TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајна несреќа во Охрид, повреден возач на мопед

OhridNews - 23.09.2021

Во сообраќајна несреќа со тешки телесни повреди се здобил 51 годишен возач на мопед. Увид на местото изврши екипа на СВР Охрид. ...

Охрид: Тешко повреден возач на мопед по сообраќајка кај „Туристичка“

Centar - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 21.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на кружната крстосница на булеварот „Туристичка“ и улицата „Стив Наумов“ во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со охридски регистарски ознаки, ...

Во сообраќајка тешко повреден мотоциклист

Скопје инфо - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „шкода фабиа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.З.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Сител - 23.09.2021

Вчера во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „шкода фабиа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.З.

Судар на „Туристичка“ во Охрид, повреден еден од возачите

Скопје1 - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 21.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на кружната крстосница на булеварот „Туристичка“ и улицата „Стив Наумов“ во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со охридски регистарски ознаки, ...

Тешка сообраќајка во Кисела Вода, моторциклист заврши во болница

Скопје1 - 23.09.2021

На 22.09.2021 во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „шкода фабиа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.З.

Тешка несреќа во Скопје: Се судрија „шкода“ и мотоцикл

Press24 - 23.09.2021

Мотоциклист се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила во Скопје. „На 22.09.2021 во 17:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...