TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Ни требаат 200 евра за донации – Како изнудувале пари од името на Џамбазов

Centar - 19.01.2020

Измамници хараат преку интернет низ Македонија. Порталот Локално.мк јавува дека последна измама во која е користен лажен профил на фејсбук на познатиот македонски шоумен Игор Џамбазов се случувала пред Нова година. „На лоши маки сум.

ФОТО: Ни требаат 200 евра за донации – Како изнудувале пари од името на Џамбазов

Локално - 18.01.2020

„На лоши маки сум. Собираме донации за едно момче“. Вака преку лажниот профил на Фејсбук со името на актерот Игор Џамбазов барале пари од граѓаните. Читателот на Локално кој ги испрати фотографиите разговарал со наводниот Џамбазов на 22 декември, но ...

Барале пари преку лажен профил на Игор Џамбазов на Фејсбук

Локално - 18.01.2020

Непознато лице преку Фејсбук профил со името на шоуменот и актер Игор Џамбазов барало донации од граѓани, пишуваат на фан страницата на социјалната мрежа на Џамбазов. „Пред извесно време бевме извесени дека некој го злоупотребува името и делото на ...

Измамници на Фејсбук: Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале донации

Слободен Печат - 18.01.2020

На социјалната мрежа Фејсбук се појавија информации дека некој се обидува да го злоупотреби името и делото на глумецот и шоумен Игор Џамбазов. Лажниот профил на социјалната мрежа, кој се претставува дека е офцијален на Џамбазов, се обидува да изнуди ...

Измамници на Фејсбук: Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале донации

Скопје24 - 18.01.2020

На социјалната мрежа Фејсбук се појавија информации дека некој се обидува да го злоупотреби името и делото на глумецот и шоумен Игор Џамбазов. Лажниот профил на социјалната мрежа, кој се претставува дека е офцијален на Џамбазов, се обидува да изнуди ...

Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале донации

Фокус - 18.01.2020

На социјалната мрежа Фејсбук се појавија информации дека некој се обидува да го злоупотреби името и делото на глумецот и шоумен Игор Џамбазов. Почитувани,Пред извесно време бевме извесени дека некој го злоупотребува името и делото на Игор ...

Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале донации

Либертас - 18.01.2020

На социјалната мрежа Фејсбук се појавија информации дека некој се обидува да го злоупотреби името и делото на глумецот и шоумен Игор Џамбазов. Лажниот профил на социјалната мрежа, кој се претставува дека е офцијален на македонскиот шоумен, се ...

Во име на Игор Џамбазов преку лажен профил барале пари

Фактор - 18.01.2020

Непознато лице од лажен профил на социјалните мрежи се претставува дека профилот е на актерот и шоумен Игор Џамбазов, и се обидува да изнуди пари и донации. Според објавеното на официјалниот профил на Џамбазов, за овој профил е објавено уште на ...

Го злоупотребиле неговото име: Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале пари за донации

Република - 18.01.2020

На Фејсбук некој се обидел да го злоупотреби името на Игор Џамбазов.Лажниот профил на социјалната мрежа, кој се претставува дека е офцијален на македонскиот шоумен, се обидува да изнуди пари и лажни донации за, како што е пренесено, младо момче.

ФОТО: Игор Џамбазов – Како изнудувале пари од името на Џамбазов

24Инфо - 18.01.2020

„На лоши маки сум. Собираме донации за едно момче“. Вака преку лажниот профил на Фејсбук со името на актерот Игор Џамбазов барале пари од граѓаните. Читателот на Локално кој ги испрати фотографиите разговарал со наводниот Џамбазов на 22 декември, но ...

Лажен „Џамбазов“ изнудувал пари на Фејсбук

Expres - 19.01.2020

Преку лажен профил на Фејсбук со името на актерот Игор Џамбазов, непознати лица барале пари од граѓани. Порталот „Локално“ објави принт-скрин од комуникација со некој кој се претставувал како Џамбазов на 22 декември, но до средба за да ги даде ...

Интернет измама: Нѝ требаат 200 евра за донации, изнудувале пари од името на Џамбазов

Frontline - 19.01.2020

Ваков тип на конверзации со барање за донации биле праќани и кај други луѓе, пишува Локално.мк. „На лоши маки сум. Собираме донации за едно момче“. Ова е само дел од пораките на лажниот профил на Фејсбук.

Фото: Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале пари за донации

Скопје инфо - 19.01.2020

На Фејсбук некој се обидел да го злоупотреби името на Игор Џамбазов.Лажниот профил на социјалната мрежа, кој се претставува дека е офцијален на македонскиот шоумен, се обидува да изнуди пари и лажни донации за, како што е пренесено, младо ...

(ФОТО) Со лажен профил на актерот Игор Џамбазов собирале пари преку Фејсбук

Бриф - 19.01.2020

„На лоши маки сум. Собираме донации за едно момче“. Вака преку лажниот профил на Фејсбук со името на актерот Игор Џамбазов барале пари од граѓаните. Читателот на Локално кој ги испрати фотографиите разговарал со наводниот Џамбазов на 22 декември, но ...

СРАМОТА: Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале пари за донации

Курир - 19.01.2020

На Фејсбук некој се обидел да го злоупотреби името на Игор Џамбазов. Лажниот профил на социјалната мрежа, кој се претставува дека е офцијален на македонскиот шоумен, се обидува да изнуди пари и лажни донации за, како што е пренесено, младо момче.