TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се распаѓа сојузот на Москва и Ереван-повлекувањето на руските мировници од Азербејџан е порака

Канал5 - 17.04.2024

Русија ќе повлече речиси 2.000 мировници од Карабах во Азербејџан, потврди официјален Кремљ во изненадувачка објава, само шест месеци откако мирно го следеа масовниот егзодус на локалното ерменско население! Како што пренесува Politico.eu , ...

Русија ги повлекува војниците од Нагорно Карабах

Макфакс - 17.04.2024

Руските воени мировни трупи се повлекуваат од Нагорно-Карабах, потврдија официјални лица од двете земји. Руските мировници се таму од крајот на ерменско-азербејџанската војна во 2020 година.

Повлекување на руските мировни трупи од Нагорно-Карабах по четири години присуство – нема потреба од присуството, ...

Lider - 17.04.2024

По речиси четири години присуство во Нагорно-Карабах, руските воени мировни трупи конечно се повлекуваат од регионот, означувајќи го крајот на едно значајно поглавје за Нагорно-Карабах. Официјални лица и од Русија и од Азербејџан потврдија ...

Руската армија почна со повлекување од Нагорно-Карабах

Кајгана - 17.04.2024

Портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј Песков, изјави дека руските мировни сили почнале да се повлекуваат од Нагорно-Карабах. Откако Азербејџан воспостави контрола врз овој дел од територијата, руските мировни сили, кои долго време беа на ова ...

Кремљ: Русија ги повлекува своите мировници од Азербејџан

МКД - 17.04.2024

Руските мировници ќе се повлечат од регионот Нагорно-Карабах, кој Азербејџан повторно го зазеде минатата година. Руските сили не интервенираа во тој конфликт, што предизвика масовно протерување на етничките Ерменци, пренесува Дојче веле .

Песков: Руската мировна мисија се повлекува од Азербејџан

Бизнис Вести - 17.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Димитри Песков, денеска го потврди повлекувањето на руската мировна мисија од азербејџанскиот регион Нагорно Карабах, пренесоа руските медиуми. Азербејџанскиот регион Нагорно-Карабах, каде што живеат повеќето Ерменци, со години ...

Русија ги повлекува своите мировници од Азербејџан

Нетпрес - 17.04.2024

Русија ги повлекува своите мировници од Карабах, регион кој претходно се отцепи од Азербејџан, потврди во средата Кремљ. Претседателскиот портпарол Дмитриј Песков ја потврди информацијата.

Ерменија тврди дека Азербејџан го „завршил“ етничкото чистење во Нагорно-Карабах

CivilMedia - 17.04.2024

Азербејџан го „заврши“ етничкото чистење на Нагорно-Карабах, тврдеше Ерменија пред Врховниот суд на ОН. Во случајот покренат од Ереван против својот Кавкаски сосед и ривал за наводна дискриминација и етничко чистење, адвокатите на Ерменија во ...

Ерменија тврди дека Азербејџан го „завршил“ етничкото чистење во Нагорно-Карабах

Zoom - 17.04.2024

Азербејџан го „заврши“ етничкото чистење на Нагорно-Карабах, тврдеше Ерменија пред Врховниот суд на ОН. Во случајот покренат од Ереван против својот Кавкаски сосед и ривал за наводна дискриминација и етничко чистење, адвокатите на Ерменија во ...

Ерменија тврди дека Азербејџан го „завршил“ етничкото чистење во Нагорно-Карабах

Рацин - 17.04.2024

Азербејџан го „заврши“ етничкото чистење на Нагорно-Карабах, тврдеше Ерменија пред Врховниот суд на ОН. Во случајот покренат од Ереван против својот Кавкаски сосед и ривал за наводна дискриминација и етничко чистење, адвокатите на Ерменија во ...

Песков: Руската мировна мисија се повлекува од Азербејџан

24 Вести - 17.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Димитри Песков, денеска го потврди повлекувањето на руската мировна мисија од азербејџанскиот регион Нагорно Карабах, пренесоа руските медиуми. Азербејџанскиот регион Нагорно-Карабах, каде што живеат повеќето Ерменци, со години ...

Песков: Руската мировна мисија се повлекува од Азербејџан

Рацин - 17.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Димитри Песков, денеска го потврди повлекувањето на руската мировна мисија од азербејџанскиот регион Нагорно Карабах, пренесоа руските медиуми. Азербејџанскиот регион Нагорно-Карабах, каде што живеат повеќето Ерменци, со години ...

Песков: Руската мировна мисија се повлекува од Азербејџан

Република - 17.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Димитри Песков, денеска го потврди повлекувањето на руската мировна мисија од азербејџанскиот регион Нагорно Карабах, пренесоа руските медиуми. Азербејџанскиот регион Нагорно-Карабах, каде што живеат повеќето Ерменци, со години ...

Песков: Руската мировна мисија се повлекува од Азербејџан

Во Центар - 17.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Димитри Песков, денеска го потврди повлекувањето на руската мировна мисија од азербејџанскиот регион Нагорно Карабах, пренесоа руските медиуми. Азербејџанскиот регион Нагорно-Карабах, каде што живеат повеќето Ерменци, со години ...

Песков: Руската мировна мисија се повлекува од Азербејџан

Пулс24 - 17.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Димитри Песков, денеска го потврди повлекувањето на руската мировна мисија од азербејџанскиот регион Нагорно Карабах, пренесоа руските медиуми.Азербејџанскиот регион Нагорно-Карабах, каде што живеат повеќето Ерменци, со години ...

Русија ги повлекува војниците од Нагорно Карабах

Опсервер - 17.04.2024

Руските воени мировни трупи се повлекуваат од Нагорно-Карабах, потврдија официјални лица од двете земји. Руските мировници се таму од крајот на ерменско-азербејџанската војна во 2020 година.

ПО ДОГОВОР НА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ: Русија ги повлекува војниците од Нагорно Карабах

Денешен - 17.04.2024

Руските воени мировни трупи се повлекуваат од Нагорно-Карабах, потврдија официјални лица од двете земји. Руските мировници се таму од крајот на ерменско-азербејџанската војна во 2020 година.

Русија ги повлекува војниците од Нагорно-Карабах

Точка - 17.04.2024

Руските воени мировни трупи се повлекуваат од Нагорно-Карабах, потврдија официјални лица од двете земји. Руските мировници се таму од крајот на ерменско-азербејџанската војна во 2020 година.

Русија ги повлекува своите трупи од Нагорно Карабах

Локално - 17.04.2024

Руските воени мировни трупи се повлекуваат од Нагорно-Карабах, некогаш де факто независен ерменски регион во Азербејџан од кој Ерменците масовно заминаа откако Азербејџан го зазеде во воена операција, потврдија официјални лица од двете земји.

Песков: Руската мировна мисија се повлекува од Азербејџан

MakPress - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Димитри Песков, денеска го потврди повлекувањето на руската мировна мисија од азербејџанскиот регион Нагорно Карабах, пренесоа руските медиуми. Азербејџанскиот регион Нагорно-Карабах, каде што живеат повеќето Ерменци, со години ...