TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таравари: Ќе ја вратиме некогашната репутација на Куманово и Липково

Канал5 - 17.04.2024

Ќе ја вратиме некогашната репутација на Куманово и Липково. Ќе го поврземе Куманово со Гњилане и Прешево, ќе инвестираме во агробизнис, грантови и во економски развој за да ја вратиме некогашната репутација на земјоделството и производството на ...

Таравари вечерва се обрати пред жителите на Липково

Алфа - 17.04.2024

Кандидатот Арбен Тараври доцна вечерва се обрати пред жителите на Липково. Во продолжение и неговите ...

Таравари: Ќе ја вратиме некогашната репутација на Куманово и Липково

Макфакс - 17.04.2024

Ќе ја вратиме некогашната репутација на Куманово и Липково. Ќе го поврземе Куманово со Гњилане и Прешево, ќе инвестираме во агробизнис, грантови и земјоделци Ќе ги поврземе Куманово со Гњилане и Прешево, ќе инвестираме повеќе во агробизнисот, во ...

ЌЕ ЈА ВРАТИМЕ РЕПУТАЦИЈАТА НА КУМАНОВО И НА ЛИПКОВО Таравари вети дека ќе ги врати агробизнисот и економијата во ...

+инфо - 17.04.2024

Наместо да се привилегира и развива овој регион кој некогаш важеше за кризен регион, лошото владеење на ДУИ го втурна регионот во повеќекратни кризи. Економска и земјоделска криза, невработеност и миграциска криза, но и безбедносна криза и монтирани ...

Таравари: Ќе го забраниме коцкањето и ќе се простат долговите за брзи кредити

Фокус - 17.04.2024

Со доаѓањето на ВЛЕН на власт ќе се забрани коцкањето, а ќе се простат и долговите од фирмите за брзи кредити кои ќе се затворат, порача вечерва Ќе ја вратиме некогашната репутација на Куманово и Липково.

Таравари: Ќе ја вратиме некогашната репутација на Куманово и Липково

24Инфо - 17.04.2024

Ќе ги поврземе Куманово со Гњилане и Прешево, ќе инвестираме повеќе во агробизнисот, во грантови за земјоделците и во економски развој за да ја вратиме некогашната репутација на земјоделството и производството на регионот на Липково и Куманово.

Таравари: Ќе го поврземе Куманово со Гњилане и Прешево

Локално - 17.04.2024

Претседателскиот кандидат на Коалицијата „Вреди“ Арбен Таравари вечерва на митинг во општина Липково вети дека доколку биде избран за претседател на државата ќе го врати некогашниот углед на Куманово и Липково како економски и земјоделски развиени ...

Таравари: Ќе ја вратиме некогашната репутација на Куманово и Липково

CivilMedia - 18.04.2024

„Ќе го поврземе Куманово со Гњилане и Прешево, ќе инвестираме повеќе во агробизнисот, во грантови за земјоделците и во економски развој за да ја вратиме некогашната репутација на земјоделството и производството во регионот на Липково и Куманово“, ...