TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Морати: Мурињо? Ќе видиме што следи

Спортнет - 23.05.2010

"Не плачев, но го видов Жозе Мурињо како плаче. Тоа докажува колку овој клуб му е при срце" - изјавил Масимо Морати, претседателот на новиот клупски првак на Европа, Интер.

Мурињо: Мојата работа во Интер е завршена

Спортнет - 23.05.2010

"Мојата работа овде е завршена. Лигата на Шампионите сакам да ја освојам со три различни клуба." - е изјавата со која Мурињо го прокоментира освојувањето на клупското првенство на Европа и практично ...

Мурињо најави заминување од Интер

24Фудбал - 23.05.2010

Жозе Мурињо најави заминување од Интер, Португалецот изјави: "Мојата работа е завршена тука, сакам да освојам Лига на Шампиони со три клуба".

Снајдер: Мурињо е најдобриот тренер во светот

24Фудбал - 23.05.2010

Плејмејкерот на Интер, Весли Снајдер смета дека Жозе Мурињо е најдобриот тренер во светот. Интер го слави Жозе Мурињо, стратегот кој успеа да им ја донесе најпосакуваната титула на Нероазурите.

Валентино Роси: Честитки за Интер; сега сме најдобри во Европа

24Фудбал - 23.05.2010

Валентино Роси, испрати честитко до Жозе Мурињо, Масимо Морати и играчите на Интер откако Нероаѕурите стигнаа до трофејот од Лигата на Шампионите Шампионот во Мото ГП, Валентино Роси испрати честитки ...

Мурињо: Со Флорентино Перез ќе се сретнам во понеделник

24Фудбал - 23.05.2010

Жозе Мурињо вели дека во понеделник ќе се сретне со Флорентино Перез за да разговара со претседателот на Реал Мадрид за проектот на Кралевите Во последните десетина дена силно се шпекулираше дека ...

"Марка": Постигнат договор, Мурињо во Реал

Спортнет - 23.05.2010

Шпанскиот дневник "Марка" во неделното издание известува дека мадридски Реал практично ги договорил условите за соработка со Жозе Мурињо и дека само се чека потпишувањето на договорот.

Михајловиќ фаворит за наследник на Мурињо; Интер го контактирал Гвардиола

24Фудбал - 23.05.2010

Медиумите од Италија шпекулираат дека Синиша Михајловиќ е фаворит за превземање на тренерското место во Интер но оние од Шпанија велат дека Нероаѕурите го контактирале Пеп Гвардиола Откако е се ...

Кого Мурињо ќе го донесе во Реал?

Спортнет - 23.05.2010

Само неколку часа по освојувањето на Лигата на Шампионите со Интер и најавите дека Жозе Мурињо ќе ги напушти "нероазурите" и дека ќе се пресели во мадридски Реал, светските медиуми веќе почнаа со ...

Мурињо мораше да се појави на прославата на Интер!

Спортнет - 23.05.2010

Жозе Мурињо е лик кон кој или се обожува или се мрази. Средина едноставно нема. Контроверзниот тренер нема влакна на јазикот, често е во недоразбирање со сите кои не размислуваат како него.

Морати: Мурињо е привлечен од Реал но тајмингот е погрешен

24Фудбал - 23.05.2010

Масимо Морати признава дека не е среќен поради тоа што Жозе Мурињо преку медиумите најави заминување од Џузепе Меаца и вели дека тајмингот е лош за негова преселба во Мадрид Медиумите во последно ...

Мурињо: Ќе биде огромен предизвик да се игра против Барселона

24Фудбал - 23.05.2010

Жозе Мурињо вели дека тој сега ќе се соочи со нов голем предизвик – да се победи во Ла Лига каде што Барселона изминатава сезона освои 99 бода Мурињо по финалето од Лигата на Шампионите и ...

Морати: Исто е како и пред 45 години

Спорт Денес - 23.05.2010

Председателот на Интер, Масимо Морати после 45 години повторно ја доживеа радоста неговиот тим да стане Европски шампион.

Мурињо: Мојата работа е завршена!

Спорт Денес - 23.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо успеа да испише историја со уште еден клуб, покрај Челзи тој и од тимот на Интер направи шампион после долги години чекање.

Интер се израмни по бројот на титули со Барса и ...

Спорт Денес - 23.05.2010

Покрај тоа што има репутација на еден од најголемите фудбалски гиганти, тимот на Интер цели 45 години ја немаше освоено титулата на Стариот Континент.

Жозе Мурињо го осви 17-от трофеј во кариерата

Спорт Денес - 23.05.2010

Жозе Мурињо со право се смета за најдобар тренер во светот во моментов. На едни ми се допаѓа, на други ги иритира, но Португалецот секоја година ја збогатува колекцијата со нов трофеј.

Снајдер: Мурињо е најдобриот

Спорт Денес - 23.05.2010

Весли Снајдер смета дека актуелниот тренер на Интер, Жозе Мурињо е најдобриот на светот. „Жозе Мурињо беше најважниот елемент. Тој е најдобриот тренер на целиот свет.

Во Италија се поклонуваат пред Интер, Мурињо и Принцот

Спорт Денес - 23.05.2010

Италијанските медиуми го величаат миланскиот гигант Интер откако синоќа нероазурите успеаа да победат во големото финале од Лигата на Шампионите во Мадрид.

Мојата работа со Интер е завршена, сега сакам со Реал

Форум - 23.05.2010

„Мојата работа овде е завршена. Лигата на шампионите сакам да ја освојам со три различни клуба“, изјави по натпреварот во Мадрид Мурињо Мурињо на Интер му ја донесе европската шампионска титула по ...

Мурињо: Го напуштам Интер и преминувам во Реал Мадрид

Спорт Денес - 23.05.2010

Жозе Мурињо потврди дека го напушта Интери, давајќи силно уверение дека се сели во Реал Мадрид. Тренерот на Интер, Жозе Мурињо потврдидека го напушта клубот откако освои историска тројна круна со ...

Марка: Жозе потпишува со Реал во вторник или среда

Спорт Денес - 23.05.2010

Жозе Мурињо ќе потпиша договор со Реал Мадрид во вторник или среда, предвидува весникот „Марка“, откако по успехот оваа сезона на кормилото на Интер, тој објави дека си заминува од „нероазурите“.

Мурињо: Направив се’ во Интер, одам во Реал!

Здраво - 23.05.2010

Share По освојување на Европската титула синоќа, легендарниот Жозе Мурињо реши: “Одам во Реал Мадрид. Мојата работа во Интер е завршена, направив историски подвиг, три титули во една сезона.

Маикон: Фала ти Мурињо!

Спорт Денес - 23.05.2010

Бразилскиот фудбалски интернационалец Даглас Маикон по освојувањето на Лигата на Шампионите изјави дека сака да го испочитува својот договор со Интер, но остави и отворена врата за евентуално ...

"Марка": Постигнат договор, Мурињо во Реал

Идивиди - 23.05.2010

Шпанскиот дневник "Марка" во неделното издание известува дека мадридски Реал практично ги договорил условите за соработка со Жозе Мурињо и дека само се чека потпишувањето на договорот.

Станковиќ сака Михајловиќ да биде новиот тренер на ...

Спорт Денес - 23.05.2010

Дејан Станковиќ смета дека тренерот на Катанија, Синиша Михајловиќ е најдобриот избор кој може да го замени успшниот Жозе Мурињо на клупата на Интер.

Мурињо заминува од Интер

Алфа - 23.05.2010

По вчерашнот освојување на трофејот во Лигата на шампионите предводникот на Интер, Жозе Мурињо, најави заминување од клубот.

Мурињо: Интересот со Реал ни е заеднички

Спорт Денес - 23.05.2010

Жозе Мурињо, тренерот на Европскиот Шампион Интер, изјави дека покрај тоа што има заеднички интерес со Реал Мадрид да го води тимот на кралевите тој сепак нема остварено контакт со раководството на ...

Морати го избрал Синиша Михајловиќ за тренер

Спорт Денес - 23.05.2010

Она што синоќа Жозе Мурињо прв пат официјално го кажа се знаеше подолго време, „Специјалниот“ го напушта Интер со шампионската титула во Европа, Италија и освоен Куп на Италија.

Мурињо во Мадрид го сака и Фиго

Спорт Денес - 23.05.2010

Откако се е поверојатно дека тренерот на Интер, Жозе Мурињо ќе се пресели во Реал Мадрид во наредниот период, се повеќе се зголемуваат шпекулациите кого ќе доведе Португалецот покрај себе.

Интер по 45 години пак европски првак

Кирилица - 23.05.2010

Мадридското финале е историско за миланскиот клуб, за играчите, со хет-трикот, но и за претседателот Масимо Морати, кој го наследува својот татко Анџело, творецот на првите две круни до 60-те.

Мурињо: Мојата работа во Интер е завршена

Сител - 23.05.2010

"Мојата работа овде е завршена. Лигата на Шампионите сакам да ја освојам со три различни клуба." - е изјавата со која Мурињо го прокоментира освојувањето на клупското првенство на Европа и практично ...

Мурињо: Веројатно заминувам

eReporter - 23.05.2010

Непосредно откако ја освои Лигата на шампионите со миланскиот фудбалски клуб Интер, тренерот Жозе Мурињо вечерва изјави дека најверојатно ќе го напушти италијанскиот фудбалски шампион.

Мурињо: Реал Мадрид ќе биде мој трет дом

eReporter - 23.05.2010

Тренерот на миланскиот клуб Интер, Жозе Мурињо изјави денеска дека фудбалскиот клуб Реал Мадрид ќе биде негов „трет дом“ со што го најави извесното заминување од италијанскиот клуб.

Михајловиќ тренер на Интер?

Макфакс - 23.05.2010

Нов тренер на миланскиот Интер ќе биде Синиша Михајловиќ, пишуваат белградските гласила, додавајќи дека тој на клупата на првакот на Италија и на Европа, ќе го замени Жозе Мурињо.

Роналдо: Сакам Мурињо да ја освои Лигата на Шампионите

24Фудбал - 22.05.2010

Кристијано Роналдо не сака да говори за можноста Мурињо да се пресели во Реал Мадрид но посакува неговиот сонародник да триумфира во Лигата на Шампионите со Интер Португалскиот интернациналец се ...

Морати: Не мислам дека Мурињо потпишал за Реал Мадрид

24Фудбал - 22.05.2010

Морати вели дека Жозе Мурињо не се договорил со Реал Мадрид пред финалниот натпревар против Баерн Минхен. Претседателот на Интер, Масимо Морати е презадоволен што неговиот тим е дел од големото ...

Мурињо бара од Флорентино Перез ангажман на Маикон

24Фудбал - 22.05.2010

Marca објави дека Жозе Мурињо побарал од Флорентино Перез ангажман на десниот бек на Интер, Маикон Медиумите од Италија уште пред неколку дена објавија дека Маикон заедно со Диего Милито и Александар ...

Луис Фиго: Мурињо си заминува? Животот продолжува

24Фудбал - 22.05.2010

Директорот на Интер, Луис Фиго вели дека сеуште не е одлучено за иднината на Жозе Мурињо но и да замине стратегот ’животот мора да продолжи’ Масимо Морати а и самиот Жозе Муроињо негираше дека тој ...

Жозе Мурињо беше крунисан за крал

Спорт Денес - 22.05.2010

Најконтроверзниот фудбалски стратег на планетата, воедно еден од најдобрите тактичари, Жозе Мурињо денеска доби круна. За време на пресконференцијата пред утрешното големо финале во Мадрид во кое ...

Реал најуспешен за Интер трета титула

Форум - 22.05.2010

Шпанскиот гигант и по саботното финале кое првпат во историјата се одигра во сабота, останува најтрофејниот клуб на стариот континент со девет титули, а вечерашниот победник милански Интер има ...

Мурињо: Размислувам за Баерн, не за Реал

Кирилица - 22.05.2010

Португалскиот стратег на Интер, уште еднаш и посочи на европската јавност дека тотално е концентриран на Интер и финалето со Баерн, и дека воопшто не размислува за Реал Мадрид по најавите дека од ...

Мурињо со победа вечерва ќе заработи 6 милиони евра?

Канал5 - 22.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо ќе зарабори 6 милиони евра ако вечерва успее да победи во финалето од Лигата на шампионите, пишуваат шпанските медиуми.

Мурињо: Вечерва го играме натпреварот од соништата, по него почнува нов живот

Канал5 - 22.05.2010

Неизвесноста за иднината на Жозе Мурињо во Интер е речиси подеднакво интересна за јавноста како и самото финале од Лигата на шампионите.

Мурињо ќе потпише тригодишен договор со Реал

24Фудбал - 21.05.2010

Marca денеска објави дека Жозе Мурињо ќе стави потпис на тригодишен договор со Реал Мадрид вреден 10 милиони евра по сезона Мадридските AS и Marca , кои се блиску до управата на Реал продолжуваат ...

Морати: Мораме да ја добиеме последната битка

24Фудбал - 21.05.2010

Масимо Морати вели дека Интер е целосно фокусиран на дуелот со Баерн Минхен и Нероаѕурите мора да ја добијат последната битка во сезоната Претседателот на Интер исто така вели дека не губи надеж кога ...

Мурињо: Сакам да ја освојам Лигата на Шампионите за Интер

24Фудбал - 21.05.2010

Жозе Мурињо испрати порака до сите ’Интеристи’ преку официјалната веб страна на клубот – Сакам да ја освојам Лигата на Шампионите за Интер Во пресрет на финалето од Лигата на Шампионите се погласни ...

Антонио Калиендо: Маикон мисли само на финалето од ЛШ

24Фудбал - 21.05.2010

Агентот на Маикон, Антонио Калиендо вели дека неговиот клиент е фокусиран само на финалето од Лигата на Шампионите Бразилскиот интернационалец важи за еден од најдобрите десни бекови и вчера се ...

Ако Интер ја освои Лигата на Шампионите, Реал ќе ги добие Мурињо и 3 милиони евра?

Спортнет - 21.05.2010

Доколку екипата на Интер го освои Лигата на Шампионите, екипата на Реал ќе заработи 3 милиони евра. Иако "кралскиот клуб" нема да биде во финалето од Лигата на Шампионите ќе бидат во можност да ...

Мурињо: Сакам утре да го видам Морати со трофејот од Лигата на Шампионите

24Фудбал - 21.05.2010

Жозе Мурињо вели дека воопшто не се грижи за шпекулациите кои го поврзуваат со преселба во Реал Мадрид бидејќи е фокусиран само на финалето од Лигата на Шампионите и трофејот кој Интер го нема ...

Жулио Цезар: Сите противници се плашат од Мурињо

Спорт Денес - 21.05.2010

Голманот на Интер, Жулио Цезар го опсипа со комплименти тренерот на тимот Жозе Мурињо. Бразилскиот голман е сигурен дека сите противници на нероазурите се плашат од Специјалниот и неговото фудбалско ...

Валдано: Мурињо не е најдобриот

Спорт Денес - 21.05.2010

Генералниот директор на Реал Мадирд, Хорхе Валдано изјави дека тренерот на Интер, Жозе Мурињо „ не е најдобриот“. Валдано е човекот чија задача е да го убеди Мурињо да пристигне на Бернабе, се ...

Валдано: Мурињо не е најдобриот тренер на светот

Спортски - 21.05.2010

Генералниот директор на Реал Мадрид, Хорхе Валдано не жали заради продажбата на Робен и Снајдер и според него Жозе Мурињо не е најдобриот тренер во светот.

10 милиони евра по сезона за Мурињо

Спорт Денес - 21.05.2010

Според пишувањето на шпанските медиуми, доаѓањето на харизматичниот португалски стручњак, Жозе Мурињо, на клупата на Реал Mадрид е веќе готова работа, а денес излегоа и информациите за висината на ...

Мурињо: За нас титулата е мечта

Спорт Денес - 21.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо го одреди финалето во Лигата на Шампиоините како вондреден настан за сите во клубот, особено за навивачите. „За навивачите финалето е нешто сензационално, неверојатно.

Интер ја освојува Лигата на Шампионите, Реал добива ...

Спорт Денес - 21.05.2010

Доколку екипата на Интер ја освои Лигата на Шампионите, екипата на Реал ќе заработи 3 милиони евра. Иако „кралскиот клуб“ нема да биде во финалето од Лигата на Шампионите ќе се наоѓа во можност да ...

ЛШ: Реал навива за Интер поради 3 милиони евра

eReporter - 21.05.2010

Управата на мадридски Реал, на чиј садион ќе се игра утрешното финале во Лигата на шампиони (ЛШ), сигурно ќе навива Интер да ја освои титулата, бидејќи во таков случај касата на „кралскиот“ клуб ќе ...

Мурињо: Размислувам за Баерн, а не за Реал

eReporter - 21.05.2010

Тренерот на фудбалскиот клуб Интер, Жозе Мурињо изјави денеска дека размуслува само за утрешното финале во Лигата на шампионите против Баерн Минхен, но не и за можностите следната сезона да го води ...

Спорт - Бенитез во Интер?

Време - 20.05.2010

Рафаел Бенитез е еден од најсериозните кандидат за наследник на Жозе Мурињо откако овој стратег ќе го напушти кормилото на Интер.

Мурињо ги сака Маикон, Милито и Коларов во Реал

24Фудбал - 20.05.2010

Жозе Мурињо веќе разговарал со Реал Мадрид за потенцијалните трансфер цели и сака ангажман на Маикон, Диего Милито и Аленсандар Коларов Иако ’Специјалнииот’ негира договор со Реал Мадрид, медиумите ...

Интер веќе го контактирал Михајловиќ; посериозни преговори по финалето од ЛШ

24Фудбал - 20.05.2010

Интер остварил првични контакти со Синиша Михајовиќ и двете страни се договориле да одржат посериозни преговори по финалето од Лигата на Шампионите Нероаѕурите негираат дека се во потрага на нов ...

Бутрагуењо: Пелегрини е одличен професионалец, ми се допаѓа неговиот стил

24Фудбал - 20.05.2010

Емилио Бутрагуено вели дека бордот на директори на Реал ќе се сретне следната недела кога ќе биде донесена одлуката за тоа кој ќе го предводи тимот следната сезона Директорот на Реал Мадрид признава ...

Му дојде крајот на Пелегрини, синоќа заработил отказ

Спорт Денес - 20.05.2010

Како што и се очекуваше Мануел Пелегрини неславно ја заврши одисеата на Сантијаго Бернабе, тој заработи отказ, исто како и своите претходници, кои не успеаа да донесат титула во првата сезона.

Коларов може да дојде во Реал само ако тренер биде Мурињо

Спортски - 20.05.2010

Агентот Ернесто Бронзети ги отфрли шпекулациите за трансфер на левиот бек на Лацио, Александар Коларов во Реал Мадрид, но не ја исклучи можноста во случај тренер да биде Мурињо.

Перес му нуди 80 милиони на Мурињо за нови играчи

Спорт Денес - 20.05.2010

Жозе Мурињо ќе добие околу 80 милиони евра за да го засили тимот на Реал Мадрид со нови играчи, тврди весникот Марка. Со секој поминат ден изгледите на португалецот да стане дел од Реал Мадрид се ...

Никој не го сака местото на Мурињо

Спорт Денес - 20.05.2010

Техничкиот директор на Интер, Марко Бранка негираше дека управата на „нероазурите“ преговарала со тренерот на Ливерпул, Рафаел Бенитез.

Мурињо: Финалето од ЛШ е најважен натпревар на светот!

Канал5 - 20.05.2010

Финалето од Лигата на шамшионите за Жозе Мурињо е поважен настан од Светското првенство. - Тоа е најважниот фудбалски натпревар на светот! Поважна дури и од Светското првенство затоа што фудбалерите ...

Пелегрини од Реал во Виљареал?

Сител - 20.05.2010

Мануел Пелегрини ја заврши неславно кариерата во Реал Мадрид, и заработи отказ, откако не успеаа да донесе ниту една титула во првата сезона.

Михајловиќ во пол позиција за да го наследи Мурињо во Интер

24Фудбал - 19.05.2010

La Gazzetta dello Sport објави дека тренерот на Катанија, Синиша Михајловиќ е во пол позиција за да го наследи Жозе Мурињо доколку Португалецот се пресели во Реал Мадрид И покрај тоа што Мурињо ...

Мурињо: Сакам да се преселам во Реал Мадрид; но не знам кога

24Фудбал - 19.05.2010

Весникот Marca на својата насловна страна објави дека Жозе Мурињо признав дека сака преселба во Реал но стратегот не знеа кога ќе се пресели во Мадрид Секој ден се појавуваат голем број на нови ...

Мурињо ќе ја донесе конечната одлука по финалето во Лигата на Шампионите

Спортнет - 19.05.2010

Тренерот на Интер Жозе Мурињо уште еднаш ги демантираше гласините кој пристигнуваат од Шпанија, а во кој се тврди дека португалецот веќе потпишал договор со мадридски Реал, но додаде дека сеуште не е ...

Мурињо: Интер и Реал се единствените опции за мене

24Фудбал - 19.05.2010

Жозе Мурињо вели дека тој има само две опции за својата иднина - или ќе остане во Интер и по крајот на сезоната или пак ќе се пресели во Реал Мадрид Медиумите веќе го гледаат Жозе Мурињо како нов ...

Кварезма сака да го напушти Интер

24Фудбал - 19.05.2010

Фудбалерот на Интер од средниот ред, Рикардо Кварезма вели дека сака да го напушти клубот и да се пресели во друг каде што ќе може да игра.

Лапорта и Фиго: Мурињо ќе се вклопи во Реал Мадрид

24Фудбал - 19.05.2010

Преседателот на Барселона, Хуан Лапорта и директор на Интер, Луис Фиго веруваат дека Жозе Мурињо се вклопува во профилот на Реал Мадрид Портагалецот по финалето од Лигата на Шампионите во сабота ќе ...

Мурињо им делеше влезници на навивачите

Утрински - 19.05.2010

Португалецот Жозе Мурињо може да го сакате или благо кажано да не го симпатизирате. Во редот за влезници за саботното финале од Лигата на шампионите со Баерн, стоеше момче кое не ни претпостави што ...

Мурињо: Интер или Реал, нема трета опција

Утрински - 19.05.2010

„Единствени опции за наредната сезона се Интер или Реал“, изјави вчера тренерот на Интер, Жозе Мурињо, во интервјуто за мадридскиот спортски дневник, „Марка“.

АС: Рајкард го менува Мурињо

Спорт Денес - 19.05.2010

Тимот на Интер веќе бара заменик за Мурињо, покрај тоа што португалецот сеуште кажува дека е во Милано а не во Мадрид. Франк Рајкард ќе биде заменикога на Мурињо на клупата на Интер, пишува ...

Специјалниот: Уште не сум во Реал, Интер го игра ...

Спорт Денес - 19.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо за кој што се смета дека со сигурност е новиот тренер на шпанскиот гигант Реал Мадрид, призна дека не е доволно почитуван во Италија.

Михајловиќ проговори за враќање во Интер

Спорт Денес - 19.05.2010

Каде ќе продолжи кариерата на Синиша Михајловиќ? Тренерот на Катанија со своите резулатит го привлече вниманието на италјанските медиуми кој пишуваа дека младиот српски тренер ќе го замени Жозе ...

Капело не сака во Интер, но замената е веќе пронајдена?

Спорт Денес - 19.05.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати е свесен дека мора да бара замена за Жозе Мурињо кој се наоѓа на чекор од премин во мадридски Реал, а замената е веќе пронајдна се шпекулира низ италијанските ...

Морати потврди: Мурињо си оди!

Идивиди - 19.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо, со сигурност ќе го напушти италијанскиот шампион и тоа по завршувањето на финалето од Лигата на шампионите откако неговиот тим ќе го одигра дуелот со Баерн.

Реал Мадрид денеска му врачува отказ на Пелегрини

Спорт Денес - 19.05.2010

Шпанскиот фудбалски вицешампион Реал Мадрид денеска и официјално би требало да го разреши од функцијата менаџер на тимот Мануел Пелегрини, тврди шпанскиот спортски дневен весник „Марка“.

Мурињо во Реал за неверојатни 45 милиони евра?

Форум - 19.05.2010

Најтиражниот шпански спортски весник „Ас“ во денешниот број пишува дека прославениот португалски тренер Жозе Мурињо на лето ќе го преземе Реал Мадрид Се проценува дека Мурињо за тригодишен договор би ...

Мурињо: Ни предстои најголемиот натпревар во светот

Спорт Денес - 19.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо објави дека натпреварот помеѓу неговиот Интер и тимот на Баерн Минхен е најголемиот натпревар во светот на фудбалот.

„Интер или Реал, трета опција нема“

Спорт Денес - 19.05.2010

Харизматичниот португалски стручњак, Жозе Мурињо за шпанската „Марка“ изјави дека неговите опции за следната сезона се Интер или Реал Мадрид. „Сеуште не знам дали наредната сезона ќе го водам Реал.

Мурињо: Чекам Реал да го направи првиот чекор

Спортски - 19.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо вели дека би сакал да биде на чело на Реал Мадрид иако ќе му биде тешко да го напушти Интер после сите овие освоени трофеи изминативе две години.

Михајловиќ го менува Мурињо?

Спорт Денес - 19.05.2010

Моменталниот тренер на Катанија и поранешен репрезентативец на Србија, Синиша Михајловиќ би можел да седне на клупата на Интер за да ја пополни празнината која би настанала со евентуално заминување ...

За Мурињо кариерата би била неуспешна доколку не го ...

Спорт Денес - 19.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо ги подхрани шпекулациите поврзани со неговото заминување од Италијанскиот шампион во текот на овој предоден рок.

Мурињо: Најважен натпревар на светот

Вечер - 19.05.2010

Дуелот меѓу Интер и Баерн (М) е поважен и од оние на Мундијалот, зашто клубовите кои можат да ги купат најдобрите светски фудбалери, играат на повисоко ниво од репрезентациите, вели Жозе ...

Мурињо: Го сакам Реал

eReporter - 19.05.2010

Тренерот на Интер Жозе Мурињо рече денеска дека сака да стане тренер на Реал Мадрид, но оти не е сигурен кога тоа ќе се случи.

Мурињо: Чекам Реал да го направи првиот чекор

Таратур - 19.05.2010

Португалецот вели дека би сакал да биде на чело на Реал Мадрид иако ќе му биде тешко да го напушти Интер после сите овие освоени трофеи изминативе две години.

Мурињо повторно демантира

Inpress - 19.05.2010

Милано, 19. мај (ИНПРЕС) Тренерот на Интер, Жозе Мурињо уште еднаш ги демантираше информациите кои пристигнуваат од Шпанија, а кои велат дека португалецот веќе потпишал договор со Реал Мадрид.

AS: Реал и Мурињо имаат вербален договор за преселба на стратегот во Мадрид

24Фудбал - 18.05.2010

AS утрово објави дека агентот на Жозе Мурињо, Жорге Мендез постигнал вербален договор со претставници на Реал за преселба на стратегот во Мадрид Продолжуваат шпекулациите за иднината на Жозе Мурињо, ...

Пелегрини на излезна врата, се чека Мурињо

Спортнет - 18.05.2010

Како што пишуваат шпанските медиуми Мануел Пелегрини на тренингот во понеделникот се поздравил со играчите на Реал Мадрид а подоцна и разговарал со генералниот директор на клубот Хорхе Валдано околу ...

Мурињо повторно негира: Немам договор со Реал Мадрид

24Фудбал - 18.05.2010

Жозе Мурињо повторно признава дека не е среќен од Италијанскиот фудбал но повторно негира дека има договор со Реал Мадрид Секој ден има голем број на шпекулации за иднината на Жозе Мурињо, кој се ...

Марко Бранка: Контакт со Бенитез? Мурињо е нашиот тренер

24Фудбал - 18.05.2010

Спортскиот директор на Интер, Марко Бранка негира дека тие се во контакт со Рафаел Бенитез и нагласува дека тие веќе имаат тренер во името на Жозе Мурињо Денеска медиумите од Италија споменаа голем ...

Михајловиќ: Сонувам некој ден да бидам тренер на Интер

Спортски - 18.05.2010

Србскиот тренер, Синиша Михајловиќ рече дека нема така големо искуство за да води тимови као што се Интер и Сампдорија, иако негов сон е некој ден да биде на чело на Нероазурите.

Морати: Мислам дека Мурињо можеби ќе не напушти

Спорт Денес - 18.05.2010

Последните денови се почесто се шпекулира дека тренерот на Интер Жозе Мурињо ќе го напушти кормилото на миланскиот клуб, со кого оваа сезона остварува големи успеси.

Морати: Мислам дека Мурињо ќе не напушти

Идивиди - 18.05.2010

Последните денови се почесто се шпекулира дека тренерот на Интер, Жозе Мурињо ќе го напушти кормилото на миланскиот клуб, со кого оваа сезона остварува големи успеси.

Пелегрини го откажал последниот тренинг

Спорт Денес - 18.05.2010

Вчера во 10.30 часот наутро фудбалерите на Реал Мадрид требаше да го одржат последниот официјален тренинг во сезоната 2009/2010.

Пелегрини на излезна врата, се чека Мурињо

Идивиди - 18.05.2010

Како што пишуваат шпанските медиуми Мануел Пелегрини на тренингот во понеделникот се поздравил со играчите на Реал Мадрид а подоцна и разговарал со генералниот директор на клубот Хорхе Валдано околу ...

Мурињо во Реал по финалето од ЛШ?

Кајгана - 18.05.2010

Според тврдењата на шпанскиот весник, Мурињо ќе го напушти Интер по финалето од Лигата на шампиони и ќе дојде на кормилото на мадридски Реал.

Пелегрини си заминува

Алсат-М - 18.05.2010

Според шпанските медиуми, тренерот на Реал Мадрид, Мануел Пелегрини, на вчерашниот тренинг се збогувал со своите играчи. Потоа имал средба со генералниот менаџер на кралската екипа Хорхе Валдано.

Пелегрини на излезна врата, се чека Мурињо

Сител - 18.05.2010

Како што пишуваат шпанските медиуми Мануел Пелегрини на тренингот во понеделникот се поздравил со играчите на Реал Мадрид а подоцна и разговарал со генералниот директор на клубот Хорхе Валдано околу ...

Мурињо во сабота последен пат ќе го предводи Интер?

Канал5 - 18.05.2010

Саботното финале од Лигата на шампионите ќе биде последен натпревар на Интер под водство на “Посебниот”- Жозе Мурињо. Ова го пишуваат шпанските спортски весници, тврдејќи дека Мурињо од следната ...

Мурињо: Не сум среќен во Италија, но тоа не значи дека ќе си заминам

Таратур - 18.05.2010

Тренерот на Интер одлуката дали ќе остане или ќе замине во Реал Мадрид ќе ја донесе за десетина дена. Потврди дека воопшто не е среќен во Италија и затоа може да си замине.

Рамос: Пелегрини треба да биде горд

Таратур - 18.05.2010

Десниот бек на Реал Мадрид упати позитивни коментари за работата на Пелегрини оваа сезона. Ако си замине од Бернабеу, може тоа да го направи со високо подигната глава.

Мурињо на местото на Пелегрини

Канал 77 - 18.05.2010

Како што пишуваат шпанските медиуми Мануел Пелегрини на тренингот во понеделникот се поздравил со играчите на Реал Мадрид а подоцна и разговарал со генералниот директор на клубот Хорхе Валдано околу ...

Пелегрини заминува, се чека Мурињо

Inpress - 18.05.2010

Мадрид, 18. мај (ИНПРЕС) Според денешните изданија на шпанските весници, тренерот на Реал Мадрид, Мануел Пелегрини на вчерашниот тренинг се збогувал со фудбалерите.

Морати: Мурињо има долгорочен договор со Интер но не знам дали тој ќе остане

24Фудбал - 17.05.2010

Масимо Морати вели дека не знае дали Жозе Мурињо ќе го предводи тимот на Интер и следната година и покрај тоа што стратегот има договор за уште неколку години Претседателот на Нероаѕурите објасни ...

Валдано не демантира дека Мурињо ќе биде нов тренер, иднината на Пелегрини неизвесна

24Фудбал - 17.05.2010

Генералниот директор на Реал Мадрид, Хорхе Валдано дискутира за синоќешниот натпревар против Малага и вкупната сезона на Кралевите.

Паолило: Се надевам дека Мурињо ќе остане

24Фудбал - 17.05.2010

Извршниот директор на Интер, Ернесто Паолило се надева дека Жозе Мурињо нема да си замине од клубот во летниот преоден рок.

Морати: Солзите на Мурињо? Тоа беше израз на љубовта кон играчите и фановите

24Фудбал - 17.05.2010

Масимо Морати верува дека солзите на тренерот Жозе Мурињо по освојувањето на Скудетото се израз на љубов кон играчите и фановите а не збогување Голем дел од медиумите од Италија ги посочија солзите ...

Морати: Ќе биде изненадување доколку Мурињо остане

24Фудбал - 17.05.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати призна дека очекува Жозе Мурињо да замине од Џузепе Меаца по крајот на сезоната ’Специјалниот’ силно се поврзува со кормилото на Реал Мадрид и покрај тоа што ...

Морати: Мислам дека Мурињо ќе не напушти

Спортнет - 17.05.2010

Последните денови се почесто се шпекулира дека тренерот на Интер Жозе Мурињо ќе го напушти кормилото на миланскиот клуб, со кого оваа сезона остварува големи успеси.

Мурињо продолжува да молчи за својата иднина

Спорт Денес - 17.05.2010

Португалскиот тренер на Интер, Жозе Мурињо ужива заедно со своите фудбалери. Ги поздрави и навивачите на тимот, откако денес тимот ја освои својата 5-та последователна титула во Серија А, но сепак го ...

Морати со титула го прослави својот 65-ти роденден

Спорт Денес - 17.05.2010

Сопственикот на Интер, Масимо Морати можеби го доби најубавиот подарок од својот тим за својот 65-ти роденден. „Нероазурите“ со победата од 1:0 над Сиена ја освоија својата 18-та титула во Серија А, ...

Валдано не му гарантира на Пелегрини останување во ...

Спорт Денес - 17.05.2010

Десната рака на Флорентино Перес, Хорхе Валдано не му гарантира на Мануел Пелегрини место на клупата на Реал за наредната сезона, откако тој не успеа да донесе ниту една титула во текот на првата ...

Мурињо останува во Интер

Алфа - 17.05.2010

По прославувањето на титулата во Серија А, тренерот на Интер, Жозе Мурињо изјави дека во моментов е многу далеку од преселба во Мадрид и преземање на функцијата во Кралскиот Клуб.

Мурињо: Не сум среќен во Италија, но не одам во Реал ...

Спорт Денес - 17.05.2010

Менаџерот на старо-новиот италијански фудбалск шампион Интер, Жозе Мурињо ја отвори душата по својот втор триумф во најсилната фудбалска лига во Италија.

Видео: Мурињо се расплака пред тифозите на Интер

Спорт Денес - 17.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо се расплака пред тифозите на „нероазурите“. Специјалниот не можеше да ги сокрие солзите во моментите кога отиде кај публиката на Интер на стадионот во Сиена по ...

Морати: Скудетото е на Мурињо, следна цел е ЛШ

Спорт Денес - 17.05.2010

Шефот на Интер, Масимо Морати остана доста задоволен по освојувањето на 18. шампионска титула во Италија. Интересен е фактот што покрај петтата освоена титула, покрај двојната круна во Италија, ...

50.000 ја празнуваа титулата на Интер - Мурињо ...

Спорт Денес - 17.05.2010

Околу 50 000 тифози на италијанскиот шампион, Интер ја празнуваа историската 18. титула во Италија, која нероазурите ја заработија во текот на вчерашниот ден.

Рамос: Пелегрини треба да биде горд на тоа што го сработи оваа сезона

Спортски - 17.05.2010

Десниот бек на Реал Мадрид, Серхио Рамос упати позитивни коментари за работата на Пелегрини оваа сезона и ако тој си замине од Бернабеу може тоа да го направи со високо подигната глава.

Мурињо: Не сум среќен во Италија, но тоа не значи дека ќе си заминам

Спортски - 17.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо одлуката дали ќе остане или ќе замине во Реал Мадрид ќе ја донесе за 10-тина дена. Тој потврди дека воопшто не е среќен во Италија и затоа може да си замине.

Морати се помири, Мурињо заминува од Интер?

Кирилица - 17.05.2010

Португалецот Жозе Мурињо од поодамна посочува дека не е среќен во Италија, па во последно време е прв пик на Реал Мадрид Контроверзниот стручњак дури и призна дека ќе биде тренер на најголемиот ...

Мурињо не потврди дека останува

Вечер - 17.05.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо, по освојувањето на "скудетото", повторно одби да одговори на прашањето дали и следната сезона ќе го предводи италијанскиот гигант.

Мурињо: Не сум среќен во Италија, но не одам во Реал

eReporter - 17.05.2010

Италија не е мој дом и тоа не е земја што ме усреќува додека работам, изјави тренерот на Интер, Жозе Мурињо, потврдувајќи дека за својата иднина во клубот ќе разговара со одговорните по завршувањето ...