TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен за шверц на марихуана близок роднина на заменик-министерот во МВР, Назим Буши?!

Алсат-М - 20.12.2020

Полицијата уапси три лица, еден државјанин на С. Македонија, еден на Албанија и еден од Косово. Сите се осомничени за кривично дело незаконска трговија со наркотици. Конфискувани се околу 60 килограми марихуана во регионот на Крушево.

Од фабрика за медицински канабис украдени околу 60 кг дрога, тројца приведени

МКД

Апсења во Крушево, пронајдени 60 килограми марихуана кои исчезнале од фирма за медицински канабис

Макфакс

(ВИДЕО) Скопјанец заедно со албански и косовски државјанин украле марихуана и ја скриле во крушевско

Фактор

Запленети околу 60 килограми дрога при претрес во Крушевско

Н.Македонија

Апсења во Крушево, пронајдени 60 килограми марихуана кои исчезнале од фирма за медицински канабис

Вечер

Апсења во Крушево, пронајдени 60 килограми марихуана кои исчезнале од фирма за медицински канабис

Опсервер

Точка

Украдените 60 кг дрога пронајдени во викенд куќа во с.Врбоец

Сител - 20.12.2020

Вчера (19.12.2020) од страна на Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во координација со полициски службеници од ОВР Прилеп се лишени од слобода Т.С.(22) од Скопје, В.К.

Голема акција на полицијата – пронајдени 60 кг. марихуана, уапсени неколку лица (ФОТО)

ТВ21

Во крушевско запленети 60 килограми марихуана (ФОТО)

+инфо

Во крушевско запленети 60 килограми украдена марихуана

Република

Во викендичка во Крушевско запленети 60 кг канабис украдени од фабрика, уапсен скопјанец, Косовец и Албанец

24Инфо

Украдено големо количество марихуана од фабрика кај Крушево, полициски претрес во градот

Фокус

(ФОТО) Албанец, скопјанец и косовец кај Крушево криеле 60 килограми марихуана

Нетпрес

Независен Опсервер ММС Магазин Кајгана А1 On iPortal MakPress

Бугарската царина заплени два тони канабис во камион

Опсервер - 19.12.2020

Бугарските царински инспектори пронајдоа два тона канабис во камион со бугарски регистарски ознаки кој се движел кон Белгија, соопштија царинските службеници. Камионот бил запрен на бугарската граница со Романија, пренесува бугарската агенција БТА.

Бугарската царина заплени два тони канабис во камион

Вечер

Бугарија заплени два тони канабис

Денешен

Бугарската царина заплени два тони канабис во камион

Макфакс

Бугарија заплени два тони канабис во камион кој се движел накај Белгија

Слободен Печат

Бугарската царина заплени два тони канабис во камион

24Инфо

Полицијата заплени 60 килограми дрога во викендичка – уапсени три лица

Press24 - 20.12.2020

Полицијата вчера заплени 60 килограми марихуана и уапси три лица. Станува збор за 22-доишниот Т.С. од Скопје, 35-годишниот В.К., од Албанија и 22-годишниот Р.К. од Косово. -Имено, поради постоење основи на сомнение дека во викенд куќа во с.Врбоец, ...

Заплени 60 килограми дрога во викендичка, уапсени три лица

Локално

Спречен шверц на 100 килограми марихуана преку граничниот премин Ново Село

Сител

Запленети 150 килограми марихуана, уапсен роднина на функционер во МВР

24Инфо - 19.12.2020

Запленети се 150 килограми марихуана во викендичка во Крушевско, објави порталот „Народен глас“ , додавајќи дека бил уапсен и роднина на функционер во МВР. Според извори на порталот, се работи за роднина на висок функционер на ДУИ во МВР.

Нова акција на МВР, запленети 150 кг марихуана

МКД

Запленети 150 килограми марихуана во крушевско

Локално

Запленети 150 килограми марихуана во крушевско, полицајците уапсиле роднина на функционер

Centar

(ВИДЕО) Пресечен меѓународен транспорт на дрога, запленети околу 100 килограми марихуана

еМагазин - 19.12.2020

На Граничниот премин Ново Село, на излез од Македонија, вчеравечер полицијата при преглед на товарно возило „МАН“, со бугарски национални ознаки, управувано од бугарскиот државјанин пронашла 102 пакувања марихуана, скриени во специјално направен ...

Пресечен меѓународен транспорт на дрога, запленети околу 100 килограми марихуана

Граѓански збор

Во камион на Словенец пронајдени 54 кг. марихуана

Канал5 - 19.12.2020

Жител на Словенија е уапсен на границата со Австрија со 54 килограми марихуана. 32-годишениот Словенец е уапсен откако австриската гранична полиција во неговиот камион пронашла кутии со 54 килограми марихуана, пренесува СТА.