TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Вардар се изненадени што не добија пари од ФФМ

Време - 27.02.2004

ФУДБАЛ - ПО РАСПРЕДЕЛБАТА НА ПАРИТЕ ОД ПРОГРАМАТА ХЕТ-ТРИК Изненаден сум зошто никаде не не споменаа, но ќе бараме од претседателот на ФФМ, Харалампие Хаџиристески, писмено да ни каже дали воопшто ќе добиеме пари за планот на Вардар и на Работнички Кометал за изградба на четири помошни терени, рече ...

На ФФМ не му следува бонус

Време - 27.02.2004

ФУДБАЛ - СЛОБОДАН ВУЈЧИЌ, „СПОРТ 5“ Никаков бонус не би требало да добие Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) од „Спорт 5“, имателот на ТВ-правата на мечевите на македонската фудбалска федерација, изјави Слободан Вујчиќ, претставникот на „Спорт 5“.

Преку рамковниот договор ќе се гради и стадионот во Тетово

Вест - 27.02.2004

При поделбата на 2.5 милиони швајцарски франци на завчерашната седница на УО на ФФМ Тетовскиот стадион доби финансиски средства без поднесен проект Албанскиот блок кој членува во Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), инсистирал да се примени Рамковниот договор и при ...

ФФМ ги откажа сите активности

Дневник - 27.02.2004

ФУДБАЛ - ПО СМРТТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАЈКОВСКИ Фудбалската федерација на Македонија вчера ги откажа сите активности по веста за авионската несреќа во близината на Мостар, во која животот го загуби претседателот Трајковски. Од половина пат кон Сараево беше вратена фудбалската експедиција составена ...

Скендеровски и Димовски селектори за 150 евра

Дневник - 26.02.2004

СЕДНИЦА НА УО НА ФФМ Победа доби 950.000, Беласица 500.000, Слога Ј. 450.000, Башкими 400.000, а Градскиот стадион во Тетово - 200.000 франци По двегодишна волонтерска работа, Васко Скендеровски продолжува селекторската должност на македонската футсал-репрезентација да ја извршува за надомест од ...

Од мечот Македонија Англија - 275.000 евра

Утрински - 26.02.2004

Маратонска седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија Фудбалската федерација на Македонија од продадени билети на дуелот Македонија - Англија заработи 275.000 евра, а Управниот одбор на ФФМ на вчерашната маратонска седница безрезервно го прифати извештајот за најуспешниот и ...

Нецел милион франци за и Победа да добие репрезентативен стадион

Време - 26.02.2004

ФУДБАЛ - ОДЛУКА НА УО НА ФФМ Златко Крстевски Фудбалската федерација на Македонија и додели на Победа 950.000 швајцарски франци за да го изгради стадионот Гоце Делчев во Прилеп, кој би требало да стане втор репрезентативен стадион во државава, по Градски во Скопје.

Стадионот во Прилеп доби 950.000 швајцарски франци

Вест - 26.02.2004

Седница на УО на ФФМ При расподелбата на 2.5 милиони швајцарски франци од "Хет-трик" програмата на УЕФА, на вчерашната седница на Управниот одбор на ФФМ е одлучено на прволигашот Победа, за реновирање на прилепскиот стадион Гоце Делчев, да му припаднат 950.000 "швајцарци".

ФФМ ги распредели парите од хет трик програмата на ФИФА

А1 - 25.02.2004

950 илјади швајцарски франци за проектот на Победа за прилепскиот стадион, пола милион за проектот на Беласица во Струмица, 450 илјади за проектот на Слога Југомагнат за стадионот во Чаир, 400 илјади за проектот на Башкими во Куманово и 200 илјади франци за стадионот во Тетово.

„Големиот брат“ ќе гледа се на Градски

Време - 25.02.2004

ФУДБАЛ - ЈПССДП ЌЕ ГО ДОГРАДУВА ФУДБАЛСКИОТ ХРАМ На аголот помеѓу Северната и Источната трибина, Градскиот стадион ќе добие застаклена контролна соба, од која ќе се снима се што ќе се случува во и надвор од стадионот пред, за време и по натпреварите.

Ќе се делат 2,5 милиони "швајцарци"

Вест - 25.02.2004

На денешната седница на Управниот одбор на ФФМ Поделбата на 2.5 милиони швајцарски франци, која македонската фудбалска Федерација (ФФМ) ќе ги добие од " Хет- трик" програмата на УЕФА, ќе биде главна тема на разговор на денешната седница на Управниот одбор на ФФМ.

До крајот на април

Вест - 25.02.2004

По вчерашниот состанок меѓу луѓето од ФФМ и ЈПССДП Целокупниот зафат за доизградба на нашиот најголем стадион ќе чини околу 100.000 евра До 30 април, до кога нашите клубови треба да пријават стадион за натпреварите во европските купови, нашиот најголем фудбалски храм ќе ги добие сите попратни ...

Фудбалерките добиваат селектор

Вест - 24.02.2004

На утрешната седница на Управниот одбор на ФФМ На утрешната 10-та седница на Управниот одбор на ФФМ од точките на дневниоте ред можеби најинтересна е изборот на селектори во мал и женскиот фудбал. Уште предходно беше најавено дека ќе биде потпишан договор до 2006 година со сегашниот селектор на ...

ФФМ ќе го амнестира „виновникот“ за лажирањето во Охрид?

Време - 24.02.2004

ФУДБАЛ - УТРЕ УО НА „КУЌАТА на ФУДБАЛОТ“ Фудбалската федерација на Македонија најверојатно ќе го врати на работа Славко Јовчев, човекот кој беше директно посочен за виновник за лажираниот резултат на мечот помеѓу младите селекции на Македонија и Србија и Црна Гора.

ФФМ ќе го "помилува" Славко Јовчев ?

Вест - 24.02.2004

Записничарот кој сокри два гола во Охрид се враќа на работа Записничарот на спорниот пријателски натпревар меѓу младите репрезентации на Македонија и на Србија и Црна Гора (0:7) Славко Јовчев најверојатно од четврток ќе биде вратен на работа.

ФФМ повторно ќе го шминка Градски, сега за атер на клубовите

Време - 23.02.2004

ФУДБАЛ - ЗА ПОЛЕСНО ДОБИВАЊЕ ЛИЦЕНЦИ ОД УЕФА Златко Крстевски Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) во најбрзо време ќе почне повторно да го реновира Градскиот стадион во Скопје, откако од лиценцната комисија на Федерацијата доби информација дека ниту нашиот најдобар стадион не ги исполнува ...