TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдена испукана димна бомба, испишани графити, оставени летоци – според МВР регистрирани се мал број инциденти на ...

360 степени - 24.04.2024

Од МВР упатуваат апел до граѓаните и до учесниците на изборите во текот на гласањето да се воздржат од какви било инциденти, а доколку се забележи нарушување на изборниот процес тоа да се пријави во најблиската полициска станица Фотографирање ...

Најдена димна бомба на гласачко место, летоци врз паркирани автомобили во Чаир и графити пријавени во МВР

Макфакс

МВР: Испукана димна бомба во Скопје, фотографирања на гласачко ливче, во Чаир пронајдени летоци…

ТВ21

Хаос во Чаир: Фрлени летоци, испукана димна бомба - двајца сликале гласачки ливчиња

Press24

Испукана димна бомба на гласачко место, летоци врз паркирани автомобили во Чаир и графити пријавени во МВР

Опсервер

Димна бомба на гласачко место во скопски Чаир

Скопје инфо

Димна бомба на гласачко место, летоци врз паркирани автомобили во Чаир и графити пријавени во МВР

MTM

Точка 365 Алфа Фокус Р.С.Европа 24 Вести Press24 Република

Штипјанец и скопјанка ги фотографирале гласачките ливчиња

Сител - 24.04.2024

Од отворањето на гласачките места досега имаме регистрирано две фотографирања на гласачко ливче, едно во Скопје, а едно во Штип. Покрај тоа, во Бучим, радовишко има едно лице кое го покажало гласачкото ливче на набљудувач, изјави портпаролот на МВР, ...

Штипјанец и скопјанка фатени како ги фотографираат гласачките ливчиња, а жител на Бучим му го покажал ливчето на набљудувач

Макфакс

МВР: Забележани два случаја на фотографирање на гласачко ливче

CivilMedia

МВР: Регистрирани се две фотографирања на гласачко ливче во Скопје и Штип

Фактор

Штипјанец и скопјанец фатени како ги фотографираат гласачките ливчиња, а жител на Бучим го покажал ливчето на набљудувач

Опсервер

Штипјанец и скопјанец фатени како ги фотографираат гласачките ливчиња, а жител на Бучим го покажал ливчето на набљудувач

Точка

Штипјанец и скопјанец фатени како ги фотографираат гласачките ливчиња, а жител на Бучим го покажал ливчето на набљудувач

Скопје инфо

MTM Press24 Кајгана

Испукана димна бомба на гласачко место во Скопје пред 7 часот

МКД - 24.04.2024

Прес-конференција на портпаролот на МВР, Тони Ангеловски До сега Министерството за внатрешни работи нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, се одвива мирно, без проблеми, соопшти на ...

Ангеловски: Пронајдена испукана димна бомба на гласачко место во Скопје

Сител

ИСПУКАНА ДИМНА БОМБА НА ГЛАСАЧКО МЕСТО ВО СКОПЈЕ МВР соопшти дека има фотографирани гласачки ливчиња

+инфо

Ангеловски: Пронајдена испукана димна бомба во ходник на избирачко место

Локално

Испукана димна бомба, сликање гласачки ливчиња, МВР забележа неколку помали инциденти на изборите

А1 On

Димна бомба на гласачко место во Скопје

4NEWS

Испукана димна бомба на гласачко место во Скопјe, фотографирано гласачко ливче, испишан графит…

Градска

Вечер Прес Скопје1 Н.Македонија