TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсени две лица кај кои била пронајдена марихуана

Сител - 20.10.2019

Вчера во 14.00 часот на регионалниот пат Скопје - Тетово, полициски службеници од СВР Скопје го привеле С.Е.(44) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Тетовци дилале екстази на паркинг на спортска сала во Скопје

24Инфо - 20.10.2019

На 20.10.2019 во 01.30 часот на паркинг пред спортски објект во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Л.(20) и Н.Г.(25) од Тетово, бидејќи при извршен преглед кај нив биле пронајдени таблети екстази.

Тетовската полиција апсеше наркодилери

4NEWS - 19.10.2019

Вчера во 18.00 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го привеле А.Б.(23) од с.Селце, тетовско, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Извор: Сител ...

Тетовската полиција апсеше наркодилери

Сител - 19.10.2019

Вчера во 18.00 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го привеле А.Б.(23) од с.Селце, тетовско, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Вечра во 22,20 часот на патот с.Требош - с.Џепчиште, полициски службеници ...

Полицијата привила скопјанец кој поседувал марихуана

Скопје инфо - 19.10.2019

Министерството за внатрешни работи информира дека денес во 00.15 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле И.Ф.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

СВР Тетово уапси четири лица

Опсервер - 19.10.2019

На 17.10.2019 во 15.45 часот во гостиварското село Форино, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода С.Б.(38) од Добридол, Е.С.(18) од Дебреше, Ф.А.(18) од Чегране, гостиварско, како и С.С.

Во ПС Гостивар приведени четири лица поради марихуана

Gostivarpress.mk - 18.10.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, вчера (17 октомври) во 15 часот и 45 минути, во гостиварското село Форино ги лишиле од слобода 38 годишниот С.Б. , 18 годишните Е.С. и Ф.А. и 25 годишниот С.С.

Приведен скопјанец, при преглед кај него била пронајдена марихуана

Сител - 19.10.2019

Синоќа во 23.40 часот на бул.„Јане Сандански’’ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ц.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Македонската полиција уапси седум лица поради поседување на марихуана

Press24 - 19.10.2019

Македонската полиција во неколку градови низ државата изври претрес кај неколку лица и домови, при што во одделени случаеви било пронајденомарихуана, па седум лица биле уапсени, а против тројца има поднесено и кривична пријава Надворешната ...

Македонската полиција уапси седум лица поради поседување на марихуана

Курир - 19.10.2019

Македонската полиција во неколку градови низ државата изври претрес кај неколку лица и домови, при што во одделени случаеви било пронајденомарихуана, па седум лица биле уапсени, а против тројца има поднесено и кривична пријава Надворешната ...

Приведени лица во Скопје – полицијата им пронашла таблети екстази

Сител - 20.10.2019

Денеска во 01.30 часот на паркинг пред спортски објект во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Л.(20) и Н.Г.(25) од Тетово, бидејќи при извршен преглед кај нив биле пронајдени таблети екстази.

Уапсени две лица кај кои била пронајдена марихуана

Курир - 20.10.2019

Вчера во 14.00 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово, полициски службеници од СВР Скопје го привеле С.Е.(44) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Приведени лица во Скопје – полицијата им пронашла таблети екстази

4NEWS - 20.10.2019

Денеска во 01.30 часот на паркинг пред спортски објект во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Л.(20) и Н.Г.(25) од Тетово, бидејќи при извршен преглед кај нив биле пронајдени таблети екстази.

Приведени тетовци, полицијата кај нив пронашла екстази

Скопје1 - 20.10.2019

На 20.10.2019 во 01.30 часот на паркинг пред спортски објект во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Л.(20) и Н.Г.(25) од Тетово, бидејќи при извршен преглед кај нив биле пронајдени таблети екстази.

Приведен скопјанец на регионалниот пат Скопје – Тетово

Скопје1 - 20.10.2019

На 19.10.2019 во 14.00 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово, полициски службеници од СВР Скопје го привеле С.Е.(44) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Уапсени две лица кај кои била пронајдена марихуана

4NEWS - 20.10.2019

Вчера во 14.00 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово, полициски службеници од СВР Скопје го привеле С.Е.(44) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.