TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Опра е најхуманата славна личност

А1 - 11.12.2010

Американската ТВ водителка, Опра Винфри е најхуманата особа во светот на славните, таа низ својата Фондација за образовни програми и заштита на жените и децата има донирано 40 милиони долари, ...

Опра е најхумана славна личност

Кантар - 11.12.2010

Според податоците на националната филантропска група, Опра Винфри која и самата пред неколку децении се издигна од сиромаштијата, денес е на врвот на листата на најхуманите лица на светот.

Опра: Не сум лезбејка!

БркајРабота - 11.12.2010

Опра Винфри во интервју дадено за Барбара Волтерс одлучно повторила дека нема никакви лезбејски склоности и дека нејзината многу блиска пријателка Гејл Кинг не е ништо повеќе од само пријателка.

Опра е најхуманата славна личност

Точка - 11.12.2010

Американската ТВ водителка, Опра Винфри е најхуманата особа во светот на славните, таа низ својата Фондација за образовни програми и заштита на жените и децата има донирано 40 милиони долари, ...

Опра Винфри: Не сум лезбијка

Дневник - 10.12.2010

Популарната водителка Опра Винфри, која во јануари заедно со телевизиската мрежа „Дискавери“ ќе отвори свој канал, ги отфрли шпекулациите дека е во романтична врска со пријателката Гејл Кинг, со која ...

Опра: Не сум лезбејка

Н.Македонија - 10.12.2010

Познатата американска ТВ-водителка Опра Вимфри во солзи ги демантирала тврдењата дека е лезбејка, велејќи дека постојаните гласини на таа тема ја иритираат Највлијателната афроамериканска жена ...

И Опра се расплака пред камерите

Идивиди - 10.12.2010

Кралицата на толк-шоуто Опра Винфри е позната по тоа што успева во својата емисија да ги расплаче селебрити соговорниците кога зборуваат за својата интима.

ВИДЕО: Опра со помош на хемикалии 'плачела' пред камерите

Точка - 10.12.2010

Човек кој бил претходно вработен кај Опра Вифри, кралицата на ток шоата, тврди дека таа глумела дека плаче во интервјуто што го дала за Барбара Валтерс.

Опра: Не сум геј!

А1 - 09.12.2010

„Не сум лезбејка“, плачеше вчера Опра во интервјуто кое го напарави славната Барабара Волтерс. Иако е познато дека вешата Опра во своето ток-шоу редовно успеава да ги натера своите гости да бризнат ...

Опра Винфри: Јас лезбејка!?

ЗаЗабава - 09.12.2010

Кралицата на американската телевизија Опра Винфри ги демантираше натписите на тамошните медиуми дека таа... ... сака жени.

Опра Винфри: 'Не сум лезбејка'

Точка - 09.12.2010

Славната водителка решила уште еднаш јасно и гласно да ги демантира гласините за својата сексуална ориентација. Опра Винфри во интервјуто кое го дала за Барбара Валтерс одлучно кажала дека нема ...

Опра Винфри: Не сум лезбејка!

Курир - 09.12.2010

Опра Винфри вели дека не е лезбејка. Нејзината долга и лична професионална врска со Гејл Кинг ги поттикна гласините дека тие се лезбејки, но Винфри ги демантираше истите во интервју со Барбара ...

’Не сум лезбејка’ - изјави во плач Опра

Таратур - 09.12.2010

Опра Винфри во солзи ги демантираше шпекулациите дека е лезбејка, изјавувајќи дека постојаните гласини за тоа ја иритираат, бидејќи некои мислат дека лаже.

Опра Винфри во солзи демантираше дека е лезбејка

eReporter - 09.12.2010

Американската тв - ѕвезда Опра Винфри со солзи во очите ги демантираше наводите дека е лезбејка, во емотивно интервју во кое го коментираше 20 – годишно пријателство со Гајл Кинг.

Опра Винфри бордел дама во новиот филм „Ruined“

Курир - 08.12.2010

Опра Винфри ќе игра бордел дама во претстојниот филм „Ruined“. Милијардерскиот медиумски магнат е поставен за преземање на улогата на Mama Nad, жената која работи во разурнат бордел од војната во ...

Гламур - Наградата "Кенеди" за Опра и Пол Макартни

Вест - 07.12.2010

ВАШИНГТОН (АП) - Опра Винфри изоди долг пат од детските години поминати во бедниот дом во Мисисипи со постер од "Битлси" закачен на ѕидот во спалната соба.

Пол Макартни и Опра добитници на наградата „Џон Кенеди“

Дневник - 07.12.2010

Легендарниот музичар и некогашен член на „Битлси“, Пол Макартни, и славната ТВ-водителка Опра Винфри ја добија наградата на Центарот за уметности од Вашингтон - „Џон Ф. Кенеди“.

Опра "ги извади" градите

ЗаЗабава - 07.12.2010

На Опра Винфри и успеа она што ретко кому му успева во Белата куќа - ја засени првата дама на САД, Мишел Обама... Американските медиуми на големо пишуваа за бујното деколте кое кралицата на ТВ шоуата ...

Макартни и Опра овенчани од центарот за уметност „Џон Ф. Кенеди“

Н.Македонија - 07.12.2010

Сер Пол Макартни, познатиот член на легендарната британска група „Битлси“, и популарната телевизиска водителка Опра Винфри станаа добитници на престижните награди на вашингтонскиот центар за ...

Опра ја засени Мишел Обама!

Здраво - 07.12.2010

На Опра Винфри и успеа она што ретко кому му успева - да ја засени американската прва дама, Мишел Обама. Американските медиуми се распишуваа за бујното деколте, кое кралицата на ТВ-шоуата му го ...

Пол Макартни и Опра Винфри добитници на престижните награди на „Џон Ф. Кенеди“

Алфа - 06.12.2010

Познатиот член на групата „Битлси“ Пол Макартни и популарната телевизиска водителка Опра Винфри станаа доботници на престижните награди на вашингтонскиот Центар за уметности „Џон Ф. Кенеди“.

Макартни и Винфри добитници на престижните награди на Центарот за уметност „Џ.Кенеди“

Идивиди - 06.12.2010

Познатиот член на групата „Битлси“ Пол Макартни и популарната телевизиска водителка Опра Винфри станаа добитници на престижните награди на вашингтонскиот Центар за уметности „Џон Ф. Кенеди“.

Макартни и Опра наградени од Центарот за уметност „Џон Ф. Кенеди“

Кирилица - 06.12.2010

Познатиот член на групата „Битлси“ Пол Макартни и популарната телевизиска водителка Опра Винфри станаа доботници на престижните награди на вашингтонскиот Центар за уметности „Џон Ф.

Опра Винфри и Пол Макартни- добитници на престижните награди „Џон Ф. Кенеди“

Курир - 06.12.2010

Пол Макартни, познатиот член на групата „Битлси“ и популарната телевизиска водителка Опра Винфри станаа доботници на престижните награди на вашингтонскиот Центар за уметности „Џон Ф. Кенеди“.

Опра ја засени Мишел Обама

Курир - 06.12.2010

Опра Винфри успеа во Белата куќа да го направи она што ретко кому му успева. Таа ја засени првата дама Мишел Обама. Американските медиуми известуваат за бујното деколте кое кралицата на ТВ шоуата му ...