TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Толку млада: Болеста на Селена Гомез е сè повидлива, видеото стана вирално, фановите се загрижени

Убавина и Здравје - 31.01.2023

Популарната пејачка веќе не може да ја држи под контрола автоимуната болест, која ѝ беше дијагностицирана во 2017 година. Болеста на Селена Гомез (30) не е тајна, но од година во година ѝ е сè потешко да ja контролира.

ВИДЕО | „Рацете ми се тресат поради лековите“: Селена Гомез им одговори на загрижените обожаватели

Слободен Печат - 31.01.2023

Актерката и пејачка Селена Гомез е една од најследените познати личности на социјалните медиуми, а секоја нејзината објава е набљудувана небаре под лупа. Неодамна, таа објави видеоснимка на платформата Тик-ток, на која ја покажа нејзината дневна ...

Селена Гомез ги загрижи фановите, се тресеше додека снимаше видео: „Тоа е од лековите“

Попара - 31.01.2023

Селена Гомез мораше повторно да проговори за нејзината дијагноза откако корисниците на TikTok беа вознемирени поради нејзиното тресење во видеото што го објави. Музичарката и актерка објави видео од нејзината рутина за шминка и нега на кожата на ...

„Тоа ми е од лековите“ – Селена Гомез стана мета на критики, откако објави видео во кое видно ѝ се тресат рацете

Црнобело - 31.01.2023

Пред извесен период ја критикуваа заради вишокот килограми, а сега ја критикуваат затоа што видно ѝ се тресат рацете. Селена Гомез сподели видео од нејзината утринска рутина, а несакајќи покажа и какви се последиците од лековите за лупус.

Селена Гомез ги вознемири фановите со снимка на која се тресе: Тоа е од лекови (ВИДЕО)

Канал5 - 30.01.2023

Селена Гомез на својот TikTok профил објави видео од својата рутина за убавина, а фановите се загрижени поради нејзиното видливо тресење. Пејачката ги покажала чекорите од својата рутина за нега на кожата, а нејзините следбеници забележаа како ѝ се ...

Селена Гомез ги загрижи фановите: Неконтролирано се тресела во текот на видеото кое го снимала, а потоа ја објаснила и ...

Точка - 30.01.2023

Американската пејачка Селена Гомез ги загрижила обожавателите поради видеото на кое видно се тресела, а потоа некои дури и ја исмејале поради тоа што одлучила да ја појасни причината за тоа.

Кога ќе се разбуди прво плаче од болка: Во новото видео, Селена Гомез открива колку е сериозна нејзината состојба

Хаштаг - 30.01.2023

Популарната американска пејачка и актерка, Селена Гомез е една од ѕвездите кои се многу активни на социјалната мрежа ТикТок, а бидејќи и самата е љубител на туторијали, одлучи со своите обожаватели да сподели како ја негува кожата на лицето.

Зошто се тресе Селена Гомез за време на снимање, фановите вознемирени (видео)

Хитпортал - 31.01.2023

Сите фанови на Селена Гомез откако го видоа нејзиното ново видео на Тик Ток беа видно загрижени кога забележително моќеше да се примети дека на пејачката неконтролирано и се тресат рацете.