.12.2018

На 09.12.2018 година во 17,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево, кај планински превој „Стража“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел“ со тетовски регистерски ознаки, управувано од Х.С.

Прегазил велосипедист па избегал

24Инфо - 10.12.2018

Скопјанец бил прегазен од непознат возач, кој по сообраќајната несреќа избегал без да му помогне на повредениот, информираше МВР. Според полицијата, вчера околу 10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од комплекс клиники “Мајка Тереза“ било ...

Тешка сообраќајка кај Стража, четири лица потешко повредени

Centar - 10.12.2018

На магистралниот пат Гостивар – Кичево, кај планински превој Стража, вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу две возила со тетовски и скопски регистерски ознаки. Во возилата имало четири лица, двајцата возачи и нивните сопатници, кои по ...

Сообраќајка во Ченто - има повредени

Press24 - 11.12.2018

Во 07,15 часот било пријавено дека на улица “Методија Андонов - Ченто“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Рено 19“ со скопски регистерски ознаки управувано од Љ.Т.

Возило се заби во камион на патот Делчево-Кочани: Едно лице итно на Ургентен

Press24 - 11.12.2018

Во 08.55 часот на магистралниот пат Делчево –Кочани во атар на село Драмче, делчевско се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило “Mерцедес“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот Д.С.

Камион и автомобил се судрија кај Делчево

А1 On - 11.12.2018

Товарно моторно возило и автомобил се судрија на магистралниот пат Делчево – Кочани во атарот на селото Драмче, Делчевско, соопшти полицијата. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на автомобилот, кој со возило на Итна помош бил ...

Прегазена жена во Скопје - возачот ја оставил и избегал

Press24 - 12.12.2018

Во 12.00 часот во Скопје на улица „Козара“ непознато патничко моторно возило управувано од непознат возач удрило во пешак. Се работи за 83-годишната Л.Т. од Скопје која се здобила со тешки телесни повреди и укажана и е лекарска помош во Градска ...

Шест сообраќајки во Скопје во текот на изминатото деноноќие

24Инфо - 11.12.2018

Шест сообраќајки во Скопје во текот на изминатото деноноќие Сопатник со тешки телесни повреди се здобил во една од вкупно шест сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во една сообраќајка со полесни повреди се здобило едно лице, а ...

32 возачи фатени со мобилни телефони зад волан за само едно деноноќие во Скопје

МКД - 12.12.2018

Еден возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во седум од вкупно 16 сообраќајни незгоди во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје.

Казни за пешаци кои не минуваат на пешачки

iPortal - 10.12.2018

Во текот на изминатите денови (07, 08 и 09.12.), на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле 34 сообраќајни незгоди од кои една со починато лице, две со тешки телесни повреди, 16 со телесни повреди и 15 со материјална штета.

Возило удрило во велосипед во населба Илинден, возачот побегнал

ТВ21 - 10.12.2018

На 09.12.2018 година во 09,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од комплекс клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди е донесено лицето К.К.(61).

Возило удри во велосипедист, возачот избегал

Centar - 10.12.2018

Возило урило во 61-годишен велосипедист во скопската населба Илинден, по што возилото и возачот го напуштиле местото на настанот, соопшти полицијата. Велосипедистот со тешки телесни повреди бил донесен на комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Тешка сообраќајка кај „Стража“, четири лица потешко повредени

Сител - 10.12.2018

На 09.12.2018 година во 17,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар - Кичево, кај планински превој „Стража“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел“ со тетовски регистерски ознаки, управувано од Х.С.

Сообраќајка во Ченто - има повредени

Скопје инфо - 11.12.2018

Во 07,15 часот било пријавено дека на улица “Методија Андонов - Ченто“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Рено 19“ со скопски регистерски ознаки управувано од Љ.Т.

Повреден пешак на „Козара“, возачот во бегство

24Инфо - 12.12.2018

На 11.12.2018 година во 12.00 часот во Скопје на улица „Козара“ непознато патничко моторно возило управувано од непознат возач (кое го напуштило местото на настанот), удрило во пешакот Л.Т.(83) од Скопје. Л.Т.

Многу несреќи во Скопје - врие полиција и на ладното време

Press24 - 11.12.2018

Сопатник со тешки телесни повреди се здобил во една од вкупно шест сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во една сообраќајка со полесни повреди се здобило едно лице, а во останатите четири била причинета материјална штета.

Две лица тешко повредени во Скопје

Press24 - 12.12.2018

Еден возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во седум од вкупно 16 сообраќајни незгоди во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје.

Викендов во Скопје се случиле 34 сообраќајки

МКД - 10.12.2018

Викендов, во Скопје се случиле 34 сообраќајни незгоди од кои една со починато лице, две со тешки телесни повреди, 16 со телесни повреди и 15 со материјална штета. При сообраќајните незгоди две лица починале, две се здобиле со тешки телесни повреди и ...

Прегазен пешак во Илинден, се трага по сторителот

Курир - 10.12.2018

На 09.12.2018 година во 09,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од комплекс клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди е донесено лицето К.К.(61).

Четири лица хоспитализирани по сообраќајка кај „Стража“

Фокус - 10.12.2018

Четири лица се здобиле со повреди и се хоспитализирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, откако во текот на вчерашниот ден доживеале сообраќајна несреќа кај „На 09.12.2018 година во 17,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат ...

Сообраќајка во Ченто – има повредени

Centar - 11.12.2018

Во 07,15 часот било пријавено дека на улица “Методија Андонов – Ченто“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Рено 19“ со скопски регистерски ознаки управувано од Љ.Т.

Возило удри жена во Капиштец, возачот избега

Курир - 12.12.2018

Вчера во 12:00 часот во Скопје на улица „Козара“ непознато патничко моторно возило управувано од непознат возач (кое го напуштило местото на настанот), удрило во пешакот Л.Т.(83) од Скопје. Л.Т.

Шест сообраќајки во Скопје во текот на изминатото деноноќие

Сител - 11.12.2018

Сопатник со тешки телесни повреди се здобил во една од вкупно шест сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во една сообраќајка со полесни повреди се здобило едно лице, а во останатите четири била причинета материјална штета.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Вечер - 12.12.2018

Еден возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во седум од вкупно 16 сообраќајни незгоди во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје.

Возач и сопатник загинаа во сообраќајна несреќа во Скопје

Centar - 10.12.2018

Во текот на изминатите денови (07, 08 и 09.12.), на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле 34 сообраќајни незгоди од кои една со починато лице, две со тешки телесни повреди, 16 со телесни повреди и 15 со материјална штета.

Прегазен велосипедист во Скопје - возачот избегал

Скопје инфо - 10.12.2018

Вчера во 09:50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од комплекс клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди е донесено 61-годишниот К.К. Според пријавеното, на 06.12.2018 година околу 13:00 часот во населба ...

МВР со детали за сообраќајката кај Стража - две лица тешко повредени

Press24 - 10.12.2018

Вчера во 17:50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар - Кичево, кај планински превој „Стража“ се случила сообраќајна незгода. Несреќата се случила помеѓу патничко моторно возило „Опел“ со тетовски регистерски ознаки, управувано од ...

Удрил во пешак и побегнал

Скопје инфо - 12.12.2018

Во 12 часот вчера во Скопје на улица „Козара“ непознато патничко моторно возило управувано од непознат возач, кое го напуштило местото на настанот, удрило во пешакот Л.Т.(83) од Скопје. Л.Т.

Шест сообраќајки во Скопје, двајца повредени

+инфо - 11.12.2018

Од СВР Скопје информираат дека вчера 19 возачи возеле побрзо од дозволеното, петмина поминале на црвено светло, четворица неправилно престигнале, а тројца возачи ја немале во возилата соодветната зимска опрема.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Локално - 12.12.2018

Еден возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во седум од вкупно 16 сообраќајни незгоди во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје.

Возило удрило во велосипед во населба Илинден, возачот побегнал

4NEWS - 10.12.2018

На 09.12.2018 година во 09,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од комплекс клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди е донесено лицето К.К.(61).