TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

29 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин на територија на СВР Тетово

MakPress - 10.08.2022

Денеска во периодот од 09.00 до 14.00 часот на територијата на СВР Тетово спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги пропуштаат пешаците на пешачки премин, односно не ги почитуваат обврските како возачи.

Акциски контроли на полицијата, во Гостивар 50-тина казни

Gostivarpress.mk

Казнети 29 возачи за непрописно престигнување на територијата на СВР Тетово

Курир

29 санкции за непрописно престигнување на територијата на СВР Тетово

MakPress

Санкционирани 29 возачи поради непрописно престигнување на територијата на СВР Тетово

Канал5

Санкционирани 29 возачи поради непрописно престигнување на територијата на СВР Тетово

Алсат-М

Санкционирани 29 возачи поради непрописно престигнување на територијата на СВР Тетово

Опсервер

Вечер Прес Алсат-М Курир Макфакс Опсервер MakPress Курир Макфакс

Шест возачи на товарни моторни возила и автобуси под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Centar - 10.08.2022

Во текот на утринските часови (10.08.2022) во периодот од 04.30 до 07.00 часот на тероторијата на СВР Битола спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат товарни моторни возила и автобуси под дејство на алкохол.

Шест возачи на товарни моторни возила и автобуси под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Слободен Печат

ФОТО: Фатен со 2,13 промили алкохол, казнети шест возачи на камиони и автобуси кои возеле пијани

Курир

Шест возачи на товарни моторни возила и автобуси под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

24Инфо

Шест возачи на товарни моторни возила и автобуси под дејство на алкохол во Битола

Скопје1

Шест возачи на товарни моторни возила и автобуси под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

MakPress

Шест возачи на автобуси и камиони утрово фатени пијани

Република

Бриф Press24 Опсервер Битола Њуз Фокус ММС Канал5 Нетпрес

Со ноќен радар 194 санкции за брзо возење на територијата на целата држава

Макфакс - 09.08.2022

Во текот на изминатата вечер во периодот од 20.00 до 00.00 часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе засилена акциска контрола на територијата на државата за санкционирање на возила кои се ...

Со т.н. ноќен радар 30 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Курир

Синоќа полицијата во Битола „ловеше“ со т.н ноќен радар

4NEWS

Со т.н. ноќен радар 30 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Битола Њуз

Со т.н. ноќен радар 30 санкционирани за брзо возење на територија на СВР Битола

Опсервер

Со т.н. ноќен радар 30 санкционирани за брзо возење на територија на СВР Битола

Алсат-М

Казнети 208 возачи за брзо возење, фатени со ноќен радар

Курир

МКД Точка MakPress Press24 Скопје1 MakPress ТВ21 Локално