TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Митревски: Во едно сме најдобри, никој во светот нема навивачи како Македонија

Слободен Печат - 17.01.2022

Никола Митревски се врати на голот на македонската репрезентација откако поради коронавирус го пропушти првиот натпревар на ЕП против Словенија, но не можеше да направи нешто повеќе против Данска која дојде до триумф од 21:31.

Митревски: Пеховите нè осакатија, а подмладувањето е неминовно!

Gol.mk - 17.01.2022

Никола Митревски пристигна напомош во Дебрецен, но не успеа да ѝ помогне на Македонија да дојде до резултати против селекциите на Словенија и Данска. По поразот од скандинавската селекција (21-31), голманот на Порто говореше за актуелната ситуација ...

Митревски: Не се посрамотивме, добивме искуство кај неколку млади деца

24 Ракомет - 17.01.2022

Голманот Никола Митревски сумирајќи го настапот на македонската репрезентација на ЕП 2022, посочи дека покрај сите пехови што ги имаа пред почетокот и за време на шампионат, може да се извлечат и некои позитивни работи.

Митревски: Благодарност за публиката, покажавме дека барем во еден сегмент сме најдобри!

24 Ракомет - 17.01.2022

Македонската репрезентација го заврши настапот на ЕП 2022 со три порази во сите три натпревари од А групата во Дебрецин. Но, и покрај ваквите резултати, на сите три натпревари не изостана поддршката од македонските навивачи кои допатуваа и овде во ...

Митревски: Ваква публика нема никој, уште од сега сме со мислите кон баражите

Дриблинг - 17.01.2022

Македонија немаше сили за изненадување против светскиот првак Данска, загубивме со 21-31, добро почнавме, лошо завршивме. И покрај поразот, Никола Митревски смета дека имаме публика на која треба да се гордееме, го покажаа тоа на сите три меча, без ...

Да се наежиш: „Бисер Балкански“ ечеше најгласно среде меч во Дебрецин (ВИДЕО)

Gol.mk - 17.01.2022

Македонската „Фаланга“ направи феноменална атмосфера на последниот натпревар на нашиот национален тим против селекцијата на Данска , кој ракометарите го загубија со 21-31 и така ги завршија настапите на ЕП 2022. Се играше 40.

Никола Митревски: Никој во светот нема ваква публика!

SportMedia - 17.01.2022

И покрај поразот од Данска убава атмосфера во „Феникс“ Арена во Дебрецен. Во текот на целиот меч вечрва напите момци ја имаа и тоа како поддршката од „Фалангата“. Затоа и голманот Никола Митревски јавно и се заблагодари… “ Да и се заблагодарам на ...

Само тие останаа на ниво: Данска ја газеше Македонија, а од трибин „фалангата“ ечеше

Спортклуб - 17.01.2022

Македонската ракометна селекција веќе ги патува куферите и ноќва се враќа од Унгарија каде што одигра ЕП за заборав. На трибините во салата во Дебрецин и овојпат не изостана поддршката од трибините од страна на македонската фаланга.

Фантастично: Мечот заврши, а македонските навивачи грмат заедно со ракометарите (Видео)

Спортманија - 17.01.2022

Македонија со три порази во три меча го завршува настапот на Европското првенство во Дебрецин, но тоа што ќе се памти е неверојатната атмосфера која ја направија нашите навивачи. По завршување на дуелот со Данска, македонската фаланга остана да ...

Еееее Македонијо, какви навивачи имаш... (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.01.2022

Ракометарите со три порази се простија од ЕП во Унгарија од Словачка, имаа две коректни партии и една слаба, но за разлика од нив, Фалангата во Дебрецин покажа неверојатен дух, љубов и фанатизам.

Митревски: Никој на светот нема ваква публика, ви благодарам за поддршката

Курир - 17.01.2022

Во текот на целиот меч вечрва напите момци ја имаа и тоа како поддршката од популарната „Фаланга“, а голманот Никола Митревски јавно се заблагодари. “ Да и се заблагодарам на публиката која што повторно дојде во голем број да не бодри.

Кузмановски: Немаме што да загубиме, да излеземе на терен со ладни глави

Екипа - 17.01.2022

ЕКИПА во Дебрецин , Стеван Цаневски Поразот од Црна Гора значеше и автоматско уривање на атмосферата во националниот тим што се градеше од самиот старт на подготовките и доаѓањето во Дебрецин.

Митревски e автор на една од најатрактивните одбрани на ЕП (ВИДЕО)

Дерби - 16.01.2022

Македонската ракометна репрезентација не се прослави на вчерашниот меч против Црна Гора кој го загуби и со тоа остана без никакви шанси за да ја мина оваа прва фаза на Европското првенство.

Видео: Митревски e автор на една од најатрактивните одбрани на ЕП

Точка - 16.01.2022

Македонската ракометна репрезентација не се прослави на вчерашниот меч против Црна Гора кој го загуби и со тоа остана без никакви шанси за да ја мина оваа прва фаза на Европското првенство.

ВИДЕО: Митревски му кажа „стоп“ на Шеваљевиќ и се најде на листата најдобри одбрани

Gol.mk - 16.01.2022

Никола Митревски се врати во тимот на Македонија и запиша солиден настап против Црна Гора. Нашиот голман се најде меѓу најдобрите одбрани на третиот ден од Европското првенство. Интервенцијата во дуелот со Васко Шеваљевиќ му донесе четврто место на ...

ВИДЕО: Митревски со една од најдобрите пет одбрани на денот на ЕУРО

Дриблинг - 16.01.2022

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски по кам-бекот во тимот покажа дека е еден од најдобрите во моментов во Европа. Митревски ја има една од петте најдобри одбрани на третиот натпреварувачки ден на ЕУРО, интервенција во поразот на ...

Митревски со една од најдобрите пет одбрани на денот на ЕП (ВИДЕО)

Курир - 16.01.2022

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски покажа дека е еден од најдобрите во моментов во Европа. Митревски ја има една од петте најдобри одбрани на третиот натпреварувачки ден на ЕУРО, интервенција во поразот на Македонија од Црна Гора ...

Митревски со една од најдобрите пет одбрани на денот на ЕП (ВИДЕО)

Zoom - 16.01.2022

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски покажа дека е еден од најдобрите во моментов во Европа. Митревски ја има една од петте најдобри одбрани на третиот натпреварувачки ден на ЕУРО, интервенција во поразот на Македонија од Црна Гора ...

Митревски со ново признание, без него не може избор на топ 5 одбрани (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.01.2022

Никола Митревски доби ново признание за неговите игри и одбрани откако се најде во уште еден избор за топ 5 одбрана. Тој има една од најдобрите интервенции во колото откако успеа да симне зицер на средбата против Црна Гора.

Митревски ја има четвртата најдобра одбрана во третиот ден од ЕП 🎥

СуперСпорт - 16.01.2022

Македонскиот голман Никола Митревски дојде како засилување за репрезентацијата во Дебрецин, но нашите ракометари загубија од Црна Гора и испаднаа од Европското првенство (ЕП). Митревски имаше 11 интервенции против Црна Гора, но тоа не беше доволно ...

Мала утеха: Митревски има една од петте најдобри одбрани на денот на ЕП! (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.01.2022

Еден од најдобрите голмани сезонава во Лигата на шампионите (ЛШ), Никола Митревски, се врати во вистинско време во репрезентацијата по позитивниот тест пред тргнувањето на репрезентацијата на Македонија на ЕП во Дебрецин, но ниту неговите ...

ВИДЕО: Митревски во Топ 5 најдобри одбрани на Европското првенство

Слободен Печат - 16.01.2022

Македонската сениорска репрезентација ги загуби шансите за пласман во втората фаза на Европското првенство . Во рамките од групата „А“ во Дебрецин нашите најдобри ракометари предводени од селекторот Кирил Лазаров во саботата загубија и од Црна Гора .

ДНЕВНИКОТ од Дебрецин 4: Е, мој селекторе до каде дојдовме!

24 Ракомет - 16.01.2022

Дебрецин, ден 4 Ден поразителен. А, почна полн со верба и надеж. Тестот негативен, мислата позитивна, „фалангата“ загреана и распеана…Само она со ракавите и чорапите од сабајле, ко на малер да удираше.

ВИДЕО: Митревски се врати на најдобар начин, но…. залудно!

Екипа - 16.01.2022

ЕКИПА во Дебрецин, Стеван Цаневски Никола Митревски на најдобар начин се врати во македонската репрезентација откако доцна синоќа пристигна во Дебрецин. Македонскиот чувар на мрежата беше одличен во второто полувреме одржувајќи не до крај во игра за ...

Беше фантастичен: Митревски ја има втората најдобра одбрана (ВИДЕО)

SportMedia - 16.01.2022

Никола Митревски успеа да дојде во Дебрецен, да и помогне на македонската ракометна репрезентација на вториот дуел на ЕУРО 2022 против Црна Гора. За жал неговите 11 интевенции не беа доволни за прва радост на ова континентално натпреварување.

ФОТО ВЕСТ: Ракометарите потфрлија на терен, но „фалангата“ беше на ниво на трибините

24 Ракомет - 16.01.2022

Репрезентацијата на Македонија загуби од Црна Гора со 24:28, скоро сите ракометари потфрлија на теренот но имаше и македонски претставници кои беа на потребно ниво и ги бранеа боите на Македонија.