TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец каснат од улично куче во Аеродром

Скопје1 - 20.03.2019

На 19.03.2019 во 09.00 часот во Полициската станица Аеродром, С.К.(73) од Скопје пријавил дека на 18.03.2019 година околу 10.30 часот на булевар „Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата ...

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Курир - 19.04.2019

На 18.04.2019 година во 15:30 часот во Полициската станица Аеродром, П.Т.(74) од Скопје пријавил дека на булевар „Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога. На 18.04.2019 година во 23:20 часот во Полициската станица ...

Внимавајте додека шетате на убавото време - Куче искаса скопјанец

Press24 - 20.03.2019

Опасноста од уличните кучиња во Скопје сеуште е присутна, вчера нова пријава за каснат скопјанец. Во 09.00 часот во Полициската станица Аеродром, 73-годишниот С.К. од Скопје пријавил дека на 18.03.

Две лица во ПС Центар пријавиле дека биле каснати од куче скитник

ТВ21 - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 14.15 часот во Полициската станица Центар, Д.С.(35) од Скопје пријавил дека на 17.03.2019 година околу 02.00 часот на булевар „Партизански Одреди“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Скопјанец нападнат од куче скитник

Скопје инфо - 20.03.2019

Опасноста од уличните кучиња во Скопје сеуште е присутна, вчера нова пријава за каснат скопјанец. Во 09.00 часот во Полициската станица Аеродром, 73-годишниот С.К. од Скопје пријавил дека на 18.03.

Двајца скопјани каснати од куче скитник

Скопје1 - 26.05.2019

На 25.05.2019 година во 23,00 часот во Полициската станица Гази Баба Ж.Ч.(75) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21,00 часот на улицата “Јани Лукровски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата ...

Двајца скопјани искасани од кучиња во Центар

Сител - 19.03.2019

Вчера во 14.15 часот во Полициската станица Центар, Д.С.(35) од Скопје пријавил дека на 17.03.2019 година околу 02.00 часот на булевар „Партизански Одреди“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.