TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Вардарци" испратени од Прилеп со аплауз!!!

Вест - 19.02.2001

Машка ракометна суперлига Се случи и тоа во македонскиот клупски ракомет: толеранција кон противникот (и тоа никој друг туку Вардар Ватростална) во поразот на домашен терен (и тоа среде Прилеп), колкава-толкава резервираност на актерите на паркетот кон очигледни судиски превиди, ориентираност на ...

Санкциите паѓаат на 2 март?

Вест - 19.02.2001

По посетата на двочлената инспекциска делегација на ЕХФ во Македонија Дали ќе ги кине противничките мрежи во Европа и во "црвено-црниот" дрес? - Пепи Манасков Двочлената инспекциска делегација на Европската ракометна федерација (ЕХФ) во состав Михаел Видерер (генерален секретар) и Јозеф Амбруш ...

Видерер: Ќе предложиме да се укинат санкциите кон Македонија

Дневник - 19.02.2001

РАКОМЕТ - НА ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ НА ЕХФ ВО МАРТ Од идната натпреварувачка сезона Македонија ќе има свои претставници во европските купови,а истовремено ќе можеме да бидеме и домаќини на сите меѓународни ракометни средби, од екипен и репрезентативен карактер.