TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени 18 странски државјанки од угостителски објект во Тетовско

360 степени - 27.02.2021

Полицијата извршила контрола во угостителски објект во Тетовско по претходна пријава дека тмау се прекржуваат мерките донесени од Владата. Полицијата затекнала седум гости во локалот во село Сараќино, тројца вработени, но и 20 женски лица од кои 18 ...

Контрола во угостителски објект во тетовско, приведени сопственикот и 18 странски државјанки

ТВ21

Осуденик од Идризово и 18 девојки од странство затекнати во локал во Тетово

Точка

Затвореник од Идризово викендот го поминувал во бар во тетовско, приведен заедно со танчерките

Слободен Печат

Контрола во угостителски објект во тетовско, приведени сопственикот и 18 странски државјанки

24Инфо

Контрола во угостителски објект во Тетовско, приведени сопственикот и 18 странски државјанки

Сител

Контрола во угостителски објект во Тетовско, приведени сопственикот и 18 странски државјанки

Канал5

Опсервер Press24 Скопје инфо Кајгана Либертас еМагазин Локално Н.Македонија

Се тепале двајца на двајца пред кафана во Скопје

еМагазин - 27.02.2021

На 26.02.2021 околу 20.30 часот во СВР Скопје биле приведени Д.Б.(22), Р.Б.(20), А.С.(26) и Ј.М.(26), сите од Скопје, поради тоа што пред угостителски објект на ул.„Трифун Хаџи Јанев“ го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Б.

Приведени 18 лица во угостителски објект во Стајковци- еве ги деталите

Курир

Угостителски објект во Стајковци работел по дозволеното време - приведени 18 лица

Сител

Во угостителски објект во Стајковци приведени 18 лица поради непочитување на мерките за заштита на здравјето

ТВ21

Во угостителски објект во Стајковци приведени 18 лица поради непочитување на мерките за заштита на здравјето

24Инфо

Приведени 18 лица во угостителски објект во Стајковци поради непочитување на мерките за заштита

Опсервер

Приведени 18 лица во угостителски објект во Стајковци

Нетпрес

Скопје инфо Centar Кајгана Вечер Прес MakPress Скопско Ехо МКД Курир

Угостителски објект во Струмица работел по дозволеното време и точел алкохол на малолетници

Курир - 27.02.2021

По претходна пријава, на 27.02.2021 во 00.10 часот, полициски службеници извршиле контрола во угостителски објект на ул.„Младинска“ во Струмица, сопственост на Л.М.(36) од Струмица. При контролата било констатирано дека објектот работи по ...

Во угостителски објект во центарот на градот затекнати 49 гости кои не ги почитувале здравствените протоколи

Kumanovo News

Затекнати 49 лица на приватна забава во Куманово

360 степени

Во угостителски објект во Куманово затекнати 49 лица кои не ги почитувале мерките за Ковид-19

Канал5

Во угостителски објект во Куманово затекнати 49 лица кои не ги почитувале мерките за Ковид-19

Опсервер

Не носеле маски и не држеле дистанца - полиција фатила 49 лица во угостителски објект во Куманово

Press24

Во угостителски објект во Куманово затекнати 49 лица кои не ги почитувале мерките за Ковид-19

Независен

24Инфо MakPress Република Скопје инфо iPortal Курир Слободен Печат 24Инфо

Затворен угостителски објект во гостиварско, приредувал игри на среќа без лиценца

MakPress - 26.02.2021

На 25.02.2021 во 17.10 часот, полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, во содејство со Управата за јавни приходи, извршиле контрола во угостителски објект во с.Добридол, гостиварско, сопственост на Е.Џ.

Приредувал игри на среќа без лиценца – приведен сопственик на угосителски објект во гостиварско

Курир

Затворен угостителски објект во гостиварско – приредувал игри на среќа без лиценца

ТВ21

Затворен угостителски објект во гостиварско, приредувал игри на среќа без лиценца

Опсервер

Приредувале игри на среќа без лиценца - затворен угостителски објект во гостиварско

Press24

Затворен угостителски објект во гостиварско, приредувал игри на среќа без лиценца

Скопје1

Затворен угостителски објект во гостиварско, приредувал игри на среќа без лиценца

Centar

еМагазин Gostivarpress.mk 24Инфо