TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким од Северна Кореја во Русија поради предупредувањата на САД против договорот за оружје

Глас на Америка - 12.09.2023

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во вторникот пристигна во Русија каде се очекува да разговара со рускиот претседател Владимир Путин на далечниот исток на Русија поради предупредувањата од САД и Јужна Кореја против потенцијален трансфер на оружје.

Храна за оружје, дали ќе падне договор меѓу Ким и Путин

Телма

Средба Путин- Ким: Севернокорејска артилерија и ракети во замена за руски сателити и нуклеарни подморници ?

Слободен Печат

Ким Јонг Ун во Русија на средба со Владимир Путин - нов договор за оружје?

Deutsche Welle

Не нè интересираат предупредувања од САД, кажа Кремљ пред средбата путин-ким

Сакам да кажам

Ким Џонг-ун пристигна во Русија

Нетпрес

Кремљ: Не не интересираат американските предупредувања

Макфакс

4NEWS Глас на Америка Опсервер Точка Локално Кумановски м. MTM Кумановски м.

Во преговорите меѓу Путин и Ким Џонг-ун ќе учествува Шојгу: Средбата ќе се случи ќе се одржи „еден од овие денови“

Еспресо - 12.09.2023

Песков најави учество на Шојгу во преговорите меѓу Путин и Ким Џонг-ун, пренесуваат руските медиуми. Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ќе учествува во преговорите меѓу рускиот претседател Владимир Путин и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун.

ФОТО | ДАЛИ ОВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПОСЕТАТА НА КИМ ЏОНГ УН НА РУСИЈА !? Еден човек од оклопниот воз го привлече вниманието на западните аналитичари

Во Центар

ФОТО | КИМ ЏОНГ УН ПРИСТИГНА ВО РУСИЈА – Светот е на нозе: Ќе се обединат ли Русија и Северна Кореја заедно против Западот !?

Во Центар

Ким Џонг Ун пристигна во Русија пред очекуваната средба со Путин

МКД

“РУСИЈА РАЗВИВА НОВО МОЌНО ОРУЖЈЕ!“ – Владимир Путин се пофали од Владивосток пред средбата со Ким Џонг Ун

Во Центар

Ким Џонг-Ун пристигна во Русија на средба со Путин

Фокус

КИМ ЏОНГ УН ПРИСТИГНА ВО РУСИЈА – Димитриј Песков ‘бесен’ на реакциите од Вашингтон: “Не сме заинтересирани за предупредувањата од САД!“

Во Центар

Еспресо Expres Локално Во Центар МКД Фокус Вечер Прес Бриф

Оклопниот зелен воз стана симбол на режимот во Северна Кореја

Независен - 12.09.2023

Во неделата попладне, севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун се качи на старомоден зелен воз кој стана траен симбол на изолацијата и тајноста на пустиничката држава. Сликите објавени од севернокорејскиот државен медиум КЦНА покажуваат дека Ким се ...

Розови кожени фотелји, подови отпорни на бомба: зелениот воз на Ким Џонг-ун се движи бавно како полжав, со причина

Макфакс

Ким Џонг Ун пристигна во Русија со легендарниот зелен воз: Однадвор старомоден, внатре – „вреска“ од луксуз

Еспресо

Во оклопниот воз на Ким Џонг Ун се служат француски вина и свеж јастог, но не може да оди побрзо од 50 км/час

Сакам да кажам

Бродови, авиони и оклопен воз: Ким Јонг Ун тргна на средба со Путин, како патува во странство?

Слободен Печат

ВОЗОТ НА КИМ, „ТВРДИНА ВО ДВИЖЕЊЕ“, СО 50 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС СТИГНА ВО ВЛАДИВОСТОК: Севернокорејскиот лидер на средба со Путин

Фактор

Розеви кожени фотелји, подови отпорни на бомба: зелениот воз на Ким Џонг-ун се движи бавно како полжав со причина

Опсервер

MTM Кумановски м. Точка Вечер Прес Скопје1

Севернокорејскиот лидер во посета на Русија

Слободен Печат - 12.09.2023

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун денеска е во официјална посета на Русија, каде треба да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. Кремљ претходно потврди дека Ким ќе ја посети Русија „во наредните денови“.

МО на Јужна Кореја: Ким Џонг Ун пристигна во Русија на средба со Путин

Бизнис Вести

Бродови, авиони и оклопен воз: Како севернокорејскиот лидер патува во странство?

Кумановски м.

(Видео) Јас на тебе оружје, ти на мене храна: Оклопниот воз на Ким наводно оди кон Русија, се подготвува средба со Путин

Точка

Ким Џонг Ун тргнал со својот оклопен воз за Владивосток на средба со Путин

Сакам да кажам

Оклопниот воз се упати КОН ВЛАДИВОСТОК? Лидерот на Северна Кореја доаѓа на средба со Путин

Вечер Прес

Ким Џонг Ун пристигна во Русија на средба со Путин

Слободен Печат

Бриф 24Инфо 24 Вести +инфо Р.С.Европа Курир 360 степени Алсат-М

Белата куќа апелираше до Северна Кореја да не и продава оружје на Русија

24Инфо - 11.09.2023

Белата куќа денеска ја повика Северна Кореја да не и продава оружје на Русија што Москва ќе го користи во војната против Украина. Севернокорејскиот претседател Ким Џонг Ун моментално е на пат за Русија, каде што треба да престојува во официјална ...

Белата куќа ја повика Северна Кореја да не и дава оружје на Русија

CivilMedia

Белата куќа апелираше до Северна Кореја да не и продава оружје на Русија

Локално

Белата куќа ја повика Северна Кореја да не и дава оружје на Русија

Нова ТВ

Белата куќа ја повика Северна Кореја да не и дава оружје на Русија

Frontline

Белата куќа апелираше до Северна Кореја да не и продава оружје на Русија

Либертас

Белата куќа апелира до Северна Кореја да не ѝ продава оружје на Русија

365

Макфакс Опсервер MakPress Сител Кумановски м.