TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кодомаќините, Белгија и САД ги продолжуваат натпреварите

Дневник - 15.06.2002

ФУДБАЛ - 17. СП ВО ЈУЖНА КОРЕЈА И ЈАПОНИЈА Португалија е третата селекција од големите фаворити што се враќа дома предвреме, а во вториот круг не се пласираа ниту Русија, Тунис и Полска Кодомаќините, Јужна Кореја и Јапонија, неочекувано ги освоија првите места во групите Д, односно Х, и заедно со ...

Од ремито профитираа Јапонците и Русите

Утрински - 11.06.2002

По нерешениот исход (1:1) во Оита меѓу Белгија и Тунис, во рамките на Х-групата Белгија и Тунис одиграа нерешено 1:1 во Оита, со што и натаму ги задржаа шансите за освојување на првите две места во Х-групата, кои водат во осминафиналето.

Белгија пропушти шанса за поповолна позиција

Дневник - 11.06.2002

ГРУПА Х: ТУНИС - БЕЛГИЈА 1-1 (1-1) Сите опции остануваат во игра во групата Х, откако Тунис и Белгија одиграа нерешено 1-1 во вториот дуел од второто коло. По поразот во првото коло од Русија, ако Тунис повторно загубеше, тоа ќе значеше крај за нив. - Многу сум задоволен.

Јапонците ја забележаа првата победа на СП

Дневник - 10.06.2002

ГРУПА Х: ЈАПОНИЈА - РУСИЈА 1-0 (0-0) Џуничи Инамото, фудбалерот на лондонски Арсенал, го постигна единствениот гол и и ја донесе првата победа на Јапонија на светските првенства, и тоа вчера над Русија, со 1-0. Ова е најголем резултат на Јапонците на СП, по првиот бод освоен во минатата недела во ...