TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Јокиќ со „дабл-дабл“ го водеше Денвер до воведен триумф во НБА

Gol.mk - 21.10.2021

Српскиот кошаркар и МВП на регуларниот дел од минатата сезона, Никола Јокиќ ја започна и новата во одлична форма. Денвер Нагетси славеа на гостувањето кај Феникс Санс (98-110). Феникс Санс - Денвер Нагетс: Најдобар поединец на овој натпревар беше ...

Јокиќ со дабл-дабл го предводеше Денвер до победа против Феникс (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.10.2021

Српскиот центар Никола Јокиќ постигна 27 поени и 13 скокови во победата против Денвер нагетс над Феникс Санс со 110-98 на стартот на НБА-лигата. Денвер имаше контрола на мечот на стартот, но потоа Феникс беше подобар во втората четвртина и стигна до ...

ВИДЕО: Јокиќ во стил ја започна НБА сезоната, МВП партија за пресврт на Денвер

Слободен Печат - 21.10.2021

Кошаркарите на Денвер нагетс забележаа победа на стартот од новата сезона во НБА лигата откако доцна синоќа со 110:98 беа подобри од Феникс санс. Еден од најдобрите во триумфот беше српскиот центар Никола Јокиќ со 27 поени, 13 скокови и две ...

Јокиќ го водеше Денвер до победа, до дабл-дабл стигнаа и Вучевиќ и Нуркиќ

Спортски - 21.10.2021

Изминатата вечер се играа нови натпревари во НБА лигата, а за првпат на паркетот оваа сезона истрча и Никола Јокиќ. Српскиот центар во победата на Денвер над Феникс Санс 110:98 стигна до дабл-дабл од 27 поени и 13 скокови.

Њујорк ја доби драмата со Бостон, Јокиќ со дабл-дабл го потврди пресвртот на Денвер

Дерби - 21.10.2021

Вториот натпреварувачки ден од новата НБА сезона донесе многу натпревари на програмата, а најдраматично беше на класикот меѓу Њујорк и Бостон. Смарт со тројка донесе продолжение за гостите, потоа се одиграа две продолженија, за на крајот сепак ...

ВИДЕО: Трилер меч со две продолженија меѓу Бостон и Њујорк, супер Јокиќ со дабл-дабл

Дриблинг - 21.10.2021

Денвер ја запиша првата победа во новата сезона во НБА лигата, триумфираше против финалистот од лани Феникс со 98-110. Никола Јокиќ меѓу најдобрите на паркетот, мечот го заврши со дабл-дабл учинок од 27 поени и 13 скока на кои додаде и две ...

Јокиќ започна со дабл-дабл против вицешампионот, Браун броеше до 46 поени во драмата во Њујорк

Екипа - 21.10.2021

Денвер стигна до победа во првиот натпревар од новата сезона во НБА лигата откако славеше над минатогодишниот финалист Феникс со 98-110. Предводник на составот од Колорадо беше Никола Јокиќ кој мечот го заврши со дабл-дабл учинок од 27 поени и 13 ...

Шоу на стартот на сезоната: Јокиќ како молња, Крис Пол немоќен (ВИДЕО)

SportMedia - 21.10.2021

Кошаркарите на Денвер дојдоа до голема победа на стартот на новата сезона во НБА-лигата, го совладаа минатогодишниот финалист Феникс со 110-98. Еден од најдобрите кошаркари во редовите на Нагетси беше Никола Јокиќ.

Денвер на крилјата на Јокиќ победи кај вицешампионот

Кајгана - 21.10.2021

Никола Јокиќ на одличен начин ја започна новата НБА сезона, водејќи го Денвер Нагетс до првата победа сезонава. Денвер славеше на гостувањето кај НБА вицешампионот Феникс Санс со резултат 110:98, а Нагетс до победата ги предводеше одличниот Јокиќ.

Голден Стејт 40 години чекаше на Немања Бјелица (ФОТО+ВИДЕО)

Екипа - 20.10.2021

Голден Стејт ја отвори сезоната со триумф откако стигна до победа над калифорнискиот ривал Лос Анџелес Лејкерс од 114-121 благодарение на белскавата последна четвртина. Значаен придонес на паркетот имаше и Србинот Немања Блејица кој постигна ...

НБА почна со свечена церемонија и победа на шампионот, Јанис сам го урна ѕвездениот Бруклин Нетс

Оff.net - 20.10.2021

На отворањето на јубилејната 75. сезона од НБА лигата, Милвоки Бакс со 127:104 го победи главниот фаворит за титулата сезонава, Бруклин Нетс. Стартот на НБА беше супер интересен. Уште во првиот меч се сретнаа актуелниот шампион Милвоки и фаворитот ...

Победи на Милвоки и Голден Стејт на стартот на новата сезона во НБА лигата

Сител - 20.10.2021

Со два натпревари одиграни утринава започна новата сезона во најсилната светска кошаркарска конкуренција, НБА лигата Шампионот Милволки со убедлива победа над Бруклин ја започна новата 75-та сезона во НБА лигата.

Бјелица го тресна на земја, па му продаде и баскет финта на Леброн (Видео)

Дерби - 20.10.2021

Голден Стејт го победи Лос Анџелес Лејкерс на премиерата на новата НБА сезона, а американските медиуми ги анализираат сите детали кои го одлучиле овој дерби дуел во „Стејплс“. Покрај фактот што Стеф Кари го заврши натпреварот со трипл-дабл учинок, ...

Шампионот тргна со победа над Бруклин, Лејкерс загуби од Голден стејт (ВИДЕО)

МКД - 20.10.2021

Актуелниот НБА шампион, Милвоки со 127-104 го победи Бруклин на отворањето на новата сезона, Лос Анџелес Лејкерс на свој терен загуби од Голден стејт со 121-114. Шампионот тргна моќно во новата сезона, Милвоки одигра убедлив натпревар и дојде до ...

Шампионот Милвоки тргна победнички, Лејкерс загубија од Голден Стејт (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.10.2021

Утринава стартуваше јубилејната 75-та сезона на НБА-лигата со два атрактивни натпревари. Освојувачот на титулата од ланската сезона Милвоки на домашен паркет го совлада можеби најголемиот конкурент сезонава на Истокот, Бруклин со 127-104.

НБА, нова сезона: Голден Стејт со стартен триумф против Лејкерси

24 Вести - 20.10.2021

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, Стеф Кари постигна трипл-дабл во првиот натпревар на двете екипи од НБА сезоната 2021/22. Вориорс ги победија Лејкерс на гостински терен со 121:114.

Вориорс со пресврт ги победија Лејкерси

MTM - 20.10.2021

Голден стејт Вориорс со победа над Лос Анџелес Лејкерс 121:114 ја започнаа новата сезона во НБА лигата. Триумфот на Вориорс го обележаа Стеф Кари со трипл-дабл и Немања Бјелица. Кај Лејкерси, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис комбинираа 67 поени и 22 ...

Милвоки и Голден Стејт со победи ја отворија новата сезона во НБА

Локално - 20.10.2021

Кошаркарите на Голден Стејт и Милвоки со победи ја започнаа новата сезона во НБА лигата. Во првиот натпревар сезонава, Вориорс ги совладаа Лос Анџелес Лејкерс на гости во Стејплс Центарот со 121: 114.

Пораз на Бруклин и Лејкерси на стартот на НБА сезоната (ФОТО)

PressingTV - 20.10.2021

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, Стеф Кари постигна трипл-дабл во првиот натпревар на двете екипи од НБА сезоната 2021/22. Вориорс ги победија Лејкерс на гостински терен со 121: 114.

Кари со трипл-дабл го предводеше Голден Стејт до триумф над Лејкерс

Опсервер - 20.10.2021

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, Стеф Кари постигна трипл-дабл во првиот натпревар на двете екипи од НБА сезоната 2021/22. Вориорс ги победија Лејкерс на гостински терен со 121: 114.

НБА: Кари со трипл-дабл го предводеше Голден Стејт до триумф над Лејкерс

Денешен - 20.10.2021

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, Стеф Кари постигна трипл-дабл во првиот натпревар на двете екипи од НБА сезоната 2021/22. Вориорс ги победија Лејкерс на гостински терен со 121: 114.

Кари со трипл-дабл го предводеше Голден Стејт до триумф над Лејкерс

MakPress - 20.10.2021

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт вориорс, Стеф Кари постигна трипл-дабл во првиот натпревар на двете екипи од НБА сезоната 2021/22. Вориорс ги победија Лејкерс на гостински терен со 121: 114.