TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФИФА со состанок: Светското првенство ќе се игра на секои две години?

Дриблинг - 20.09.2021

ФИФА ги покани водечките фудбалски федерации и организации на состанок кон крајот на септември за да разговараат за календарот за меѓународни натпреварувања, вклучувајќи го и предлогот Светското првенство да се одржува на секои две години.

Се очекува состанокот на кој може да биде донесена важна одлука за фудбалот

Спортманија - 20.09.2021

Ќе биде ли направена промената која се најавува? Светската фудбалска федерација (ФИФА) ги покани фудбалските федерации и организации на состанок, за да зобруваат околу идејата Светското првенство да се одржува на две, а не како што е сега на четири ...

ФИФА на 30. септември ќе одлучува за идејата Мундијалот да се игра на секои две години

Слободен Печат - 20.09.2021

Претставниците на фудбалските федерации се повикани на онлајн самит на 30. септември на кој ФИФА ќе го презентира својот предлог Светското првенство да се одржува на секои две години. ФИФА започна да работи на оваа студија по предлог на фудбалската ...

ФИФА ги повика сите фудбалски федерации на состанок – ќе се игра ли Светско првенство на секои две години?

Курир - 20.09.2021

ФИФА ги повика водечките фудбалски федерации и организации на состанок на крајот од овој месец на кој ќе се разговара за меѓународниот календар на натпреварувања, вклучувајќи го и предлогот Светското фудбалско првенство да се одржува на секои две ...

ФИФА ќе организира состанок за проектот „СП на секои две години“

Gol.mk - 20.09.2021

ФИФА не се откажува од идејата да организира Мундијал на секои две години и ќе направи состанокт на 30 септември на кој се разговара за оваа тема. Овие најави добија големи критики од јавноста, фудбалерите и од УЕФА, поточно од првиот човек ...

ФИФА свика состанок за новиот формат на Светските првенства

Опсервер - 20.09.2021

– ФИФА ги повика водечките фудбалски федерации и организации на состанок на крајот од овој месец на кој ќе се разговара за меѓународниот календар на натпреварувања, вклучувајќи го и предлогот Светското фудбалско првенство да се одржува на секои две ...

ФИФА ги повика сите фудбалски федерации на состанок да разговараат за Светското првенство на секои две години

Нетпрес - 20.09.2021

ФИФА ги повика водечките фудбалски федерации и организации на состанок на крајот од овој месец на кој ќе се разговара за меѓународниот календар на натпреварувања, вклучувајќи го и предлогот Светското фудбалско првенство да се одржува на секои две ...

ФИФА свика состанок за новиот формат на Светските првенства

OhridNews - 20.09.2021

ФИФА ги повика водечките фудбалски федерации и организации на состанок на крајот од овој месец на кој ќе се разговара за меѓународниот календар на натпреварувања, вклучувајќи го и предлогот Светското фудбалско првенство да се одржува на секои две ...