TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба на претседателот Пендаровски со американскиот заменик помошник државен секретар, Габриел Ескобар

24 Вести - 06.12.2021

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Габриел Ескобар, заменик помошник државен секретар на Соединетите Американски Држави. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи помеѓу Република Северна Македонија и САД, како ...

Пендаровски-Ескобар: Билатералните односи ќе продолжат да се развиваат со уште посилна динамика

Слободен Печат

Средба на претседателот Пендаровски со американскиот заменик помошник државен секретар, Габриел Ескобар

ТВ21

Пендаровски- Ескобар: Двете држави во континуитет негуваат продуктивен политички дијалог

24Инфо

Средба Пендаровски-Ескобар: Силна и континуирана поддршка од САД во остварувањето на стратешките цели на нашата држава

Lider

Пендаровски му заблагодари на Ескобар за поддршката од САД

Независен

Пендаровски – Ескобар: Двете држави во континуитет негуваат продуктивен политички дијалог

Опсервер

Американскиот дипломат Габриел Ескобар во посета на државата

Точка - 06.12.2021

Денеска, заменик помошникот на Државниот секретар на САД за европски и евроазиски прашања, Габриел Ескобар ќе престојува во посета на Северна Македонија, каде ќе оствари средба со министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

Габриел Ескобар, специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан, се сретна со Пендаровски, на ред се Заев и Османи

Мета

Американскиот дипломат Габриел Ескобар во посета на државата

MTM

Американскиот дипломат Ескобар доаѓа во Скопје

Телма

Габриел Ескобар од стејт департментот утре во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

Сакам да кажам

Габриел Ескобар пристигна во Скопје, ќе се сретне со Пендаровски и други високи функционери

360 степени

Ескобар во посета на Скопје

ТВ21

4NEWS Нова ТВ Либертас Р.С.Европа Фокус Press24 Локално Алсат-М

Габриел Ескобар во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

Слободен Печат - 05.12.2021

Заменик помошникот на државниот секретар на САД за европски и евроазиски пршања и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар, денеска доаѓа во посета на Северна Македонија на средби со претседателот Стево Пендаровски и други ...

Габриел Ескобар доаѓа во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

Бизнис Вести

Габриел Ескобар доаѓа во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

CivilMedia

Габриел Ескобар доаѓа во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

Zoom

Габриел Ескобар доаѓа во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

Нова ТВ

Габриел Ескобар доаѓа во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

24 Вести

Габриел Ескобар доаѓа во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

Сител

MakPress Телма Опсервер Курир Канал5 Република +инфо Lider