TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјално: Севиља го именуваше Мендилибар за нов тренер

Sport 1 - 21.03.2023

Откако утринава му врачи отказ на Самполи, Севиља сега го именува Хозе Луис Мендилибар за нов тренер. Како што и претходно најавија медиумите, Мендилибар го презема кормилото на Севиља од Сампаоли.

Официјално: Севиља му даде отказ на Самполи, познато е кој ќе биде неговиот наследник

24Фудбал

Официјално: Севиља го именуваше Мендилибар за нов тренер

24Фудбал

Контроверзниот стратег издржа само шест месеци, Сампаоли разрешен во Севиља

Gol.mk - 21.03.2023

Раководството на Севиља му го врачи отказното решение на аргентинскиот стручњак Хорхе Сампаоли по серијата лоши резултати на тимот во шпанскиот шампионат. Сампаоли го презеде клубот во октомври минатата година, а по само шест месеци доби отказ.

Севилја го отпушти Сампаоли

TopSport

Севиља го отпушти тренерот Сампаоли

Курир

Севиља го отпушти тренерот Сампаоли

Опсервер

Севиља го отпушти тренерот Сампаоли

MakPress

Севилја го отпушти Сампаоли

Макфакс

Севилја го отпушти Сампаоли

MTM

Хорхе Сампаоли пред отказ

Спортски - 20.03.2023

Jулиен Лопетеги доби отказ во текот на есента, а сега тоа би можело да се случи и со Хорхе Сампаоли затоа што Севиља не успеа да направи некој исчекор во Ла Лига. Поразот од Гетафе само ја влоши ситуацијата на Сампаоли.

Севилја подготвува отказ за Сампаоли

МакФудбал

Сампаоли е пред отказ, Севилја му бара замена

Макфакс

Сампаоли е пред отказ, Севилја му бара замена

TopSport